Ультрас «Динамо» Київ: «Всі розуміли, що «Манчестер Сіті» не сильно і по зубам нам, але…»

Динамо Київ 1 Березня, 09:25 1126
Ультрас «Динамо» Київ: «Всі розуміли, що «Манчестер Сіті» не сильно і по зубам нам, але…» Фото: wbc.kiev.ua
У суботу, 27 лютого, Ультрас київського «Динамо» провели традиційний турнір по футболу «Кубок Віражу». Одразу після нього, кореспондент 1927.kiev.ua поспілкувався з одним із лідерів руху WBC.

- Ми проводимо турнір з футболу два рази на рік. Один турнір чисто для «динамівських» команд, а на другий ми запрошуємо наших друзів. Сьогодні грали виключно фанати київського клубу.

- Скільки команд приймало участь?

- 16

- Це стандартна кількість?

- Кожного разу по-різному буває. На цей раз вирішили, що це оптимальна кількість учасників. Бували випадки, що грало і 12 команд, 24. Все залежить від внутрішньої ситуації, бажаючих грати тощо

- Чи були новачки?

- Ні, усі команди-учасниці грали не перший свій турнір.

- Відмінності від минулого турніру, за рівнем гри?

- Рівень стабільний, фаворити одні й ті самі. Цього разу ми зробили «сіяних» та «несіяних», щоб не повторилась ситуація минулого турніру, коли три найсильніші команди опинились в одній групі. Зараз все пройшло на рівні, фаворити вийшли зі свої груп і досить неочікуванно команда North Company пройшла до фіналу. А так, все більш-менш прогнозовано.

- На що підуть гроші, які команди здавали за участь?

- По-перше, це оренда залу. По-друге – призи, грамоти, медалі. А решта – в «касу» Ультрас «Динамо», з якої роблять усі перформанси, допомога людям, які цього потребують. На витратну статтю руху. Якщо можна так сказати.

- Давай перейдемо до матчу з «Манчестер Сіті». Загороджувальна сітка, яка стояла посередині 39 сектору. Перемістилась у прохід 39 та 41 секторів., зменшивши трибуну Ультрас «Динамо». З чим це пов’язано?

- Це було обговорено в літнє міжсезоння. І це не було тоді зроблено лише тому, що у керівництва не було грошей. По суті, вони відклали своє рішення на півроку. ЦЕ питання з нами обговорювали і воно пов’язано з тим, що квитки на 39 сектор коштують більше, ніж на 41. Відповідно, коли була попередня ситуація, то половина 39 продавалась у касах, а на другу половину не було продажу взагалі. Зараз ми просто стали на свої місця.

- При заході на сектор було набагато більше стюардів, ніж зазвичай, плюс загороджувальні рамки. Це також певні заходи безпеки, які прийняли після рішення УЄФА?

- Керівництво зробило контроль квитків при заході на сектор. Це питання з нами не обговорювалось. Розумію, що це бажання клубу зробити ідеальний та показовий матч, але багато людей було не задоволено такими рішеннями. Це створювало певну тисняву при заході на сектори. 3 кордони обшуку, це не дуже нормально, тим більше у зв’язку з питанням, яке виникає – наскільки підготовлені люди, які здійснювали перевірку. Є відчуття, що їх набрали просто з вулиці і провели п’ятихвилинний екскурс/інструктаж.

- Перед матчем 1/8 Ліги чемпіонів, Ультрас «Динамо» опублікувало прохання, через свої ресурси, до фанатів. Чи виконали його?

- Прохання було від клубу про те, щоб були вільні проходи між секторами. Ми знаємо, що під час цьогорічного виступу «Динамо» у Лізі чемпіонів, УЄФА штрафує клуб за те, що в проходах стоять люди. Вони самі розуміли, що це прохання виконане не буде, ми про це одразу сказали клубу. Єдине, що ми могли зробити, це передати їх прохання через наші інтернет-ресурси, щоб люди, можливо, трішки посунулись або були просто в курсі, що таке прохання було.

Можемо подивитись на європейську практику, де у всіх команд проходи забиті, на ультра-секторах. Це стандартна практика, коли на стоячих секторах фанати стоять усюди, і в проходах теж.

- Чи була розмова з представниками клубу після матчу?

- Так, на наступний день подзвонив віце-президент «Динамо» Андрій Мадзяновський. Сказав, що усе пройшло на найвищому рівні, вони дуже вдячні, що не було ніяких серйозних інцендентів, піротехніки тощо.

- Після прикрої домашньої поразки 1:3, є шанси на прохід далі?

- Шанси завжди є. Всі розуміли, що «Манчестер Сіті» не сильно і по зубам нам, але… Можемо згадати «Депортіво» - «Мілан», матчі на Євро-2000, коли 3 м’ячі відігравали за 6 хвилин. Буває всяке, казати, що все втрачено зарано, однак ми прекрасно розуміємо, що хоч шанси і є, проте вони вкрай невеликі.

Розмовляв Олександр Ушаков