- Наразі ви у Латвії, де підписали контракт з місцевою командою ФК «Рига». Як виник варіант з цим чемпіонатом?
- Мені запропонували поїхати, подивитись, спробувати тут свої сили.
- Взимку ви перебували на перегляді у харківському «Геліосі». Трішки раніше грали у «Волунтарі».Але співробітництво з цими клубами не було продовжено. Що сталось?
- З «Геліосом» я тренувався, підтримував форму. Розмов про які-небудь умови - не було. З'явився варіант у Латвії, я подякував керівництву, тренеру і поїхав. Інформація про те, що я не підійшов харківській команді — не відповідає дійсності. Коли я прочитав в інтернеті, що зі мною не захотіли підписувати контракт, був здивованим.
Коли я приїхав до «Волунтарі», у мене в контракті була опція, що я можу покинути команду взимку. Після того, як почались затримки у виплаті заробітної плати, я покинув колектив.
- Тобто, в Україні у вас не було варіантів для продовження кар'єри?
- Ні, варіанти були, але вони мене не влаштовували.
- По закінченню минулого сезону, ви покинули «Олімпік», як вільний агент. Чому не вдалось продовжити співробітництво з донецьким клубом?
- З мого боку не було бажання продовжити контракт, а клуб не сильно наполягав. Мирно розійшлись, потиснули один одному руки.
- Як можете оцінити рівень чемпіонату Румунії?
- Він схожий на нашу першість, у даний час. Відвідуваність залишає бажати кращого, ходять лише на «Стяуа» та «Динамо».
- Не так давно у ФК «Конкордія» перейшов Артем Мілевський. Грали проти цієї команди?
- Так, ми грали проти них товариський матч. Непоганий колектив, рівень схожий на «Волунтарі». Наразі вони борються за “виживання”, як і моя екс-команда. У них непогана база з синтетичним полем. Базуються недалеко від Бухаресту.
- Артем Мілевський у 4 матчах забив 2 голи та зробив 2 передачі. Він повертається у свої кращі часи, чи рівень чемпіонату дає про себе знати?
- Нехай про це експерти розказують, розбирають його гру. Я не обговорюю інших людей. Забиває — молодець, у нього все виходить. Він гарний нападник, повинен це робити. Свого часу грав у топ-команді, національній збірній. Він повинен забивати, що і робить вправно.
- Ви згадали про штучне покриття, на якому грають у Румунії. Нещодавно, у себе в одній із соціальних мереж, ви розповіли, що у Латвії також грають на синтетиці. В чому причина вибору саме такого покриття?
- Тут інший клімат. До того ж, футбол далеко не «Спорт №1». У них більше люблять баскетбол та хокей. Відвідуваність матчей не надто велика, відповідно, стадіони, на яких я був, також. Наразі ми тренуємось на синтетичному полі, і як мені сказали, то на натуральне перейдемо ближче до травня. У країнах, які ще північніше, наприклад, Норвегія, Швеція — достатньо стадіонів зі штучним покриттям. На це впливає клімат, в першу чергу. У нас зараз холодно,температура повітря близько нуля, нещодавно сніг йшов. Трішки не такі погодні умови, як в Україні.
- У Латвії грають за форматом - “весна-осінь”. Не звично?
- Мені в новинку те, що у них немає літньої паузи. Чемпіонат розпочинається в березні, а закінчується в листопаді. Паузи бувають лише тоді, коли грає збірна. Я дивився календар, побачив, що після завершення першості і відпустки, збираються команди десь у січні.
- Перший матч не вдало пройшов для вашої команди, програш 4:0...
- Ні, ми зіграли внічию. Тут є певні проблеми з інформаційним супроводом Ліги. Моя команда вийшла з Першої Ліги. У програмах MyScore і на сайті чемпіонату, вона називається «Динамо-Карамба». Тут вона називається ФК «Рига». А команда, яка програла з розгромним рахунком, це якась ризька спортивна школа. Це зовсім інша команда. Ми грали з Вентспілсом - 1:1 на виїзді.
- Оце так інформаційний супровід...
- Так, він не дуже сильно тут розвинений, але мені ще трішки складно про це розмірковувати. Хоча, дивлячись на ТВ-трансляцію, немає великої кількості камер, а 2-3 стоять на трибунах, зо воротами їх немає. Така плутаниця виходить... На тому ж TransferMarkt написано ФК «Рига», в InStat та MyScore – «Динамо-Карамба».
Вони носили цю назву ще під час виступів у Першій Лізі, емблема була, як у московського «Динамо». Наразі це, по суті, нова команда. Приїхало дуже багато нових футболістів, склад майже повністю оновився. В основному, грають місцеві гравці, декілька легіонерів.
- Як справи у місцевому чемпіонаті з відвідуваністю матчів?
