Максим Шацьких: «Подивимось, що у «Динамо» і «Шахтаря» буде до очного протистояння»

Динамо Київ 4 Березня, 11:11 471
Максим Шацьких: «Подивимось, що у «Динамо» і «Шахтаря» буде до очного протистояння»
​Командам залишилося провести у цьому ЧУ по 11 матчів, за підсумками яких розподіляться комплекти медалей і путівки в єврокубки.

А також стане ясно, за рахунок кого ПЛ скоротять до необхідних по новому формату 12 команд. Про те, що нас чекає навесні, «Вести» ворожили разом з кращим бомбардиром в історії ЧУ Максимом Шацьких.

«Восени команди віддали всього по п'ять очок, — зазначає Шацьких. — Але непередбачуваний чемпіонат, подивимося, що у них буде до очного протистояння (30 квітня. — Авт.). Хоча я б поставив на те, що в Класіко все і вирішиться. Так, Тейшейра виділявся в «Шахтарі», але гірники в ЛЄ вже показали, що незамінних немає. Важкувато стартує «Динамо», але команда розіграється. Так що вболівальників при будь-яких розкладах чекає справжнє дербі».

Зараз «Зорю» і «Дніпро» в таблиці поділяють шість очок, що укупі з проблемами дніпрян суттєво додає шанси луганчанам у боротьбі за третє місце.

«Тут я б поспішати не став, — міркує Шацьких. — «Зорі» набагато простіше втратити очки, ніж «Динамо» чи «Шахтарю», і для луганчан зараз кожен матч як останній бій. Так, «Дніпро» залишився без Бойко і Селезньова, яких не так просто замінити. Але в команді залишився Мирон Маркевич, такий тренер знайде вихід із ситуації, тому інтрига в боротьбі за бронзу попереду. Набагато важливіше, що відбувається всередині клубу. Якщо все налагодиться і футболістам не доведеться турбуватися про зарплати і завтрашньому дні, то і на полі у них проблем не буде».

Є інтрига і в боротьбі за місця в ЛЄ. Крім того, що «Дніпро» і «Ворскла» цілком можуть помінятися місцями, їм у потилицю дихають «Олександрія» і «Карпати». Ще не зовсім зрозуміло, що буде з путівкою «Дніпра» в світлі можливого покарання УЄФА і відсторонення команди від єврокубків.

«Не думаю, що склад першої п'ятірки зміниться, — вважає Шацьких. — «Карпати» заявили про перебудову, але цей процес вимагає часу, і він не відразу перетвориться на результат. Швидше можна говорити про наступному сезоні. «Олександрія» ж просто поки не готова до рівня єврокубків».

Якщо врахувати, що в новому сезоні в ПЛ буде 12 команд, то зараз потрібно відсіяти дві зайвих, щоб залишилося 11 («Металург» виносимо за дужки як самовідсторонений, а один клуб підніметься з першої ліги). За регламентом вилітає тільки одна команда, так що скорочення буде проводитися не тільки за спортивним принципом, і невдах, схоже, визначить атестація.

«Чув, що тільки до літа дограє «Волинь», а потім команду або розформують, або заявить в другу лігу, — каже Шацьких. — Так і «Говерлу» з її боргами, думаю, більше ніхто терпіти не стане. Це нонсенс, що їй досі дозволяють грати. А ось за «Чорноморець», незважаючи на заяви керівництва про борги за кредитом, я поки спокійний. У клубу є відмінна інфраструктура: стадіон, база, так і Одеса з її вболівальниками не може залишитися без команди. Складно сказати, що буде з «Металістом». Кажуть різне, але команда тренується, їздить на збори».