Герой футбольного дня. Владислав Калітвінцев

Динамо Київ 2 Березня, 11:23 830
Герой футбольного дня. Владислав Калітвінцев
Ще мінімум півроку півзахисник київського «Динамо» відіграє за одеський «Чорноморець».

У вчорашньому матчі проти «Олександрії» в основному складі «Динамо» дебютував молодий нападник Роман Яремчук. Залишившись в лінії атаки з одним Лукашом Теодорчиком, Сергій Ребров певною мірою змушений підтягувати вихованця до першої обойми. Яремчук відіграв тайм, чимось особливим на полі не відзначився, але надію щодо подальшого потрапляння до складу першої команди зберіг.

Крайнощів у роботі з молодими футболістами у Сергія Реброва не спостерігається. Тренер «Динамо» не зарекомендував себе затятим прихильником співпраці з вчорашніми дублерами, але й впертим консерватором Реброва називати неправильно. Ситуація з тим чи іншим футболістом, незалежно від його віку, залежить лише від ігрових характеристик та спроможностей самого футболіста; не від цифр у паспорті.

Герой футбольного дня. Владислав Калитвинцев - изображение 1

Віталій Буяльський – приклад для молоді в плані того, як потрібно підійматися по кар’єрній драбині. Після вдалого періоду в ужгородській «Говерлі» тренерський штаб Реброва повернув Віталія до Києва і зробив з нього гравця основи, який забиває не лише в чемпіонаті України, а й у Лізі чемпіонів (на рахунку Віталія голи у ворота «Порту» та «Манчестер Сіті»). Втім, знайдеться хліб і для скептиків. Схожий з Віталієм Буяльським шлях пройшов і Сергій Мякушко, але на виході маємо геть інший результат: після успішної гри за «Говерлу» Сергій далекий від основного складу «Динамо».

Шлях Буяльського пророкували й Владиславу Калітвінцеву. Восени хлопчина дуже добре проявив себе в Одесі, примірявши (і вдало, в підсумку, впоравшись) роль лідера «Чорноморця». Процес побудови нової команди заточився саме навколо персони молодого «динамівця». Його шикарні голи у ворота «Олімпіка», «Дніпра», «Металурга» та «Сталі» стали родзинкою виступу «моряків», а щоденна сумлінна праця Калітвінцева – основою того малюнку гри, обриси якого сформувалися у «Чорноморця».

Герой футбольного дня. Владислав Калитвинцев - изображение 2

Про повернення до «Динамо» Владислава Калітвінцева заговорили завчасно, не дочікуючись завершення першої частини сезону. Мабуть, свою роль відіграла невизначеність Андрія Ярмоленка та погана форма Дерліса Гонсалеса. Навколо першого поширювалося чимало чуток щодо трансферу, а другий важко звикався з умовами і не демонстрував впевненої гри. Лише під завершення осінньої частини сезону Гонсалес набрав оберти, а згодом вирішилося питання і з майбутнім Ярмоленка. Владислав Калітвінцев у «Динамо» мусив витримувати конкуренцію досвідченіших, авторитетних опонентів.

«Головне, що я там грав по 90 хвилин у кожному матчі. Безумовно, це дало мені певний прогрес. Вважаю, що я виріс як футболіст та набрався впевненості у собі, у своїх силах. Вважаю, що ці півроку, проведені в одеському клубі, стали великим плюсом для моєї кар'єри», - так відзивався Владислав про досвід, здобутий у Одесі.

Запрошення поїхати на зимовий збір з «Динамо» Калітвінцев отримав в результаті особистої розмови з Сергієм Ребровим після матчу «динамівців» проти «моряків». Повернення Владислава до «Динамо» на той момент стало маленькою перемогою для молодого футболіста, але доволі швидко акценти змінилися.

Герой футбольного дня. Владислав Калитвинцев - изображение 3

Розуміючи безперспективність свого становища (конкуренція з Ярмоленком та Гонсалесом, а також Гусєвим та Мякушком), Владислав висловив бажання знову повернутися до розташування «Чорноморця». Про це, принаймні, говорив агент футболіста Юрій Данченко. І цим самим Владислав лише підкреслив свою зрілість: сидіти в запасі, не напружуватись і просто отримувати кошти за підпис у контракті Калітвінцев не хоче. Він свідомо обирає більш тернистий шлях: праця, самовдосконалення і важка роль лідера у незрілому «Чорноморці».

Зрозуміло, що якби мова йшла про переїзд до Одеси на постійній основі, Калітвінцев навряд чи згодився б на такий варіант. А так втрачати дійсно нічого: «Динамо» продовжуватиме виконувати свої контракті зобов’язання, а Владислав ще на півроку забезпечив себе ігровою практикою на елітному рівні українського футболу. А там, гляди, й дійсно у «Динамо» з'явиться вакансія…