Кубок України, матчі-відповіді 1/4 фіналу. Єдиний можливий варіант

Динамо Київ 2 Березня, 12:38 592
Кубок України, матчі-відповіді 1/4 фіналу. Єдиний можливий варіант Фото: wbc.kiev.ua
Напевно, однією з найбільших інтриг цього сезону в українському футболі є дата матчів-відповідей 1/4 фіналу Кубка України.

Перші матчі цієї стадії мали бути проведені ще 2 грудня 2015 року. Проте, через рішення функціонерів, матчі перенесли на невизначений строк. Матчі-відповіді, згідно з офіційним сайтом УПЛ та календарем, мали пройти якраз 2 березня. Були пропозиції провести перші матчі 28 лютого, щоб чітко дотримуватись календаря. Однак, усі клуби-учасники чвертьфіналу відмовились.

Як наслідок, перші матчі Кубку призначили на 1-2 березня 2016 року. Коли ж відбудуться другі поєдинки цієї стадії — загадка для всіх. Напевно, і для ФФУ з УПЛ також.

Дивлячись на календар, бачимо, що перші матчі півфіналу повинні бути зіграні 20 квітня, а матчі-відповіді - 11 травня. Фінал, за офіційним сайтом УПЛ — 21 травня.

Згідно з інформацією сайту УЄФА, перші матчі 1/4 Ліги чемпіонів відбудуться 5 та 6 квітня, а відповідь — 12 та 13. Звичайно, можна говорити про те, що шансів на прохід у «Динамо» Київ мало, однак вони є. До того ж, під егідою європейського футбольного союзу проходить і інший турнір — Ліга Європи.

Перші поєдинки 1/8 відбудуться 10 березня, матчі-відповіді — 17. У єдиного представника нашого чемпіонату у цьому турнірі, донецького «Шахтаря», є досить непогані шанси опинитись у вісімці найкращих. Матчі цієї стадії — 7 та 14 квітня.

Бачимо, що у кінці березня не граються матчі клубних європейських змагань. Проте, грають збірні.

До того ж, базовий день проведення 19 туру УПЛ — 19 березня. Знаючи, яким чином розподіляються матчі, то останні поєдинки цього туру будуть зіграні 20 березня, а вже 21 гравці національної збірної України зберуться на своїй базі у смт. Козин для підготовки до товариських матчів проти Кіпру (24 березня) та Уельсу (28 березня). А вже 2 квітня — 20 тур ПЛ.

Місця для того, аби зіграти матчі-відповіді 1/4, як бачимо, немає. До того ж, УЄФА НЕ РЕКОМЕНДУЄ національним федераціям проводити внутрішні змагання у тижні, коли граються матчі єврокубків.

Можемо ще згадати і слова Михайла Фоменка під час прес-конференції, яка була присвячена представленню нового тренерського штабу нашої збірної:

Ще на початку грудня, коли ми складали план підготовки збірної до фінальної частини Євро-2016, ми зверталися з проханням до Прем’єр-ліги організувати кінцівку чемпіонату та Кубку так, аби ми мали у своєму розпорядженні футболістів національної збірної вже 19 травня. Таке прохання було озвучене мною на засіданні Виконкому ФФУ у грудні. Після цього заступник голови комітету національних збірних команд Семен Альтман наголосив про це на зустрічі із генеральним директором Прем’єр-ліги Петром Івановим. Далі уже справа за рішенням Прем’єр-ліги. Ми своє прохання висловили як тільки стало зрозуміло, що збірна виступатиме у фінальній частині Євро-2016”.

Зважаючи на все те, що відбувається з невизначеністю дат Кубка України, ідея про проведення матчів чвертьфіналу та півфіналів в один матч не виглядає фантастично. Навпаки, напевно, єдиним можливим варіантом.

Олександр Ушаков