«Говерла» намагається незаконно заявити гравців

Футбол України 15 Березня, 11:47 492
«Говерла» намагається незаконно заявити гравців Фото: chernomorets.odessa.ua
Генеральний директор Прем'єр-ліги Петро Іванов прокоментував інформацію про спроби «Говерли» заявити нових гравців всупереч заборонами ФІФА і ФФУ.

Після перемоги над Металістом (1:0) наставник Говерли В'ячеслав Грозний заявив, що незабаром сподівається на поповнення з групи гравців, підписаних ще влітку. За деякою інформацією, ужгородський клуб хоче дозаявити таких футболістів як Юрій Мартищук, Павло Щедраков, Євген Єлісєєв, Роберт Гегедош, Ігор Озарків та Рінар Валєєв. Однак ці дії йдуть наперекір забороні ФІФА реєструвати нових футболістів, діючій від 5 жовтня 2015 року.

«Ми отримали пакет документів, наданий футбольним клубом Говерла для реєстрації ряду нових футболістів, - розповів гендиректор УПЛ Петро Іванов. Ми зробили офіційний запит в ФФУ про можливу процедурі заявки, але Федерація чітко дала нам зрозуміти - зараз неможливо провести реєстрацію та заявку зазначених гравців. Які інші футболісти зараз готуються з Говерлою - я не знаю. Я теж чув, що фігурують і Мартищук, і ще хтось, але не більше...»
«Я по пам'яті не згадаю перелік всіх футболістів, які там були. Але не стану заперечувати - від ФК Говерла є побажання додати собі в заявку нових гравців. Вони вважають, що вони мають рацію в даній ситуації. Але в даному контексті рішення за ФФУ. Ми ж не маємо повноважень, з урахуванням видачі паспорта футболіста федерацією. В даному питанні Прем'єр-ліга керувалася і керується приписами ФФУ.
Чи дійсно могла Говерла підписати цих футболістів до заборони ФІФА, але не реєструвати? Теоретично - звичайно. Як така, реєстрація в ФФУ могла бути. Але потрібно розуміти, що є цілий комплекс чинників. Кожного футболіста потрібно розглядати окремо і в контексті того, чи був у нього чинний контракт з іншим клубом і чи дійсно вони укладали попередні угоди, як і належить, за півроку до кінця. Є ще цілий ряд нюансів, тому мені складно сказати так «відразу», не маючи матеріалів на руках.
Але, в принципі, згідно з листом, підписаним Денисом Лутюком, на сьогоднішній день Говерла не має права здійснювати реєстрацію та заявку нових футболістів. Хоча я не виключаю, що, в контексті вивчення всіх фактів і матеріалів, може бути прийнято інше рішення. Зараз же констатуємо те, що є. Можлива заявка тільки вільних агентів», цитує слова Іванова sportarena.com.