Трансферна сага Прем’єр-ліги. Середняки і аутсайдери

Футбол України 17 Березня, 15:27 992
Трансферна сага Прем’єр-ліги. Середняки і аутсайдери | 19-27 Фото: dynamo.kiev.ua
1927.kiev.ua підводить підсумки зимового трансферного вікна в українській Прем’єр-лізі.

Розпочинаємо наш аналіз із 13-ої команди поточної першості – одеського «Чорноморця».

13 місце, «Чорноморець» Одеса

Головний тренер: Олександр Бабич

Президент: Леонід Клімов

Стадіон: «Чорноморець»

Топ-підсилення: центральний захисник Олександр Азацький (із «Динамо» Київ)

Топ-втрата: лівий захисник Андрій Слінкін (в «Зорю» Бєльци, оренда)

«Чорноморець» у цьому сезоні – бліда тінь того «Чорноморця», котрий ще не так давно наводив жах на всі клуби Прем’єр-ліги і являвся грозою авторитетів. Зараз в Одесі - зовсім інша команда, котру не оминули стороною горезвісні всьому українському футболу проблеми. На даний момент практично весь кадровий потенціал команди – це молоді та необстріляні гравці, більшість з яких тільки в цьому сезоні дебютувала в елітному дивізіоні України.

Керівництво клубу вирішило не підписувати багато гравців, а тільки підсилити найпроблемніші позиції, враховуючи великі фінансові труднощі клубу.

«Чорноморець» уклав угоди із захисниками Олександром Азацьким («Динамо»-2), Артуром Кузцєцовим («Металург» З), Матеусом («Сан-Карлос»); півзахисниками Сільвіо («Бататаіс»), Романом Стефураком («Металург» З) та форвардами Микитою Татарковим («Металург» З), Володимиром Барилком («Металіст») та Олексієм Хобленком, котрий перейшов до стану «моряків» із київського «Динамо» на правах оренди.

Олександр Азацький

Покинули Одесу захисники Дмитро Немчанінов (перейшов в донецький «Олімпік), Андрій Слінкін (наступні півроку проведе в Молдові в оренді у клубі «Зоря» Бєльци); півзахисники Олег Луценко та Сергій Шаповал (переїхали в сусідній чемпіонат Білорусі у «Торпедо-БєлАЗ»).

Андрій Слінкін

12 місце, «Волинь» Луцьк

Головний тренер: Віталій Кварцяний

Президент: Віталій Кварцяний

Стадіон: «Авангард»

Топ-підсилення: -

Топ-втрата: атакуючий півзахисник Флорентін Матей (в «Рієку»)

Луцька «Волинь» була реальним претендентом на Лігу Європи і восени демонструвала пристойний рівень гри, проте через різні борги перед екс-гравцями та за невиконання рішень Дисциплінарного комітету ФІФА з команди було знято залікові пункти. Тепер «хрестоносці» займають 12 позицію і повністю відмовилися від своїх єврокубкових амбіцій. Зараз думки керівництва «Волині» спрямовані не на виконання завдань у звітному чемпіонаті, а на збереження команди в Прем’єр-лізі, адже, як відомо, клуб може розформуватися і заявитися в наступному сезоні у Другу лігу під іншою назвою. Але чи комусь потрібне збереження цієї «Волині»?... Хіба що тільки вболівальникам «волинян»…

Зрозуміло, що в зимовий трансферний період «Волинь» обійшлася без підсилення кадрового потенціалу. Головним завданням клубу було максимальне збереження гравців основного складу, проте без втрат не обійшлося.

Покинули «Волинь» захисники Гал Шиш (перейшов у ізраїльський «Хапоель» Тель-Авів), Віталій Приндета; півзахисники В’ячеслав Шарпар (казахський «Атирау»), Ерік Бікфалві («Динамо» Бухарест), Сергій Політило і Сандро Кобахідзе (повернулися у дніпропетровський «Дніпро»), Флорентін Матей («Рієка») та форвард Євген Бохашвілі (також повернення з оренди у «Дніпро»).

Флорентін Матей

11 місце: «Говерла» Ужгород

Головний тренер: В’ячеслав Грозний

Президент: Іван Шуфрич

Стадіон: «Авангард»

Топ-підсилення: -

Топ-втрата: нападник Дмитро Хльобас (в «Динамо» > «Ворскла»)

Про фінансові проблеми «Говерли» уже в сотий раз говорити безглуздо. Напевно, навіть не найбільш зацікавлені у футболі люди вже не раз чули про фінансове положення ужгородського клубу. Так ось, багато хто знає уже і про комічну ситуацію із засекреченням зборів команди взимку. Мабуть, ви, як і багато інших, подумали, що хороший тактик В’ячеслав Грозний вирішив таким чином зберегти в таємниці награні схеми, тактичні побудови тощо. Так, такий варіант мав можливість на існування, проте «ведмеді» не для цього влаштовували цей цирк, а тільки через заборону клубу заявляти нових гравців, котрі готувалися з командою взимку. Але такі ось афішування про секретні тренування, навпаки, ще більше розпалили цікавість ЗМІ. Як вияснилось, «Говерла» просто хотіла обійти всі заборони і заявити новобранців. Вдасться їм це чи ні – невідомо, але це в будь-якому випадку порушує норми ФІФА.

