Моє золотце. Топ-10 вхідних трансферів чемпіонату України

Динамо Київ 3 Березня, 16:18 1265
Моє золотце. Топ-10 вхідних трансферів чемпіонату України | 19-27
Десять найстатусніших гравців, які цієї зими поповнили чемпіонат України.

Читайте також: Топ-10 трансферів на вихід чемпіонату України


Гучних трансферів з-за кордону цієї зими українські клуби не проводили. На закордонний ринок виходили тільки ті, хто вкрай гостро потребував підсилення і не зумів знайти підходящих варіантів вдома. Примітно, що майже всі футболісти з нашого рейтингу топ-10 трансферів на вхід - переїхали до Україну як вільні агенти.

1. Микита Корзун, 20 років. «Динамо» (Білорусь) –-> «Динамо»

Білоруське «Динамо» розраховувало на те, що одного зі своїх лідерів Микиту Корзуна збереже до літа, а вже тоді віддасть його на підвищення до «Динамо» київського. Але рішучість президента київського клубу Ігоря Суркіса а процесі перемови дала миттєвий ефект: Корзун вже зараз приєднався до чемпіона України.

Моє золотце. Топ-10 вхідних трансферів чемпіонату України - изображение 1

Микита запрошений тренерським штабом «Динамо» з метою створення конкуренції Сергієві Рибалці, який з урахуванням інертності Петровіча має статус незамінного гравця основи. Хоча, експерти дійшли до думки, що Корзун і Рибалка – різнопланові півзахисники. Сергій, попри виконання чорнової роботи, любить і вміє створювати, діяти між лініями, в той час як Микита – це талановитий, обдарований руйнівник, але далеко не прихований плеймейкер.

2. Олександр Яковенко, 28 років. Вільний агент –-> «Динамо»

З Олександром Яковенком «динамівці» контракт підписали лише до кінця поточного сезону, передбачивши опції пролонгації угоди за згодою сторін. Так кияни страхуються на випадок того, якщо українець не знайде себе в команді Сергія Реброва. Яковенко – не бездарний футболіст, але його кар’єрні досягнення породжують чимало сумнівів щодо здатності Олександра виступати на високому рівні. Лише в бельгійських «Андерлехті» та «Вестерлоо» Яковенку вдалося заявити про себе (та й то лише протягом нетривалого періоду), хоча за свою кар’єру українець змінив майже десять іноземних клубів. Футбольний пілігрим та авантюрист – так називають його вболівальники.

Моє золотце. Топ-10 вхідних трансферів чемпіонату України - изображение 2

«Динамівців» «привабив» статус Яковенка як вільного агента, його європейська ментальність, а також універсалізм. Вміння зіграти на фланзі півзахисту, під нападником та на вістрі атаки набиває Олександрові ціну. Та це не гарантує того, що в «Динамо» Яковенко приживеться.

3. Рафаель Форстер, 25 років. Вільний агент –-> «Зоря»

Активність луганської «Зорі» на трансферному ринку – продуманий хід керівництва клубу. В луганській команді, схоже, серйозно налаштувалися позбутися залежності від «Шахтаря», який на орендній основі забезпечує колектив кадрами. Крім того, Юрій Вернидуб розумів, що зберегти навіть тих футболістів, які в «Зорі» на контракті, буде складно, що апріорі вимагало роботи на ринку. Підсилення луганці знайшли у Бразилії, де, крім нападника Пауліньо, був віднайдений захисник Рафаель Фостер. Номінально він є лівим оборонцем, але в контрольних матчах Вернидуб награвав новачка в центрі, - на місці відбувшого до казанського «Рубіну» Андрія Пилявського. Рівнем підготовки Рафаеля Фостера тренер лишився задоволений, хоча в першому офіційному поєдинку року бразилець не отримав свого шансу.

4. Пауліьно, 22 роки. Вільний агент –-> «Зоря»

Пауліньо – це підсилення атакувальної ланки. Нині в «Зорі» безальтернативно основним є Пилип Будківський, тож конкуренція у вигляді в’юнкого, швидкого бразильця нападнику збірної України точно не завадить. Хоча, з урахуванням вміння новачка зіграти на фланзі атаки, Пауліньо та Будківський спокійно зможуть й вдвох уживатися на полі, що й показав кубковий поєдинок проти «Волині».

