Стороженко: ТОП-5 скандалів

Динамо Київ 13 Листопада, 18:21 1464
Стороженко: ТОП-5 скандалів
Що встиг накоїти колишній віце-президент на своєму посту?

1. «Договірняк». Найбільш відомий скандал за участю Сергія Стороженка стосується того періоду, коли справа про «договірняк » між львівськими « Карпатами» та харківським «Металістом» досягла апогею. У квітні 2010 року після засідання виконкому ФФУ, на якому тодішній президент Федерації Григорій Суркіс дав справі хід, Стороженко погрожував піти у відставку.

«Я для себе повинен вирішити. Якщо йти - то йти прямо зараз. Ось закрити за собою двері Федерації Футболу України, сказати спасибі і перегорнути цю сторінку своєї особистої історії. До речі сказати, сорочку свою я з шафки у своєму кабінеті забрав », - заявив Стороженко.

У підсумку Суркіс ФФУ залишив, а Стороженко прилаштувався працювати при новій владі. А Лозаннський суд таки визнав пріснопам'ятний матч договірним.

2. Банкрутство київського «Арсеналу». Вперше в історії українського футболу команда елітного дивізіону НЕ дограла перше коло і знялася із змагань. Ще перед початком Чемпіонату в «Арсеналі» були проблеми з фінансуванням. Однак, комітет з ліцензування клубів, очолюваний Стороженко, видав ліцензію без будь-яких фінансових гарантій. Як підсумок, всі матчі «Арсеналу» в сезоні будуть анульовані.

3. Дискваліфікація «Арена Львів». У ЗМІ з'явився лист ФФУ, підписаний особисто Стороженком, в якому він просив Міжнародну федерацію футболу (ФІФА ) дискваліфікувати «Арену Львів». Звернувшись до чиновника за коментарями, журналісти почули його плутані свідчення разом із звинуваченнями і погрозами.

«Я ніяких листів в ФІФА не писав. Ви смієтеся, чи що?!» - сказав він.

4. Статус Дишленковича. Розмови про те, чи вважати легіонером воротаря «Металісту», з'явилися відразу після початку цього Чемпіонату. Норма, яку обмовляли перед початком сезону, а саме, що легіонером не рахується тільки той футболіст, який має право грати за збірну України, виявилася прописана нечітко. У той же час Стороженко видав таке формулювання, яке здивувала навіть  «зелених » юристів. За його словами, закон зворотної сили не має і не можна обмежувати права Дишленковича, який отримав український паспорт до введення цієї норми. Хоча, як відомо, регламент приймається на сезон і пункти попереднього Регламенту не діють в новому сезоні. Як підсумок  з 16-го туру цієї першості Дишленкович вважається легіонером.

5. Онук у молодіжній збірній України. Головний тренер збірної України U-17 Олег Кузнєцов підтвердив, що онук першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка потрапив до збірної не просто так. За його словами, до збірної Михайло Стороженко потрапив завдяки особистим проханням діда.

"Михайла мені порекомендував другий тренер. Шельменко сказав, що про це його дуже просив сам віц -президент ФФУ Стороженко, якому незручно було звертатися до мене безпосередньо ", - цитує слова Кузнєцова газета "Команда".

Як бачимо, що з п'яти скандалів, чотири припали на останні півроку. Саме велика кількість скандалів і змусила керівництво ФФУ розійтися зі Стороженко. Хоча за останній рік і мусувалися чутки про погіршення здоров'я першого віце-президента Федерації…