У Луганську бойовики тримали в полоні та катували власника музею Пеле

Футбол України 2 Березня, 16:22 292
У Луганську бойовики тримали в полоні та катували власника музею Пеле
Український колекціонер Микола Худобін, який відкрив у Луганську перший у світі приватний музей «Короля футболу» Пеле, розповів, як сепаратисти погрожували йому вбивством.
«Музей закритий. Хоча багато дзвінків зі шкіл, люди хочуть бачити експонати. Але, кажу чесно і відверто, я цю владу не розумію і не приймаю. Все, ось така я людина! Раз я відкривав музей під українським прапором...

Просто «ополченці» приїхали до мене додому зі зброєю, забрали мене, посадили в підвал. Вони хотіли забрати все, що у мене є. У мене перед війною дружина померла, яку я любив усім серцем. Я в той момент був убитий горем. Ось вони разом з моїм сином і сестрою дружини хотіли забрати те, що належало раніше моїй дружині. Хотіли вбити мене, самі чесно сказали.

Посадили в підвал, катували. Три дні не давали ні води, ні їжі. Били, в рот дуло автомата тицяли. Загалом, надивився, натерпівся.

У мене змінився світогляд щодо цієї влади. «Ополченці» займалися звірствами, так і напишіть. Страшна справа, взагалі!» - цитує Худобіна «Футбол 24».

«Вони спочатку не знали, хто я такий. Я не бідна людина, і вони, думаю, хотіли все у мене забрати. Напевно, в інтернет зайшли і дізналися, хто я такий. Думаю, вони просто перелякалися. На третій день привезли мене додому. Вибачилися, правда, але загрозливо».

Чи були пропозиції вивезти колекцію? Так. Розумієте, чемпіонат світу 2018 року наближається. І, незалежно від того, Росія господиня турніру або інша країна, це - футбол. Я вважаю, що спорт і футбол, це - не політика. Це для всіх. І якщо я буду робити виставку в Москві, в Росії, то я буду представлятися тільки так: або Микола з Донбасу, з Луганська; або Микола з України. От і все».