Сергій Керницький та Федір Якимов — про ситуацію навколо кредиту «Сбербанку России»

Футбол України 29 Лютого, 17:36 899
Сергій Керницький та Федір Якимов — про ситуацію навколо кредиту «Сбербанку России» | 19-27
Генеральний директор «Чорноморця» Сергій Керницький та директор юридичного відділу Федір Якимов — про ситуацію навколо кредиту, котрий було взято в «Сбербанку России» та відмовлено від реструктуризації, після інфляції більше ніж в 300%.

— Тільки гляньте, Інтернет вже кишить новинами, що ми подали на ліквідацію в «Чорноморці».

— Ви так сказали.

— Я не так сказав, я сказав, що в нас наступний вихід, це подати на банкрутство. Але не зараз.

— Розкажіть загальну ситуацію.

— Для добудови стадіону «Чорноморець», який вже побудований, і ви прекрасно знаєте, як він виглядає, це вже візитна картка міста і ми самі його побудували. Нам потрібні були гроші щоб ми його добудували і відкрилиЮ як ми й говорили. Для цього ми взяли кредит і «Сбербанка России», приблизно, 40 мільйонів доларів, які ми освоїли і до березня-квітня 2014 року все оплачували день-в-день. В даний момент, ми вирлатили по кредиту 11 мільйонів. Свої обов’язки ми виконували. Коли кредит прив’язаний до курсу, а той дійшов до 40 гривень, і будь-які валютні надходження припинилися, ми вийшли на «Сбербанк России» з пропозицією по вирішенні питання. Ми визнаємо наш борг. Але підемо на реструктуризацію. «Сбербанк» на це не погоджується. Півторарічні перемовини дійшли до того, що вони подали до суду і першу інстанцію виграли. Тепер ми винні більше мільярда гривень.

Ми проаналізували ситуацію і вважаємо, що це прихована форма рейдерства. Швидше за все, це схема, за якою стоять люди, які ввійдуть в права при продажі конкретним особам. Які – сказати не можу. Це неперевірена інформація. Це бюджетоутворююче підприємство, і якщо клубу нічим буде платити, він оголосить себе банкротом. Я прекрасно розумію, що цим кроком я, як генеральний директор, підпадаю під статтю про навмисне банкрутство. Але я цього не боюсь, бо в мене є докази, чому ми так вчинили. Але, на даний момент, ми подали апеляцію. Прочитавши рішення суду, яке є законним, але е справедливим. За їхньої позиції можна стверджувати, що ми живемо в 2012 році. Тому нам постійно телефонують, часто це роблять самі вболівальники, з питанням «Як так, що клуб в рік свого 80-річчя просто зникне?». Залишиться, як пам’ятник «Сбербанка России», Росія, я ще раз повторюю, не якась, «українська дочка», як десь хтось пише.

Наш стадіон вже став кульовою спорудою в місті. На його зелених схилах відпочивають наші жителі.

Ми сподіваємось, що нас почують інші суди і боротимемося до останнього. Але коли боротьба буде безкорисною, ми будемо змушені оголосити про ліквідацію.

— Яке майно закладено?

— Спочатку це був стадіон. Потім ми дещо переробили договір в законодавчому полі. «Сбербанк» прекрасно розумів, що стадіон не є таким об’єктом привабливим, який можна просто продати. Тому, ми включили в умови низку інших об’єктів: Новий Привоз, ряд готелів, інших об’єктів бізнесу власників і засновників клубу.

— Який суд виніс перше рішення?

— Господарчий суд Одеської області.

— Які суди вас можуть почути? Є більш вагомі?

— Ми спочатку подаємо в апеляційний суд, а далі касація піде вище.

— Ви хотіли, щоб влада політично допомогла клубу?

— Не політично, а й справедливо. Я ж не хочу закцентовувати увагу на тому, що це банк країни-агресора, що Одеська міська рада визнала Росію країною-агресором і це прийнято на рівні Верховної ради.

— Якщо банк вас не чує вже півтора роки, тоді хто може почути?

— Ми створили суспільно значущу ситуацію зараз. Влада по конституції належить народу. Я думаю, що вони почують вболівальників і любителів футболу.

— Коли буде результат по апеляції?

— Ми подали апеляцію, чекаємо рішення суду і того, як воно буде вирішуватися.

— Це в найближчі місяці?

— Мабуть так. Ми до другого півкола готові в повному режимі. Ми пройшли атестацію. Боргів, по футбольній складовій, немає. Ми готові продовжувати грати в УПЛ.

— Що власник думає з цього приводу?

— Ми озвучуємо його думку. Ми хотіли все пояснити, щоб не було ніяких інсинуацій. Ви бачите, що ми чітко назвали цифри і проблематику. Єдине, мене здивувало, що при різкій зміні обставин від тих, які були на момент підписання угоди, суд може стати на наш бік при погашенні кредиту. Але вийшло навпаки: вони сказали, що економічну ситуацію ви мали передбачити самі і тепер це тільки наш «хрест». В мене риторичний не питання: хто міг два-три роки тому передбачити таку ситуацію – падіння долара більше ніж на 300% відсотків і причини виникнення. В нашому житті багато чого суттєво змінилося. Нажаль, в негативну сторону і це потрібно враховувати. Ми не відмовляємося від боргових зобов’язаностей і готові їх погашувати за домовленими раніше умовами.

В кінці минулого року наша країна провела реструктуризацію своїх боргових зобов’язаностей. Ми прив’язані до валютних коливань. Не розуміємо, чому наша пропозиція про реструктуризацію не почута. У Верховну раду подано закон про фінансову реструктуризацію кредитів – це не тільки проблеми «Чорноморця». Криза платежів визнана на найвищому рівні.

За останніми новинами, «Сбербанк России» реструктуризував борг Кабінету міністрів (державного підприємства) на 345 мільйонів.

— Сума позову - це 40 мільйонів чи на залишок ще подається?

— Це залишок кредитних ресурсів 36 мільйонів і майже 5 мільйонів процентів. Єдине, на що суд звернув увагу, це на наші аргументи про некоректність застовування підвищених відсоткових ставок і порахував виходячи з базових відсоткових ставок, виходячи з одного мільйону в еквіваленті по діючому курсу. Колись було вісім – сьогодні це 27. Кожен може зробити нескладні арифметичні дії і отримати результат. Якби наші доходи виросли пропорційно цьому, подібних питань не виникало б.

— На скільки сьогодні великий ризик зникнення клубу?

— Поки його немає. Ми прогнозували на майбутнє. З урахування всіх моментів,я кі ми розповіли, не приховуючи.

— Ми дуже сподіваємось, що програна лише битва, а війна ще попереду. Ми будемо боротися за клуб до останнього, всіма сила наших переконань і підтримки.

— Ваша заява – це прохання про допомогу від господарства?

— Ми ще проведемо в середу брифінг. Всіх бажаючих запросимо.