Андрій Павелко - про нових колективних членів ФФУ, Тимощука, зміни у КДК та свій «план Маршалла»

Футбол України 11 Березня, 18:59 815
Андрій Павелко - про нових колективних членів ФФУ, Тимощука, зміни у КДК та свій «план Маршалла» | 19-27
Після Конгресу ФФУ президент Федерації футболу України Андрій Павелко півгодини відповідав на безліч запитань журналістів про зміни, які відбуваються в українському футболі.

Про фінансовий стан ФФУ

«Активи Федерації були зменшені, адже після звіту аудиторів стало зрозуміло, що управлінські рішення могли зашкодити. Комітет з етики та чесної гри буде вирішувати, які документи треба передати в прокуратуру та інші профільні органи».

Про колективних членів

«Я обіцяв, що будуть великі та радикальні зміни серед колективних членів. Ми прислухалися до рекомендацій УЄФА, аби не було органів, які напряму не пов'язані з футболом. 25 років ніхто цим не займався. Приймали лише незрозумілих членів.

Після аналізу більше 30 європейських федерацій ми прийняли рішення щодо того, аби вибудувати систему на загальноєвропейських правилах. Так, як це побудовано у них. Ті організації, які ми відрахували сьогодні, залучимо до роботи у комітетах. Щодо нових: Асоціація журналістів буде представляти журналістів. Асоціація вболівальників буде допомагати фанатам футболу, буде доступ до багатьох речей, які раніше були недоступні. Такі об'єднання є в Англії, Німеччині... Це гарний досвід.

Пропоную усім долучитись до створення асоціації тренерів. Такі установи є у багатьох країнах УЄФА. Асоціація арбітрів, яка допоможе створити більш гідний рівень наших суддів, відкриття шкіл у багатьох місцях нашої країни.

Найближчим часом відбудеться зустріч, на якій ми відновимо Федерацію Футболу Криму. Вона буде базуватись у Херсоні. Вони повинні бути у нашій єдиній футбольній сім'ї».

Про УФІ

«Наразі є вільний доступ до усіх звітів. До грудня місяця, поки ми не зосередили повністю усі документи у своїх руках, навіть аудитори не могли дістатися до усіх документів. Вони відзначили це.

Ми могли спокійно залишити УФІ як “ручну” організацію, 3 голоси все ж таки. Проте ми показали, що позбавляємось від непрофільних колективних членів».

Про Анатолія Тимощука

«На останньому Конгресі ФІФА та Виконкомі УЄФА я бачив одну цікаву річ — ці організації залучають жінок до роботи у своїх структурах, а також діючих футболістів. Сьогодні ми запропонували новому колективному члену, який представляє інтереси гравців, висунути їх кандидатуру. Вони обралу на цю роль Анатолія Тимощука. Я переговорив із ним особисто. Він сказав, що буде приїжджати з огляду на свій час. Анатолій дуже оптимістично налаштований щодо цього рішення. Тим паче, він є футболістом, який зіграв найбільшу кількість матчів за збірну України. Якщо не помиляюсь, входить до кагорти гравців-лідерів за показником зіграних матчей за свою національну збірну. Його досвід та знання футболу нам допоможуть. Як і робота Монзуль».

Про новий логотип

«Григорій Суркіс був здивований новою емблемою, йому сподобалося. Але він розуміє, що час не стоїть на місці, і треба робити крок вперед. Як і Давору Шукеру, який був здивований організацією Конгресу.

Наразі є певні обмеження, які стосуються Євро-2016. Ми презентували форму зі старим логотипом. Після — будемо з УЄФА просувати новий бренд».

Про КДК ФФУ

«Були питання щодо цього органу. Ми його переформатували. У нас немає мети монополізувати владу. До того ж, в УЄФА найбільше рішень приймають саме комітети, у них іде велика робота. І ФІФА наразі більше переходить у комітети, і їх рішення навіть трішечки вище, аніж Виконкому цієї організації.

Ми звернулись у рекретингове агенство, щоб нам підібрали успішних юристів. До речі, я з ними не знайомий. Не потрібно, щоб вони мали матеріальну залежність, були близькі до якогось клубу. Треба, щоб були рівні, справедливі та чесні рішення. Однакові для всіх.

До речі, нікого з нових членів КДК я не знаю, окрім Віталія Реви, відомого футболіста. Їх головна задача - приймати правильні рішення, спираючись на правила. Якщо будуть якісь прохання чи тиск, Віталій Рева піде звідти, це він мені сам сказав. Я його попросив повідомляти мене, якщо таке буде відбуватися. Можливо, він буде “маятником”, за яким ми будемо визначати, як працює новий комітет».

Про завод із виробництва штучних полів

«Ми ставимо амбітну мету побудувати та запустити завод із виробництва штучних полів протягом року. Зараз розглядаються п᾿ять локацій, оскільки туди потрібно звозити велику кількість гуми та переробляти її для гумової крихти. Також у нас є надія на те, що ми будемо однією з перших федерацій, яка матиме таку лінію та зможе здійснювати експорт в інші країни. Оскільки зараз багато країн – від південних до північних − переходять на штучні поля. До речі, і для нас це може спростити календар та продовжити чемпіонат, дасть можливість грати не в калюжах та снігу, а на чудових полях цілий рік. Цей завод на 100% належатиме ФФУ».

Про «план Маршалла»

«Футбол і спорт в Україні знаходяться у величезній небезпеці. Жодний із моїх попередників не мав такого страшного стану відношення до спорту. Через те, що в країні йде війна, ми не маємо права на різкі заяви та дії, що ускладнює просування наших завдань. Але нічого не робити – це точно не стратегія для команди, яка прийшла разом зі мною. Ми завжди будемо ставити амбіційні цілі, які потрібно виконувати. Наступне покоління має прийти та користуватися нашим «планом Маршалла».