5. Павло Ребенок, 30 років. Вільний агент –-> «Ворскла»

Для Павла Ребенка це буде уже четверта каденція у «Ворсклі». В Полтаві Павло починав свій шлях у дорослому футболі, потім повернувся до «Ворскли» в 2011-му році після доволі успішного періоду в одеському «Чорноморці», а втретє у «Ворсклу» Ребенок прийшов 2013-го року на правах оренди з «Металіста».

Моє золотце. Топ-10 вхідних трансферів чемпіонату України - изображение 3

Нинішня ситуація – це вигідний для обох сторін маневр. «Ворскла» після втрати Санжара Турсунова отримала притертого до українського футболу та до Полтави зокрема флангового півзахисника, а Павло після невдалого періоду в «Торпедо-БелАЗ» отримає шанс реанімувати свою кар’єру.

6. Денис Дедечко, 28 років. Вільний агент –-> «Олександрія»

У «Ворсклі» Денис Дедечко провів продуктивних півтора року, тоді як останні півроку півзахисник відверто втратив інтерес до гри. За таких умов розставання клубу з гравцем було неминучим. В підсумку, Дедечко отримав вкрай вигідну пропозицію від «Астани»: і з точки зору фінансів, і з точки зору перспектив. В складі чемпіона Казахстану Дедечко навіть у груповому турнірі Ліги чемпіонів зіграв, але статус резервіста все ж дався взнаки. З Дедечком співпраці не продовжили, тож Денис прийняв пропозицію «Олександрії», яка потайки мріє про потрапляння до зони Ліги Європи в чемпіонаті України. Дедечко – сильний за українськими мірками футболіст, але чи зможе Денис влитися в монолітний, збитий колектив Володимира Шарана – запитання.

7. Євген Неплях, 23 роки. Вільний агент –-> «Карпати»

Моє золотце. Топ-10 вхідних трансферів чемпіонату України - изображение 4

Ім'я собі Євген Неплях зробив у «Севастополі», після чого спробував здобути славу закордоном. Втім, період, проведений в грецькому «Платаніасі», виявився не надто продуктивним. Тож запрошення львівських «Карпат», які, нарешті, позбулися заборони здійснювати трансфери, для Непляха стало гарним поворотом в кар’єрі. Львівська команда декларує досить високі цілі, тож молодому, але вже сформованому футболістові буде що доводити і собі, і вболівальникам.

8. Густаво Бланко-Лещук, 24 роки. Вільний агент –-> «Карпати»

Густаво Бланко-Лещук – один з трьох нападників, яких «Карпати» підписали цієї зими. Тепер проблемна протягом останніх років позиція у львівські команді укомплектована цілком пристойно.

Бланко-Лещук - аргентинець українського походження з досвідом виступу в Швеції, чемпіонат якої за стилем футболу подібний до чемпіонату України. Саме скандинавський досвід - найбільш яскравий в кар'єрі Густаво. Якщо вірити джерелам, за шведську «Ассіріску» Бланко-Лещук забив майже в кожному другому поєдинку.

9. Габріель Окечукву, 20 років. Вільний агент –-> «Карпати»

Один з конкурентів Бланко-Лещука – Габірель Окечукву. Нігерієць вважається дуже талановитим форвардом, про що свідчить хоча б його запрошення до розташування міцної збірної Нігерії. Але не на руку африканцю грає відсутність у нього досвіду. «Карпати» для Окечукву – перший в кар’єрі професійний клуб.

10. Едгар (25 років) і Гор (21 рік) Малакяни. Вільні агенти –-> «Сталь»

«Сталь» взимку пережила внутрішню революцію, але зуміла втриматися на плаву. Дніпродзержинська команда втратила кількох основних футболістів, але на їхні місця миттєво були запрошенні інші виконавці. Зв’язки управлінців «Сталі» допомогли «сталеварам» прощупати вірменський ринок, на якому й були віднайдені брати Малакяни. В чемпіоні України вірмени приживаються добре, а сама нація є далеко не останньою у континентальному футболі. Власне, вже перший офіційний поєдинок 2016-го року показав, що при правильному підході Малакяни мають шанси гучно заявити про себе на українських полях.

Ігор Семйон