Ігор Циганик: «Деякі команди УПЛ не грають на ті гроші, які пропонує ТБ»

Футбол України 22 Лютого, 20:20 699
Ігор Циганик: «Деякі команди УПЛ не грають на ті гроші, які пропонує ТБ»
Ведучий програми «ПроФутбол» Ігор Циганик під час веб-конференції на порталі XSPORT розповів про ситуацію з форматом наступного чемпіонату України.
«Щодо формату наступного чемпіонату України, потрібно дивитися, що і кому вигідно. Якщо говорити щодо телебачення, то ми свою точку зору висловили: на даний момент, формат з 12 команд є оптимальним.
Для ТВ важливо, щоб кількість команд, які почали чемпіонат, залишилась такою ж на його завершенні. Для телебачення також дуже важливо, щоб 80% матчів, які граються, мали турнірне значення, щоб футболісти в них за щось боролися.

У нас зараз в чемпіонаті склалася така ситуація, що боротьба буде тільки за чемпіонство і, можливо, за бронзу. Колись у нас була дуже яскрава боротьба за виживання, зараз вже такого немає. Більшість команд грають просто для того, щоб грати. Без особливих завдань.

Найголовніше - для ТВ важливо показувати якісний продукт. Ми ось порахували, що зараз в чемпіонаті України футболістів, яких можна показувати по телевізору, вистачає команд на 10, не більше. 10 команд - дуже примітивно в тому плані, що це чотири кола, мало команд, географія маленька.

Через це я вважаю, що оптимальний варіант - це 12 команд, а потім - дві шістки, і боротьба, боротьба, боротьба.

Однак, нам не вистачає футболістів, хороші легіонери не їдуть, а багато наших гравців роз'їхалися по Україні, Азербайджані, Білорусі, Росії... Це були саме ті, хто повинен був тримати якісний рівень нашого чемпіонату. А ті, хто залишилися, ще молоді. Вони виростуть, я впевнений, що вони виростуть, але має пройти час.

Є деякі команди, які говорять, що ТБ дає мало грошей, так ви навіть на ці гроші не граєте. Якщо чесно. Ви завтра розженете футболістів, назбираєте охоронців, а ми повинні будемо платити».