Безпека на матчі «Динамо» - «Манчестер Сіті»

Динамо Київ 23 Лютого, 20:55 416
Безпека на матчі «Динамо» - «Манчестер Сіті»
Найважливішим аспектом майбутнього поєдинку поряд з результатом стане безпека: УЄФА скоротив покарання динамівців за інцидент на осінній грі з «Челсі» до одного матчу, але взяв під жорсткий контроль проведення зустрічі «Динамо» з «Манчестер Сіті» на «Олімпійському».

«Спорт Експрес» розпитав про прийняті у зв'язку з цим заходи профільного віце-президента киян Андрія Мадзяновського, чий пост був введений в клубі саме для вирішення подібних завдань.

- Розвійте, будь ласка, мої сумніви: для кого іспит в цю середу виявиться складнішим - для підопічних Сергія Реброва на полі або для ваших співробітників на всій арені?

- Напевно, в спортивному плані у наших футболістів завдання важче. Мільйони шанувальників команди чекають позитивного результату, а на такій стадії Ліги чемпіонів досягти його дуже складно. Якщо ж брати організацію матчу в цілому, то тут все тісно взаємопов'язано. Лише при грамотній координації спільних зусиль ми здатні спрацювати успішно.

У певному сенсі - ефект підводного човна, де не існує головних і неголовних відсіків. Якщо провалюється одна частина екіпажу - під загрозою все. Ось цього ми і зобов'язані уникнути.

- Але є НСК «Олімпійський», є клуб, є провідна структура - УЄФА. Кожна сторона закриває свою зону відповідальності?

- Дивіться: у вівторок офіцер безпеки УЄФА бельгієць Фернанд Меезе збере ті підрозділи і служби, які вже задіяні в підготовці гри. Зазвичай така офіційна особа направляється на матчі підвищеного ступеня ризику. У нашому випадку слід було очікувати його приїзду. Сподіваюся, серйозних зауважень у нього не виникне.

А вранці в день гри ці моменти будуть повідомлені і обговорені вже на технічній нараді з делегатом УЄФА швейцарцем Крістіаном Мютшлером. Що ж стосується «Динамо», то ми взяли на себе такий ключовий напрямок як координація силових органів, в чому, на щастя, знайшли розуміння...

- Дозвольте уточнити: які уроки витягнуті з минулих міжнародних матчів і яку за чисельністю групу співробітників спеціальних служб передбачається залучити ввечері в середу?

- Вам відома приказка про те, хто і на чиїх помилках вчиться? Мабуть, восени мала місце недооцінка небезпеки. Точніше, тих ризиків, коли підготовка, здається, виконана на 150 відсотків, але раптом виникають кілька суб'єктів, які одним махом перекреслюють зусилля сотень людей.

На мій погляд, в порівнянні з київським матчем проти «Челсі» сьогоднішній рівень безпеки на порядок вище. Враховано, зокрема, нарікання на проходи для публіки в обох ярусах, хаотичну міграцію між секторами, поверхневий огляд при вході на стадіон. Що ж стосується правоохоронців, то столичний глава національної поліції делегує достатні для нормального проведення гри ресурси. Причому - щоб і вболівальникам було комфортно.

Окреме спасибі заступнику голови адміністрації президента України Андрію Таранову і заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Яровому. Разом з динамівським президентом Ігорем Суркісом вони зробили все, щоб наші служби діяли без збоїв.

- Пам'ятається, серйозні претензії звучали на адресу стюардів, які не запобігли бійкам в секторах, а у випадку з матчем «Дніпра» - ще й поява глядачів на полі.

- Стюарди, дійсно, тема непроста. Просто у дирекції стадіону їх значно більше, ніж в структурі клубу - від «Олімпійського» близько 700 осіб. Згоден, не все залежить від кількості - але, якщо завгодно, і від розстановки фігур на дошці. Клуб, звичайно, мобілізує всі свої можливості, в деякому сенсі - свої мізки. Знову ж наполягаю на спільності зусиль всіх і кожного, щоб поставити заслін небезпеки. І, навпаки, виключити випадковості.

- Тепер - про банери, на яких ми в Україні раз у раз перечіплюємося, а УЄФА все помічає. Вам вдасться виловити на вході цю саму заборонену атрибутику?

- Такий контроль, природно, має бути. Якщо вболівальники насправді віддані улюбленій команді - вони не будуть нариватися і підводити клуб. За прийнятими нормами банер не може перевищувати розмір два на півтора метра і перекривати рекламні площі спонсорів Ліги чемпіонів. Єдине - на фанатських секторах 41, 43, 45 допускається широкий динамівський банер, наявність якого на постійній основі погоджено з адміністрацією комплексу.

- Особлива проблема - політичні гасла і елементи різних фобій. Питаю, оскільки покарали «Динамо» іграми при порожніх трибунах ще й за нібито прояви расизму. Хоча на цей рахунок багато говорилося і про ймовірні провокації на шкоду клубу.

- Така версія існує. І в цій сфері ми теж зробили профілактичні заходи. Взагалі заборонений список політичних плакатів, історизмів і так далі міститься в довіднику FARE, що є в розпорядженні будь-якого клубу. Так що не ображатися треба, а робити висновки.

- Андрію Івановичу, судячи з чіткими формулюваннями ви ще недавно носили погони. Коли влилися в динамівський менеджмент?

- На нинішній посаді я з грудня 2015 року. Раніше 17 років пропрацював в органах прокуратури, але в клуб запрошений з Федерації футболу України. Так що знайомий з предметом не з чуток.

- І наостанок: ваше трактування того, що УЄФА скоротив-таки дискваліфікацію до одного єврокубкового матчу киян при закритих дверях?

- Думаю, врахували авторитет і заслуги нашого народу в його нинішніх реаліях - як не парадоксально часом це звучить. І, безумовно, гарантії, які висловили глава держави, віце-президент УЄФА і президент ФФУ. Тепер важливо підтвердити і виправдати таку довіру...