Володимир Генінсон: «УПЛ та ФФУ тепер будуть разом»

Футбол України 29 Лютого, 14:45 600
Володимир Генінсон: «УПЛ та ФФУ тепер будуть разом»
Новий президент української Прем’єр ліги про свою посаду та плани на майбутнє.

- Ви задоволені?

- Так.

- Якими будуть Ваші перші кроки, як президента УПЛ?

- Подивлюсь документацію, яка є, подивлюсь баланс, скільки на рахунках грошей. Також проведу співбесіду працівників, після чого прийму рішення, хто залишиться зі мною працювати, а хто ні.

- Яким буде формат чемпіонату?

- В УПЛ гратимуть 12 команд.

- Про «Чорноморець» чули?

- Так. Спочатку вони самі мають вирішуюти свої питання, надалі ми підключимось.

- Як заробляти гроші для футболу?

- Продавати, продавати і ще раз продавати.

- Те, що вас обрали одноголосно, за рахунок чого?

- У мене в передвиборчій програмі був пункт, в якому зазначено, що кандидат має задовільняти усі клуби. З одного боку, якщо у тебе це є, ти можеш спілкуватись з усіма. З іншої, я не належу ні до якої політичної сили, ні до якого клубу. Тому, клуби так і проголосували.

- Про відкритість УПЛ можна буде казати? Та чи не будете Ви як пан Данилов, якого роками шукають?

- Ні, я буду діючим президентом, який візьме усю повноту відповідальності на себе. Посада генерального директора буде ліквідована. Я хочу особисто вести усі справи. Преса буде допущена на усі збори, так як ми зробили у ФФУ. Будемо спілкуватись, буду відповідати на запитання. Планую це робити кожні 3 місяці. Буду казати, що зроблено за цей період та що планується зробити за майбутній аналогічний період.

- Як Вам клуби допоможуть з якісним продуктом?

- Клуби повинні передати мені права, щоб допомогти. Після цього буде створено єдиний контент і транслятори його будуть випускати, мені буде значно легше продавати його за кордон.

- Як Ви збираєтесь вмовити клуби передати права? Це ще нікому ніколи не вдавалось.

- Я не буду нікого вмовляти. У моїй програмі є чіткі критерії оцінки моєї роботи. Щоб щось продати, треба щось створити. Щоб щось створити, треба мати на це право. Будуть вони в мене, буду творити, буду продавати. Якщо права не будуть мені передані, я не реалізуюсь як президент, і попрошу щоб мене звільнили з займаної посади.

- Скільки часу вам треба для цього?

- Не знаю, але не багато.

- Ці права будуть торкатись лише телевізійних?

- Так, тільки їх. Тому, єдиний пул, контент, продукт буде створено протягом року. У кожного телетраслятора є договори, які підписані на рік-півтора. Одразу після закінчення, ми зможемо створити єдиний контент.

- Як вирішувати питання зі «Сталлю»?

- Існує лише один клуб.

- Його керівництвом є...

- Для мене Вардан Михайлович. Він президент клубу.

- А ситуація з Наполовим і тим, що усі документи на клуб у нього?

- Це дійсно так. Але він перший віце-президент. А президент — Ісраілян. Той, хто платить футболістам, утримує клуб, вивозить клуб і вкладає в нього — той і власник клубу, для мене.

- Чи будете поєднувати посади президента УПЛ та у ФФУ?

- Так, я буду вести напрямок безпеки на стадіонах і розвитку інфраструктури в Україні. Це на прохання УЄФА, адже я дійсний член комітету безпеки стадіонів. У мене є місія в Україні, яку я буду продовжувати виконувати. Але це буде моя громадське навантаження. Задля благополуччя країни.

- Також, Ви готували заявку на фінал ЛЧ...

- Не я особисто. За допомогою Андрія Павелка та Григорія Суркіса. Я можу донести в УЄФА все те, що у нас відбувається.

- Ваші близькі взаємовідносини з Павелко можуть казати про те, що ФФУ та УПЛ віднині будуть разом?

- Однозначно.

- Яка відповідальність Ваша? Був Данілов, який не ходив на засідання. Пройшло 5 років в холосту. Зараз багато хто каже, може й не потрібна нам ця Прем'єр-Ліга...

- Я не буду обговорювати своїх попередників. Моя відповідальність? Мої дії. Побачити зміни, що УПЛ, як продукт, стала цікавою в Європі, якщо побачити, що стали покупати більше наших футболістів і вкладати більше грошей у нашу Лігу — ось звіт про мою роботу, моя відповідальність.

- Те, що сьогодні клуби були представлені не президентами, як впливає?

- Це наступний крок. Я попросив у клубів, щоб на наступні збори зібрались президенти клубів. Менеджмент - це добре, але стратегію диктує президент.

- З багатьма президентам розмовляли перед виборами?

- З більшістю.

- Щось обіцяли, гарантували?

- Нікому нічого не обіцяв, розказував свою передвиборчу програму. Усім клубам сказав: «Дайте мені можливість створити продукт, який буде «смачним» на європейському ринку, який можна продавати». Я бачу як це можна зробити.

- У наших складних умовах, не боїтесь складнощів?

- Якщо б я їх боявся, я б залишився в ФФУ у своєму прекрасному кріслі.

- Банкет сьогодні?

- Ні, завтра о 9 ранку виліт в Париж. Я представляю збірну України у Франці, як начальник з безпеки команди. Завтра-післязавтра повертаюсь та почну працювати. Банкет відкладається, поки що.