Ліга Парі-Матч. Взяття воріт

Футбол України 23 Лютого, 11:15 706
Ліга Парі-Матч. Взяття воріт | 19-27
Чергова порція статистичної інформації про першу частину Ліги Парі-Матч 2015/16 – про ранні та пізні взяття воріт.

Як ми вже повідомляли, за проведені 112 зустрічей турніру м’ячі влітали у сітку 305 разів. Частіше це відбувалось після перерви: 181 раз проти 124-х у стартових 45-хвилинках. Приблизно у цих же пропорціях розподілились ранні та пізні голи. Умовно ми визначили, що це перші 5 хвилин поєдинку та його компенсований час.

Отже, за дебютні 5 обертів секундної стрілки судді загалом вказували на центр 13 разів. Причому на 1-й хвилині відзначились гравці тільки двічі, але обидва ці випадки припали на 11-й тур. І пальму першості визначила лише 1 секунда на користь Кадфі Мохаммеда («Олімпік») перед Владиславом Кабаєвим («Чорноморець»).

Як бачимо, серед команд, які вміють швидко забивати, є явний лідер – «Волинь» (4 голи). А от зі старту найбільше пропустили «Металург» (5 разів) та «Металіст» (3). Лише одного разу швидка результативна атака стала єдиною у зустрічі. Звертаємо увагу і на те, що одразу тричі за стартову 5-хвилинку фіксувались автоголи.

Що стосується зміни рахунку після вичерпання основних 90-та хвилин, футболісти 20 разів не погоджувались з тими цифрами, які вже були на табло. З-поміж решти залишились у пам’яті вирішальні голи. До таких відносимо «порятунок» «Олександрії» у Харкові, «Ворскли» вдома проти «Шахтаря», а «Чорноморця» також у рідних стінах під час зустрічі зі «Сталлю». Єдиний переможний удар перед самим фінальним свистком – досягнення «Волині», яка у Луцьку дотиснула «Олімпік».

Лідери за кількістю пізніх голів – «Динамо» (4), «Олександрія» та «Шахтар» (по 3). Цікаво, що «Металург» з 7-ми командних м’ячів двічі забивав саме у додані хвилини.

Окрім згаданих голів, не можна пройти повз ще один момент – нереалізований пенальті. З 11-метрової позначки Антон Котляр («Сталь») не зумів принести партнерам 3 очки вдома з «Карпатами», коли взявся виконувати цей удар на 90+2-й хвилині за рахунку 1:1.