ФІФА зобов′язала "Карпати" виплатити компенсацію за Даушвілі

Футбол України 13 Листопада, 12:29 692
ФІФА зобов′язала Карпати виплатити компенсацію за Даушвілі
Львівські "Карпати" повинні заплатити грузинському "Зестафоні" компенсацію у розмірі 295 000 євро. Таке рішення прийняла Палата з вирішення спорів ФІФА.

Суть питання в наступному. Півзахисник Муртаз Даушвілі, відігравши в "Зестафоні" шість повних сезонів, в серпні 2011-го підписав попередній контракт з "Карпатами", який набирав чинності з 1 січня 2012-го року. Трансферна вартість футболіста на той час оцінювалася в межах 0,5-1 млн євро.

Львів'яни за п'ять місяців до закінчення контракту гравця із "Зестафоні" зіграли на випередження і уклали попередній контракт (на чотири роки), що не забороняється правилами ФІФА. Новина про це була розміщена на офіційному сайті "Карпат" (з фотографією футболіста з клубною футболкою і в компанії з генеральним директором Ігорем Дедишиним). Пізніше вона звідти зникла, але залишилася на інших сайтах, які скопіювали інформацію.

У січні 2012 року ФК "Зестафоні" звернувся до ФК "Карпати" з вимогою виплатити компенсацію за підготовку футболіста, який змінив клуб до свого 23-річчя (360 000 євро відповідно до регламентних норм ФІФА: по 60 тисяч за кожен з шести сезонів), але сторони не зуміли домовитися.

У лютому 2012-го у Федерацію футболу Грузії прийшов запит міжнародного трансферного сертифікату на Даушвілі від ФК "Львів", в якому було зазначено, що футболіст 10 лютого уклав контракт з ФК "Львів" на термін до 31 грудня 2013 року. А вже 1 березня 2012-го Даушвілі був заявлений за "Карпати" на підставі трансферного контракту з ФК "Львів". Влітку "Львів" збанкрутував і зник з футбольних радарів, компенсацію грузинам начебто вже і нема з кого вимагати. Але у ФІФА розсудили інакше, зобов'язавши "Карпати" компенсувати витрати з підготовки футболіста ФК "Зестафоні".