​Юрій Данченко: «Коли ми вже практично вивели угоду на фінішну пряму, виявилося, що у Данченка є ще один агент...»

Футбол України 28 Лютого, 13:20 832
​Юрій Данченко: «Коли ми вже практично вивели угоду на фінішну пряму, виявилося, що у Данченка є ще один агент...»
Ми продовжуємо слідкувати за переходом молодого талановитого гравця «Чорноморця» і молодіжної збірної України в донецький «Шахтар».

Ще не відбувшись, він вже став осередком нового скандалу на футбольній карті країни. Сьогодні ми надаємо слово відомому футбольному агенту ФІФА Юрію Данченку. Іронія долі: агент Данченко - про футболіста Данченка і не тільки.

— Юрію, але ж все у співпраці з «Чорноморцем» починалося для Вас дуже добре...

— Так (сміється). Коли в грудні я привіз в Одесу відразу трьох гравців запорізького «Металурга» — Татаркова, Кузнєцова і Стефурака — здавалося, що наш службовий роман всерйоз і надовго. Тим більше, що самі хлопці дуже хотіли в Одесу, до Бабича, тому що чули про його роботу з молоддю. І, враховуючи тонкість моменту, я і мій компаньйон на цьому переході не заробили ні копійки. Вважаючи, що дітей треба працевлаштувати, а вже потім, в перспективі, думати про заробіток, - цитує Данченка fcdnipro.com.

— Але потім трапилася майже детективна історія з Каплієнком — ніби його бачили в Одесі, а в результаті...

— А в результаті він опинився в «Металісті». Тут спрацювала міна уповільненої дії. Генеральний директор клубу Сергій Керницький почав викручувати руки нам і футболісту, за, здавалося б, вже узгодженим контрактом. У нього взагалі своєрідна манера поведінки: є він і його думка, а всі інші або погоджуються, або вороги. Так і в цій ситуації. Ми привозимо в Одесу безкоштовно молодого талановитого футболіста, у якого, до речі, були й інші на той момент пропозиції. Ми говоримо про перспективу: він у вас грає на ваших скромних умовах, розвивається, але в разі його подальшого продажу ми отримуємо певний відсоток. Ми ж не можемо весь час бути альтруїстами? Все справедливо. Але... Цей момент чомусь розбурхав пана Керницького. Він довго не погоджувався на цей пункт контракту. А потім наче як пішов нам на зустріч, нібито. А сам в кулуарах сказав, що він цей пункт виконувати не збирається і хоче нас банально кинути. Це, до речі, чув і наш клієнт Каплієнко.

Після цього ми згорнули переговори з Каплієнком. А потім сталася ця історія з Данченком.

— Так що саме робить можливий перехід Олега в «Шахтар» скандальним?

— Порушення правових норм. Відразу скажу — я бажаю молодому гравцеві тільки удачі, незважаючи на те, що він в ряді моментів повів себе не дуже красиво.

Дивіться, в листопаді місяці минулого року ми підписуємо документ з Олегом Данченком, так звану авторизацію, де прописуємо, що тільки ми можемо представляти його інтереси при переході гравця в три клуби в Україні. У числі цих клубів був «Шахтар». Після цього була проведена велика робота, щоб «Шахтар», не обмежений, як ви розумієте, в засобах, звернув увагу саме на Олега. І коли ми вже практично вивели угоду на фінішну пряму, виявилося, що у Данченка є ще один агент — Вадим Шаблій, який міцно і тісно працює з Керницьким. Ну а далі, як у детективі про 90-ті: дзвінки від Сергія Степановича, погрози від нього, образи. Я спробував розмовляти з ним як з дорослою діловою людиною. Ми обидва з футбольного, як я думав, середовища. Один хліб їмо. Але я помилявся. Десь я читав, що він прийшов у футбол з органів. Ось ця жилка в ньому і залишилася. Важко розмовляти про футбол з нефутбольною людиною. Йому б на пенсії спокійно сидіти, рибу ловити. А він погрожує. І виглядає все це жалісливо і по-дитячому.

Я згадую слова Вернидуба, Рафаїлова, Стеценка, Грозного і багатьох інших на адресу Сергія Керницького. І підпишусь під ними з величезним задоволенням — з ним не можна мати справу. Він тебе спочатку хоче обдурити. Це дуже страшно.

— Ви знаєте, я слухаю Вас і десь є сумнів. Ви говорите, що Керницький нефутбольна людина. Але Влада Калітвінцева він же привіз в Одесу?

— Не будьте дітьми. Унікальне досягнення — взяти в оренду футболіста, у якого є вибір між «Говерлою» і «Чорноморцем», і який хоче грати саме в Одесі! У чому досягнення? Знову-таки, Влад і сьогодні хоче повернутися до Одеси, в команду, де у нього чудові стосунки з тренером, де залишилося багато друзів. Але чи повернеться він? Подивимося. Знову, це та ситуація, коли гравець йде в команду, до тренера, а не до генерального директора, як це не парадоксально звучить.

Я пропонував йому вирішити питання в правовому руслі. Мовляв, є документ, є санкції за його порушення. Але він не хоче цього чути. Була надія на Палкіна, але! Ми відіслали йому копію авторизації, зареєстрованої, до речі, належним чином. Після цього на зв'язок він не виходив. Ну що ж, значить, будемо шукати правду в інших інстанціях.

— Тобто ви йдете в суд?

— Є певна процедура. Але якщо треба буде йти до суду — ми підемо. І будемо доводити свою правоту. У правовому полі, а не методом погроз і шантажу.

У всій цій ситуації шкода Олега. Десь на нього натиснули, де він приховав від нас переговори з іншим агентом. Тепер його перехід виглядає не дуже красиво. Але, що є, то є. Якщо ми сьогодні спустимо все на гальмах, то що нас чекає завтра? Гравців будуть красти в інших агентів на користь свого, перевіреного? Маячня якась. Тому я кажу: Сергію Керницький, не телефонуйте мені, не погрожуйте. Зустрінемося у суді. Нехай він вирішує, хто правий, а хто винен. Хоча це ви мені повинні були сказати як людина з юридичною освітою.