Вболівальники грошима допомагають «Металісту»

Футбол України 25 Лютого, 23:45 285
Вболівальники грошима допомагають «Металісту»
​Уже півтора місяця в Харкові всім світом збирають гроші на допомогу футбольному клубу «Металіст».

За перший місяць активності харків'яни утримали на роботі десятки тренерів і співробітників дитячої академії, виплативши їм довгоочікувані зарплати. Другий місяць, за прогнозами координаторів благодійного фонду «Відродження харківського футболу», виявиться не менш продуктивним. «Сегодня» з'ясувала, як в Харкові рятують головний футбольний клуб міста і на що витрачають пожертвування уболівальників.

Протягом першого місяця на заклик допомогти «жовто-синім» відгукнулося понад три тисячі осіб, не рахуючи інші благодійні фонди та підприємства.

«Перш за все йдеться саме про фізосіб, їх кількість цікавить нас найбільше, адже це і є ті вболівальники, заради яких, по суті, і існує клуб», - говорить один з координаторів фонду Анатолій Байбаков.

За його словами, в січні найбільший платіж фізособи склав 15 тис. грн., а в цілому фонд зібрав близько 430 тисяч. Вся ця сума пішла на потреби дитячої футбольної академії «Металіста». З них близько 16 тисяч грн. витратили на поїздку хлопців 2000 року народження на зимову першість в Дніпропетровськ. Рештою ж грошей вдалося повністю закрити січневі зарплати 23-х тренерів та персоналу академії, які востаннє від клубу отримували гроші ще в червні.

«Платити тренерам - це була головна задача, адже в іншому випадку ми б просто їх не втримали, - говорить директор академії Ігор Кутепов. - Звичайно, працювати стало легше. Ви тільки уявіть, як важко було дивитися в очі тренерів, які стільки часу чесно працювали безкоштовно».

За словами Кутепова, академія, як і раніше, відчуває проблеми з інвентарем, станом полів, не кажучи вже про необхідність возити дітей в інші міста на змагання. Директор академії нарікає: нестабільною ситуацією в «Металісті» користуються «Динамо» і «Дніпро», які постійно переманюють до себе талановитих хлопців з Харкова.

Координатори фонду припускають, що за підсумками другого місяця зберуть не меншу суму, яка дозволить розрахуватися з усіма співробітниками академії за лютий. До речі, починаючи з березня 11 найкращих вихованців клубу будуть отримувати по 300 гривень стипендії.