Покинули команду взимку голкіпер Артур Рудько (повернувся у київське «Динамо» з оренди); захисники В’ячеслав Лухтанов, Андрій Цуріков («Динамо» > «Левадіакос», оренда), Сергій Люлька («Динамо» > «Слован», оренда); півзахисник Євген Чумак («Динамо»-2, повернення з оренди); форвард Дмитро Хльобас («Динамо» > «Ворскла», оренда).

Дмитро Хльобас

10 місце: «Металіст» Харків

Головний тренер: Олександр Севідов

Президент: Сергій Курченко

Стадіон: ОСК «Металіст»

Топ-підсилення: голкіпер Олександр Ільющенков

Топ-втрата: форвард Артем Бєсєдін (в «Динамо»)

Склад харківського «Металіста» ще в першій половині сезону був дуже боєздатним – сплав молоді та досвіду, по прогнозам експертів, повинен був навести шороху на верхніх щаблях турнірної таблиці. Але не так сталося, як гадалося, тому для кардинальної зміни ситуації керівництво вирішило укріпити основний склад команди талановитими молодими гравцями та досвідченими виконавцями.

«Металіст» підсилився кіперами Артуром Денчуком та Олександром Ільющенковим (останнім часом грав у «Тирасполі»); захисником Оліксандром Каплієнком («Металург» З); півзахисниками Артемом Касьяновим (казахський «Ордабаси»), Ігорем Харатіним («Динамо» Київ, оренда) та форвардами Іллею Корнєвим («Металург» З), Ярославом Галенком («Геліос»), Сергієм Кузнєцовим.

Олександр Ільющенков

А ось втрат у «Металіста» більше, ніж нових придбань. Покинули стан команди голкіпери Денис Сидоренко («Геліос», оренда), Сергій Погорілий; захисники Артем Путівцев (польська «Термаліка»), Олексій Курілов («Шахтар» Караганди), півзахисники Сергій Рудика, Кирило Ковальчук (турецька «Каршияка»), Олексій Довгий («Ворскла»), Сергій Назаренко («Дніпро»), Дмитро Льопа, В’ячеслав Чурко (обидва – «Академія Пушкаша»), Юрій Ткачук (мадридський «Атлетіко» Б), Олександр Нойок («Динамо» Мінськ); нападники Артем Бєсєдін («Динамо» Київ, повернення з оренди), Володимир Барилко («Чорноморець»), Валерій Гришин («Іллічівець»), Станіслав Куліш («Олександрія»).

Артем Бєсєдін

9 місце: «Олімпік» Донецьк

Головний тренер: Роман Санжар

Президент: Владислав Гельзін

Стадіон: НТК ім. Баннікова

Топ-підсилення: центральний захисник Кирило Петров (із «Ордабаси»)

Топ-втрата: форвард Гегам Кадимян (в «Карпати»)

Донецький «Олімпік» за часи виступів у Прем’єр-лізі завоював собі реноме міцного середняка чемпіонату. Підопічні Романа Санжара стабільно чередують перемоги, нічиї та поразки і займають зараз 9-те місце в таблиці. Таких явних фінансових проблем у команді немає, тому донеччани мають можливість підсилити свій кадровий потенціал непоганими виконавцями. Але для «Олімпіка» – це не є завданням номер 1, адже команда і так достатньо укомплектована якісними футболістами. Взимку керівництво вирішило підписати тільки декілька гравців на найпроблемніші позиції.

Тепер гравцями «Олімпіка» є захисники Дмитро Немчанінов («Чорноморець»), Кирило Петров («Ордабаси»); півзахисник Дмитро Башлай («Тараз»); фоварди Олександр Волков та Руслан Степанюк («Олександрія»).

Кирило Петров

Більше не являються гравцями «Олімпіка» півзахисники Іса Шеріф (нігерійського хавбека переглядає «Габала» Романа Григорчука), Ігор

Семенина («Черкаський Дніпро») та форварда Гегам Кадимян («Карпати»).

Гегам Кадимян

8 місце: «Сталь» Дніпродзержинськ

Головний тренер: Ерік ван дер Меєр

Президент: Максим Завгородній

Стадіон: «Метеор»

Топ-підсилення: центральний півзахисник Джордже Лазіч

Топ-втрата: правий/центральний захисник Володимир Адамюк

«Сталь» після виходу в елітний дивізіон не стала для решти команд постачальником залікових пунктів, а міцно закріпилася в середині турнірної таблиці. Для досягнення головних задач (залишитись в УПЛ та зайняти якомога вище місце в середній частині таблиці) команда підсилилася захисником Акімом Латіфу («Олесун») та півзахисниками Габріелем, Джордже Лазічем, Костянтином Кравченком («Десна»), Едгаром та Гором Малакянами (обидва – «Ширак» Вірменія).

Джордже Лазіч

Покинули стан «сталеварів» захисники Володимир Адамюк («Дніпро»), Юрій Путраш («Олександрія»), Ростислав Багдасаров («Колос»), півзахисники Руслан Бабенко («Буде-Глімт»), Румян Овсепян та форварди Владислав Кулач («Ескішерспор), Володимир Гоменюк (заверший кар’єру). Повідомляється, що Костянтин Кравченко також повісив бутси на цвях.

Володимир Адамюк

Андрій Бабенчук