- Усім відомо, що Ви працюєте в футбольних організаціях багато років, але мало хто знає про Вас як про футбольного вболівальника. Наскільки важливою була ця гра для Вас в дитинстві?
- Футбольний вірус вразив мене, коли я був ще дитиною. Заразили мене батьки, в першу чергу - батько. Я був божевільним вболівальником, всюди їздив за своєю улюбленою командою. Пам'ятаю, коли я говорив: «Іду на матч», - то одягав джинси і найстарішу сорочку. Тепер, коли я присутній на матчі, то змушений надягати піджак і краватку. Мені здається, це потрібно міняти. Якщо ми керуємо футболом, то повинні бути більше схожі на вболівальників, ніж на політиків. Якщо ми згадаємо, що ми всі починали як уболівальники, футбол стане набагато кращим.
- На якій позиції Ви самі зазвичай грали в футбол?
- Зазвичай я сидів на лавці запасних. Якщо Ви бачили матч 29 лютого в штаб-квартирі FIFA, то знаєте, чому! (Сміється.) Мені подобалося бути нападником, але забивав я нечасто. Мене тримали в нашій місцевій команді тільки тому, що моя мама прала всій команді форму. Тому мене час від часу випускали ненадовго, коли команда вела в рахунку, і я вже не міг сильно нашкодити. Але все одно мені дуже подобалося грати в юності, і зараз теж подобається.
- Які були Ваші враження від Чемпіонату світу FIFA? Який перший турнір ви самі бачили?
- Перший турнір, який я пам'ятаю, - ЧС-1978. Мені було вісім років, я вперше дивився його по телевізору разом з батьком. Я пам'ятаю [Даніеля] Бертоні і [Маріо] Кемпеса в фіналі проти Нідерландів. Пам'ятаю збірну Італії з Паоло Россі, Антоніо Кабріні, молодими гравцями - вони непогано почали той турнір... Звичайно, пам'ятаю ЧС-1982, який Італія виграла, - це була величезна подія для 12-річного хлопчика. І зараз я бачу таких же пристрасних уболівальників - я бачив їх під час ЧС-2014. Швейцарія - багатонаціональна країна. Коли вранці ведеш дітей в школу, то чуєш, як поруч мами, тата, діти говорять про свої збірні: про Англію, про Алжир, про Швейцарію, про Німеччину... Це найкраще підтвердження того, наскільки важливі Чемпіонати світу, і ми не маємо права про це забувати. Ми зобов'язані захищати цей турнір.
- Які у Вас ідеї щодо Чемпіонату світу FIFA?
- Не секрет, що я вважаю за потрібне збільшити число учасників чемпіонату світу до 40 команд. Сорок збірних - це всього 19% від загального числа членів FIFA, не так вже й багато у порівнянні з континентальними чемпіонатами, де беруть участь від 30 до 100% збірних. Ми даємо можливість ще восьми збірним потрапити до фінального турніру, а ще набагато більшій кількості країн - мрію про попадання на Чемпіонат. Тому і ставлення до відбіркового турніру буде більш солідним. Звичайно, тут є питання, які треба аналізувати і обговорювати: наприклад, як це позначиться на календарі? Я думаю, що не позначиться. Але нам потрібно дуже ретельно і детально все вивчити, і тільки потім - рухатися вперед.
- Ще одне найважливіше завдання FIFA, крім організації турнірів, - це розвиток футболу.
- Я багато їздив, побував на всіх континентах і в безлічі країн і на власні очі бачив, чого потребують люди. Тому я думаю, що ми можемо і повинні зробити дуже багато, - насправді, багато чого можна зробити, навіть не докладаючи великих зусиль. Зокрема, ми обов'язково повинні вкладати кошти в цільові програми, тому що в Бутані, на Мадагаскарі, в Швейцарії або Парагваї потреби абсолютно різні. Ми повинні підходити з особливою міркою до кожного члена FIFA і допомагати кожній національній асоціації розвивати футбол відповідно до її потреб.
- Чи можна сказати, що слід більше залучати гравців і колишніх гравців до прийняття рішень?
- Нам обов'язково потрібно прислухатися до гравців і залучати їх до нашої діяльності - не тільки при прийнятті рішень, але і в тому, що стосується розвитку футболу і наших соціальних програм, адже перед нами в тому числі стоять важливі завдання з точки зору соціальної відповідальності. Ми вже бачили, як колишні гравці охоче брали участь в діяльності FIFA. Футбол дав їм дуже багато, і вони з радістю платять йому тим же. Нам потрібно дати їм можливість брати участь у роботі, тому одним з моїх головних завдань буде створення команди легенд футболу, яка буде діяти під прапором і за дорученням FIFA по всьому світу.
- Ще одна важлива справа - щорічні загальні збори Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB). До порядку в числі іншого включено питання про використання відеотехнологій для допомоги суддям. Що ви про це думаєте?
- Що ж, технології - це, безумовно, важлива тема, яку потрібно серйозно аналізувати. На дворі 2016 рік, не можна і далі закривати очі на їхнє існування. Технологія для визначення взяття воріт вже стала реальністю, потрібно вивчати питання, випробувати технології в реальних умовах, щоб зрозуміти, в яких ситуаціях до них слід вдаватися. Дуже важливо, більш того - життєво необхідно зрозуміти, який вплив це матиме на хід гри. Одна з особливостей футбольного матчу - його безперервність, відсутність зупинок, на відміну від багатьох інших видів спорту, де у вас є час подивитися відео. Якщо нам вдасться зберегти цю динамічність, тоді можна дивитися, як технології допоможуть в проведенні ігор. Але чим раніше ми почнемо їх тестувати, тим краще.
- Тобто ви вважаєте, що можна знайти баланс між використанням технологій і збереженням динамічності гри?
- Зрозуміло. Я думаю, що технології розвиваються, виходять на нові рівні. Так що, якщо ми можемо якось допомогти суддям прийняти вірне, справедливе рішення - це в тому числі і питання прозорості нашої діяльності. І ми повинні бути готові до цього.
- Ми багато говорили про те, що значить бути вболівальником. Критики стверджують, що зараз між FIFA і простим футбольним вболівальником лежить прірва. Що ви могли б сказати їм?
- Я хотів би попросити їх повірити нам. Повірити мені, тому що я теж уболівальник. Я такий же, як вони. Я люблю футбол. Я знаю, що таке скрізь слідувати за улюбленою командою, коли у неї щотижня матч то вдома, то на виїзді, - я сам так жив довгий час. Знаю, що означає любити футбол і вболівати за команду. Футбол не може обійтися без уболівальників. Нам потрібні гравці, нам потрібні вболівальники, але довгий час цим двом складовим футболу приділялося мало уваги. Пора змінити цю ситуацію. Пора їм стати учасниками всього, що ми робимо, - цитує Інфантіно офіційний сайт ФІФА.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!