- 500 глядачів — аншлаг, судячи по першому матчу. Ми грали матч на синтетичному полі, яке знаходиться біля Олімпійської бази «Вентспілса». Там є стадіон з натуральним покриття, де вони більше грають. Трибуни невеликі, майже як в дитячо-юнацькій школі, десь на людей 500. Чимось схожий на наш стадіон «ім. Баннікова». А на великому стадіоні, на якому вони почнуть грати десь через місяць, у них одна велика трибуна. Як мені сказали, вона розрахована десь на 3 тисячі людей. Але як вона заповнюється — я не знаю. Незвичний чемпіонат.
- Новий формат УПЛ, який буде з наступного сезону, може допомогти вирішити проблеми нашої футбольної першості?
- 50 на 50. Перша шістці будуть цікаві матчі, а у другій не буде такого рейтингу. Усім зрозуміло що навколо матчу «Говерла» - «Олімпік», наприклад, не буде такого ажіотажу, як у поєдинку «Динамо» - «Шахтар». Можливо, піде на краще. Хотілось би, щоб було більше команд. До того ж, наскільки я знаю, декілька команд з Першої Ліги хочуть увійти до елітного дивізіону. Але, оскільки буде 12 команд, невідомо яка кількість першолігових колективів буде приймати участь у наступному розіграші УПЛ.
- Є інформація, що 6 команд з Першої ліги подали заявки до Атестаційного комітету, щодо своєї участі в УПЛ у сезону 2016/2017. 5 з них, начебто, прийняли.
- Значить, є бажання. Треба більше першолігових колективів запросити. Але формат вже прийнято. Не знаю, як вони будуть атестувати ту ж «Говерлу». Плюс, «Волинь», яка, як я розумію, дограє сезон і знімається з чемпіонату і буде у Другій Лізі виступати.
- Спершу їм треба пройти через аматорський рівень, за Регламентом…
- Так, спершу аматори. Зараз у нас все так змінюється, у Регламенті не прописано 12 команд, поділ чемпіонату. До речі, у Румунії першість також ділиться. Але у них після двох кругів. Наразі йде третій, вже по групам. Зимова пауза не дуже велика у них була.
- Наш майбутній формат буде схожим на той, в якому ви грали, а зараз Артем Мілевський.
- Так, він такий. Але там більше команд, 14. Перша шістка грає між собою, а решта, 8 команд, ведуть боротьбу за виживання. Там діляться очки, обнуляються забиті та пропущенні.
- Хочете повернутись в Українську Прем’єр-Лігу?
- Звичайно.
- А в який клуб хочете потрапити, якщо не секрет?
- (Посміхається) У той, де стабільна фінансова ситуація.
- І щоб була ігрова практика, напевно.
- Обов’язково.
- У одному зі своїх інтерв’ю, після матчу «Севастополь» - «Динамо», коли ви відбили 2 пенальті від Артема Мілевського та Романа Єременко, ви заявили, що на це вас надихнув Олександр Шовковський. Він ваш кумир?
- Я починав дивитись футбол з матчу «Динамо» - «Спартак» (Ліга чемпіонів, 1994 рік. Кияни виграли вдома 3:2. Переможний гол забив нинішній коуч «Динамо» Сергій Ребров на 86 хвилині. – Прик. О. У.). Мені тоді найбільше сподобався саме Шовковський. Але, я не планував бути голкіпером. Потім займався футболом, паралельно слідкував за ним.
Я хвилювався тоді, перед виходом на поле. Олександр був тоді травмований, здається, але на матч проти нас він вийшов на поле. Мені було дуже приємно та престижно. До того ж, я вдало відіграв той матч. Потім підійшов, потис йому руку, після матчу (Посміхаєтсья).
- Тобто, можна сказати, що саме завдяки СаШо ви стали воротарем?
- Думаю, що так, адже у дитинстві він був моїм кумиром.
- Чия гра вам ще подобається? З числа воротарів, маю на увазі.
- Зараз багато гарних голкіперів. У нас дуже впевнену і гарну гру демонструє Андрій П’ятов, як на рівні збірної, так і «Шахтаря». Тримає свій рівень. Молоді воротарі також демонструють гарний футбол. Але найкращий воротар України – П’ятов.
- Краще за Шовковського?
- Мені важко порівнювати, я не експерт. Якщо дивитись об’єктивно, то Андрій грає на два фронти – клуб та національна збірна. Йому складніше, напевно. Олександр грає, але він вже близький до закінчення своєї кар’єри, як я розумію.
Серед зарубіжних? Багато гарних. Де Хеа себе дуже добре проявляє. Браво, в «Барселоні» витягує багато матчів, я навіть не очікував. Можна довго перераховувати – Куртуа, Харт…
Розмовляв Олександр Ушаков
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!