Перший тренер Корзуна: «Микита стане одним із провідних футболістів Білорусі і навіть Європи»

Динамо Київ 2 Березня, 14:06 812
Перший тренер Корзуна: «Микита стане одним із провідних футболістів Білорусі і навіть Європи» Фото: sportfile.com.ua
«Новий Хацкевич», «білоруський Дженнаро Гаттузо». Саме такими гучними прізвиськами вболівальники і журналісти вже прозвали молоде дарування Микиту Корзуна. Фахівці визнають талант і великі перспективи білоруського півзахисника.

Руслан Азаренка, перший тренер Микити Корзуна:

«Вперше я побачив Микиту в 2004 році, коли йому було 9 років. Світленький хлопчисько з симпатичною посмішкою і неймовірно спритний на футбольному полі».

Корзуну буквально днями виповниться 21 рік. Молодий гравець починав свій шлях в академії мінського «Динамо». Команда його віку вигравала чи не всі змагання всередині країни і міжнародні турніри.

Про запопадливість юного Микити Корзуна говорить і одна цікава історія, яку розповів перший тренер Руслан Азаренка, з яким футболіст працював 5,5 років.

Руслан Азаренка, перший тренер Микити Корзуна:

«Він був душею компанії, постійно розказував якісь жарти, усмішки, приколи дитячі. Важливо, що він був фанатом футболу, віддавався тренуванням повністю. Такий факт, що в зимову пору року, холодну пору року, ми тренувалися в одній зі шкіл Вільшанки, а він жив в Уруччі, на іншому кінці міста. і я не пам'ятаю, щоб він пропускав тренування. Навіть у великій мороз мама садила його в маршрутку, ми його зустрічали. Після тренування так само садив в маршрутку, а потім телефонував мамі і дізнавався, приїхав він чи ні. Але був один кумедний випадок: він заснув в маршрутці. Я приїжджаю додому, а через півгодини - дзвінок від мами із запитанням, де Микита, не приїхав він. У підсумку все нормально обійшлося, він просто проїхав свою зупинку, потім водій його розбудив. Він вже його знав, висадив на зупинці, мама зустріла».

На легендарного італійського «опорника» Дженнаро Гаттузо Корзун рівнявся в дитинстві. «Він з тих, хто готовий йти в підкат головою», - кажуть про героя сюжету. Для Корзуна, в хорошому сенсі, на полі не існує авторитетів. Кожен повинен віддавати команді свої кращі якості. У Корзуна краща якість - відбір.

По суті, Корзун з'явився в дорослому футболі не так давно - в 2012 році. В останньому турі чемпіонату Білорусі у зустрічі з Жодінським «Торпедо-БелАЗ» він замінив Станіслава Драгуна. Та заміна виявилася багато в чому символічною, адже вже в сезоні-2013 Микита міцно прописався в «основі», якраз на позиції Драгуна, який пішов в міжсезоння в «Крилья Совєтов». І за підсумками свого дебютного повноцінного сезону Корзун став лауреатом в номінації «Футбольна надія Білорусі».

На жаль, через серйозну травму у молодого хавбека випав сезон 2014 року. Тоді Микиті потрібна була операція і навіть подейкували про завершення кар'єри. Через розрив передніх хрестоподібних зв'язок гравець пропустив півроку, але зміг повернутися в гру, повідомили в програмі «Тиждень спорту» на СТВ.

Руслан Азаренка, перший тренер Микити Корзуна:

«У дитинстві не пам'ятаю, щоб він пропустив тренування через якийсь травми, хвороби. Навіть якщо десь йому було боляче в грі, в тренуванні, ніколи він про це не скаже. Він боєць до мозку кісток, це все відзначають зараз, в дорослому футболі. У нього дуже міцний характер, він дійсно лідер на футбольному полі».

Микита Корзун пройшов збірні Білорусі різного віку, а зараз один з лідерів «молодіжки».

Контракт з київським «Динамо» укладено на тривалий термін. Ясна річ, ніхто відразу не поставить Корзуна в основний склад - конкуренція в обоймі киян велика. Але свого шансу треба чекати, і тоді все може вийти. Приклади подібного успіху є в особі Белькевича і Хацкевича. Адже за цими двома прізвищами цінують білоруських футболістів в Україні. Чи додасться до цього тандему ім'я Микити Корзуна?

Руслан Азаренка, перший тренер Микити Корзуна:

«Я думаю, він вже досить сформований футболіст зі своїм світоглядом, життєвою позицією. І з приводу зоряної хвороби, я думаю, все це вже пройшло, якщо навіть і було. Він дуже серйозно ставиться до своєї професії, розуміє , що через хорошу кар'єру можна забезпечити майбутнє собі, своїм близьким. Найголовніше, щоб все обійшлося без травм. Якщо буде все в порядку у Микити зі здоров'ям, то у нього складеться прекрасна кар'єра. Це буде один з провідних футболістів Білорусі і, я думаю, навіть Європи».