«Говерла» продовжує шукати шляхи реєстрації нових футболістів

Футбол України 23 Лютого, 13:32 654
 «Говерла» продовжує шукати шляхи реєстрації нових футболістів
«Говерла» робить спроби заявити відразу дев'ять нових футболістів в обхід трансферних заборон ФІФА і ФФУ.

За інформацією Sport Arena з власних джерел, наближених до ужгородського клубу, «Говерла» має намір додати в заявку на весняну частину чемпіонату України мінімум дев'ять новачків.

Інформація не була б настільки резонансною (і навіть абсурдною), якби не заборона на реєстрацію і заявку гравців від ФІФА та ФФУ. Нагадаємо, що ще 6 жовтня 2015 Палата по вирішенню суперечок ФІФА заборонила «Говерлі» реєструвати нових футболістів на національному та міжнародному рівні протягом двох заявочних вікон після винесення даного вироку. Причина - задоволений позов екс-форварда «Говерли» Маріуша Нікулає проти ужгородського ФК через невиплату заробітної плати.

Sport Arena вдалося добути ксерокопії офіційних листів від ФФУ, що повідомляють про покарання ФІФА для «Говерли».

Важливо відзначити, що в самому документі відсутня дата відправлення листа Федерацією в Прем'єр-лігу і клуб. Але нам достеменно відомо, що ФФУ повідомила відповідні органи про рішення ФІФА не 06.10.2015 (або в найближчі дні), а тільки 28.12.2015 - через 82 (!) дні після оприлюднення вироку.

Крім того, 27 листопада 2015 року КДК ФФУ повідомив виконавчого директора ФФУ Володимира Генінсона і генерального директора УПЛ Петра Іванова про ще одну заборону для «Говерли» на реєстрацію нових гравців. Ці санкції були пущені в хід через невиплати «Говерлою» заборгованостей її екс-захиснику Віталію Лисицькому.

З огляду на все вищесказане разом з наданими документами, можемо констатувати такий факт: «Говерла» жодним чином не може реєструвати і заявляти гравців, що з'явилися в клубі після 6 жовтня 2015 року. При цьому можуть виникнути питання і по заявці «Говерлою» Віталія Гавриша, якого Прем'єр-ліга заявила 16 жовтня 2015 року (коли ФІФА вже видала свою заборону, але ФФУ ще не повідомила «Говерлу» про це). Також відзначимо, що ужгородський ФК не може поповнитися навіть вільними агентами, яких, незважаючи на вільний статус, також довелося б реєструвати в це заявочне вікно.

Нагадаємо, ще 9 лютого в інтерв'ю Sport Arena генеральний директор «Говерли» Іван Шіц зізнавався, що в клубі відомо про заборону ФІФА, тому ужгородці «мають намір справлятися своїми силами». Проте, за інформацією джерела, «Говерла» продовжує шукати шляхи реєстрації дев'яти футболістів в обхід заборон ФІФА і ФФУ.