Олександр Сопко: «Трансфери «Динамо»? Якщо брати останні два міжсезоння, то тільки Мораєс не викликає питань»

Динамо Київ 4 Березня, 20:59 523
Олександр Сопко: «Трансфери «Динамо»? Якщо брати останні два міжсезоння, то тільки Мораєс не викликає питань»
Один з найкращих футбольних експертів поділився своєю думкою про те, що могло стати причиною непереконливої гри «Динамо» в перших матчах другої половини сезону 2015/16.

- У першому весняному турі центральним вважається матч «Динамо» - «Дніпро». Чи плануєте бути на стадіоні?

- Дивитися матч обов'язково буду. Але на стадіон прийти не вийде.

- Чого чекаєте від цього поєдинку?

- «Дніпро» є свого роду прихованою силою. Або, якщо завгодно, загрозою. Незважаючи на відтік провідних футболістів, в команді залишилося досить багато сильних і досвідчених виконавців, а очолює її класний і досвідчений тренер. Так що свій знак якості «Дніпро» буде тримати.

Звичайно, ресурсів, щоб конкурувати з лідерами на довгій дистанції, у нього недостатньо. У «Дніпра» і в кращі часи їх не вистачало. Але зібратися на одну гру і провести її на високому рівні команда Мирона Маркевича здатна. Його футболісти неодмінно будуть намагатися довести, що вони не гірші за тих хлопців, які грають в командах-фаворитах. Особливо високою повинна бути мотивація у кандидатів в збірну. Вони ж розуміють, що показувати себе потрібно саме в таких матчах.

Тому суботній поєдинок на НСК «Олімпійський», безсумнівно, інтригує. Тим більше, на даному етапі, коли ігровий стан команд, так би мовити, нівельовано міжсезонням.

- Обидві команди вже провели перші офіційні матчі. І якщо «Дніпро» в поєдинку Кубка України зі «Сталлю» виглядав досить жваво, то «Динамо» поки далеко від своєї осінньої форми. Кияни поступилися за всіма статтями в домашній грі Ліги чемпіонів з «Манчестер Сіті», не змогли обіграти на «Олімпійському» «Олександрію» в Кубку України. Таке враження, що Ребров не форсував форму команди до перших весняних матчів, а запланував пік на більш пізній відрізок, коли треба буде грати з «Шахтарем».

- Навряд. Я не думаю, що може бути такий розклад. Занадто коротка дистанція чемпіонату, щоб визначати ще й піки. Скільки там залишилося матчів зіграти? Всього лише десять. Навіть дев'ять, з урахуванням зняття «Металурга». У такій ситуації потрібно з самого початку бути у всеозброєнні. Ну а в даному випадку з «Динамо» - тим більше. Киянам бажано було в ідеальному стані підійти до гри з «Манчестер Сіті». Цей поєдинок для них був дуже важливий.

- У чому ж тоді, на ваш погляд, причина непереконливої гри «Динамо»?

- Причини потрібно шукати в міжсезоння. Моє припущення таке - тренерський штаб «Динамо» просто занадто багато часу витратив на те, щоб подивитися на найближчий резерв і, можливо, когось підтягнути до основи. Але зробивши спробу розширити коло гравців, на яких можна покластися, Сергій Ребров і його асистенти могли упустити щось важливе з підготовки до матчу з «Манчестер Сіті». До того ж, довгий час команда тренувалася і проводила спаринги без Ярмоленка, навколо якого і будується її гра.

- Що ви думаєте з приводу новачків «Динамо»?

- Якщо таку команду поповнюють вільні агенти, то, вибачте мене, це, як правило, не посилення. Якщо брати останні два міжсезоння, то тільки Мораєс не викликає питань. А Морозюк, Петрович, Яковенко, Федорчук... Не впевнений, при всій до них повазі. Куплений в Білорусі Корзун - це придбання явно на перспективу.

При цьому виходить, що Ребров не має можливості вивести конкуренцію за місце в складі на більш високий рівень і за рахунок цього домагатися прогресу від своїх кращих гравців. Більш того: можливий навіть зворотний ефект.

На мій погляд, в такій ситуації під час зимових спарингів немає сенсу «розмивати» ігровий час, випускаючи на поле 20 і більше футболістів в кожному матчі. Логічніше надати максимум практики для 15-16 найсильніших, таким чином стабілізуючи і награючи основний склад, доводячи колективні дії до автоматизму.

- У кого цієї весни, на ваш погляд, більше шансів на золото - у «Динамо» чи «Шахтаря»?

- Останнім часом одна з головних проблем чемпіонату України полягає в тому, що володар титулу фактично визначається за результатами матчів між «Динамо» і «Шахтарем». Ось хто з них в очному поєдинку 24-го туру переможе, той, швидше за все, і отримає золото. А одна окремо взята гра - це, самі знаєте, непередбачувано. Її може запросто виграти і та команда, яка начебто буде потенційно виглядати слабкіше. Десь комусь більше пощастить, якийсь рикошет спрацює або суддя помилиться - і все.

Тому я вважаю дуже правильним прийняте нещодавно рішення про скорочення УПЛ до 12 команд і проведення чемпіонату в два етапи. Ця реформа повинна позитивно позначитися на рівні конкуренції. І боротьба за золото буде більш напруженою. Елемент випадковості, думаю, буде виключений, - цитує Сопка footclub.com.ua.