​Фаворити відомі?

Футбол України 1 Березня, 11:50 575
​Фаворити відомі? | 19-27
Давненько вже весняна частина сезону не починалася в нашій країні кубковими матчами.

Якщо бути точним, то в останній раз таке відбувалося в 2004 році. Правда, тоді учасники кубкового турніру перебували на стадії півфіналу. Зараз же чекають чвертьфінальні поєдинки.

Першими у вівторок, 1 березня, на зелений газон вийдуть клуби, які раніше в розіграші Кубка України не перетиналися, - «Сталь» і «Дніпро», «Олександрія» та «Динамо». Досвідченим кубковим бійцям протистоятимуть колективи, які досягли цю стадію змагань всього лише вдруге у своїй історії.

Прем'єрний виступ команди з Дніпродзержинська на цьому етапі датовано сезоном-2006/07. Тоді, представляючи першу лігу, «Сталь» нічого не змогла протиставити сімферопольської «Таврії» (1:4 і 0:1). Суперник «сталеварів», «Дніпро», побореться за півфінальну путівку в 17-й раз. Вдалими для дніпропетровців виявилися 10 спроб. В останній раз вони вибували після чвертьфіналу в 2009-му, поступившись вдома донецькому «Металургу» (1:2).

«Олександрія» вперше відзначилася в 1/4 фіналу в сезоні-2008/2009. «Городяни» билися за путівку в 1/2 з донецьким «Шахтарем», але програли йому в рідних стінах - 1:2. На цей раз олександрійці протистоятимуть «Динамо», чинному володарю Кубка. Для киян це вже 20-й чвертьфінал турніру. З числа попередніх невдалими для столичного клубу виявилися три.

«Волинь» і «Зоря» зійдуться в кубковому турнірі вдруге, через майже чверть століття після першого побачення! Їх попередня зустріч відбулася на стадії 1/8 фіналу в сезоні-1992/1993. У листопаді 1992-го суперники обмінялися великими перемогами: в Луганську «Зоря» перемогла - 3:0, але лише через три дні «Волинь» змогла досягти реваншу в рідних стінах - 5:0.

Для «Волині» цей чвертьфінал буде восьмим за рахунком. Вдалими для волинян виявилися чотири спроби. Останній з них датований квітнем 2012-го, коли вони в гостях здолали столичний «Арсенал» (1:0). «Зоря» зіграє в 1/4 фіналу в четвертий раз. Колишні спроби досягти півфіналу були невдалими. Зокрема, в минулому сезоні луганчани двічі поступилися «Динамо» (1:2 і 0:2). Але, схоже, зараз у них з'явився непоганий шанс виправити статистику.

Всього-то один раз з восьми можливих вдалося подолати 1/4 фіналу полтавській «Ворсклі». Але саме той розіграш закінчився кубковим тріумфом ворсклян. У 2009 році вони, нагадаємо, у вирішальному матчі турніру на «Дніпро-Арені» взяли верх над «Шахтарем» (1:0).

Зараз же суперники зіграють на більш ранньому етапі. Для «Шахтаря» і «Ворскли» це буде вже п'яте кубкове побачення. Рахунок попередніх - 3:1 на користь гірників. Після фіналу в 2009-му дані суперники в кубковому розіграші не зустрічалися.

Донеччани - рекордсмени за кількістю виходів у 1/4 фіналу. На цій стадії «Шахтар» грав вже 20 раз і тільки один раз зійшов з дистанції. Сталося це в сезоні-1999/2000. Кривдником гірників тоді виявилася кіровоградська «Зірка», що зуміла здолати фаворита в серії післяматчевих пенальті (ігровий час завершився нульовою нічиєю).