«Аякс» (Амстердам). Нідерланди
Футбольний клуб «Аякс» - найтитулованіший клуб Нідерландів, його академія є найвідомішою у світі. Метою школи «євреїв» є формування з молодих недосвідчених гравців топ-футболістів, тільки найкращі досягнуть успіху після довгого і нелегкого шляху.
«Аякс» частково залежить від гравців зі своєї власної академії. Молодіжні команди тренуються так само, як і основна, тому вони вже звикли до стилю гри «синів Бога». «Аякс» прагне зберегти свій стиль гри привабливим, впізнаваним, творчим, швидким, справедливим.
Клуб розробив так звану модель TIPS: Technique - техніка, Insight - розуміння, Personality - особистість та Speed - швидкість.
«Аякс» володіє широкою системою пошуку талантів: в ПАР «Аякс» співпрацює з однойменним клубом з Кейптауну, в Греції в 2011 році була відкрита мережа шкіл і академій «Аякса».
Найвідоміші випускники академії: Йохан Кройф, Эдвін ван дер Сар, Патрік Клюйверт, Вім Кіфт, Марко ван Бастен, Франк Райкард, Денніс Бергкамп, Луї ван Гал, Рафаель ван дер Варт.
Футбольний клуб «Шальке 04» - один із найпопулярніших футбольних клубів Німеччини. Knappenschmiede - назва молодіжної академії гельзенкірхенців та знак якості німецького футболу. У цій школі формуються та проходять підготовку до професійного футболу юні таланти.
Мета Knappenschmiede - оптимальний розвиток молоді; допомогти молодим гравцям зробити крок до основної команди. Для забезпечення освіти академія «Шальке» співпрацює з різними типами шкіл. Для того, щоб допомагати розвиватися юним футболістам, в Knappenschmiede в сезоні 2011/12 відбулися кадрові перестановки. Відділ у справах молоді тепер розбитий на дві секції: 9 - 15 років і 16 - 23 роки. Перехід до другої секції означає початок спортивних змагань.
Knappenschmiede покладається на тренерів з максимально можливим досвідом.
«В академії «Шальке» роблять відмінну роботу. Клубу не потрібно боятися щодо свого майбутнього. Сильні гравці будуть приходити звідти знову і знову», - сказав німецький півзахисник «Шальке» Макс Майєр.
Найвідоміші випускники академії: Мануель Нойєр, Юліан Дракслер, Месут Озіл, Бенедикт Хеведес.
«Селтік» (Глазго). Шотландія
Академія «Селтіка» прагне розвивати гравців рівня Ліги чемпіонів для першої команди, вона працює з хлопцями від 5 років. Під час перших років навчаннях в академії гравці зосереджені на техніці, передачах і володінні м'ячем, вивчають нові трюки, покращують свої навички.
Успіх методології кельтського клубу залежить від кооперації, самовідданості і терпіння кожного члена персоналу. Філософія «смугастих» заснована на довірі, повазі, колективній роботі і справжній вірі.
«Вест Хем Юнайтед». Англія
Академія «Вест Хема» вважається найкращою англійською дитячою спортивною школою. Молодий форвард команди Тоні Карр в 1972 році отримав травму і почав займатися тренерською діяльністю, пізніше він дав дорогу достатній кількості молодих футболістів. В 1994 році Карр зробив все можливе, аби забезпечити ідеальну роботу академії «молотів».
«Наша футбольна академія вважається однією з найкращих в Британії, доказом чого є наявність великої кількості випускників академії в складі національної збірної», - сказав представник команди Джеймс Сабан.
Найвідоміші випускники: Джо Коул, Ріо Фердінанд, Френк Лемпард, Гаррі Реднапп, Майкл Каррік, Боббі Мур.
«Динамо» (Загреб). Хорватія
Академія загребського «Динамо» є однією з найуспішніших футбольних шкіл. Її молодь визнана у всьому світі, особливо в останнє десятиліття. У складі академії є велика кількість талановитих футболістів, які показують свій рівень на вітчизняних і міжнародних турнірах. Наразі у школі близько 250 зареєстрованих гравців.
У найталановитіших гравців з команд U-17 та U-19 є можливість проявити себе в іграх за основну команду.
Найвідоміші випускники: Лука Модріч, Матео Ковачіч, Ведран Чорлука, Едуардо да Сілва, Ніко Кранчар.
«Барселона». Іспанія
Футбольний клуб «Барселона» - один з найтитулованіших клубів Іспанії і світу. «Ла Масія» («Масія» - з каталонського «ферма») - академія каталонського клубу. Відомо, що «синьо-гранатові» роблять акцент на своїх вихованців, яких гідно тренують і навчають в «Ла Масії». Створив академію відомий вихованець «Аяксу» Йохан Кройф.
Навчатися в академії юні футболісти починають з шести років. До слова, батьки молодих талантів за навчання не платять, всі витрати лежать на клубі.
У листопаді 2012 року у виїзному матчі проти «Леванте» (0:4 - прим. ред.) в складі «Барселони» одночасно на поле вийшли 11 вихованців. На 14-й хвилині замість Дані Алвеса на поле вийшов Мартін Монтойа.
Склад каталонців, таким чином, був наступним: Вальдес, Монтойа, Пуйоль, Піке, Альба, Бускетс, Хаві, Іньєста, Педро, Мессі і Фабрегас.
Найвідоміші випускники: Пеп Гвардіола, Сеск Фабрегас, Карлес Пуйоль, Хаві, Андрес Іньєста, Ліонель Мессі.
«Спортинг» (Ліссабон). Португалія
Футбольний клуб «Спортинг» - найтитулованіший клуб Португалії. «Леви» мають свою школу, яка називається «Футбольна академія «Спортинга».
У школах академії «Спортинга» більше 6000 дітей від 5 до 14 років навчаються грати у футбол. Три основні цілі проекту: спортивне тренування, розширення, відкриття таланту.
Найвідоміші випускники: Кріштіану Роналду, Фігу, Моутіньо, Нані.
«Реал» (Мадрид). Іспанія
Футбольний клуб «Реал» (Мадрид) - найтитулованіший клуб Іспанії. Академія мадридського «Реала» складається з 13 команд різних вікових категорій з 7-8 до 17-18 років та 37 тренерів.
Скаути та тренери «вершкових» на перегляді в першу чергу звертають увагу на: 1) технічну оснащеність гравця, 2) здатність мислити, приймати рішення на полі, 3) наявність характеру, здатність до наполегливої праці.
Головна цінність «Реала» - сама гра. Про гру думають більше, ніж про результат.
Найвідоміші випускники: Ікер Касільяс, Рауль Гонсалес, Антоніо Адан, Хуан Мата, Альваро Арбелоа, Роберто Сольдадо, Дієго Лопес.
«Партизан» (Бєлград). Сербія
Футбольний клуб «Партизан» - другий найуспішніший клуб Сербії, має свою футбольну академію, якій немає рівних в цілому регіоні. «Партизан» славиться своєю роботою з молодими гравцями, філософією клубу є турбота про розвиток і виховання футболістів-початківців.
В академії навчається близько 400 чоловік віком від 10 до 18 років, які розподілені по вікових категоріях і яким допомагають у формуванні особистості. Ця робота вимагає правильної організації, багато зусиль, волі, терпіння, любові, розуміння.
Всі гравці академії розділені на шість команд:
- чотири виступають на рівні країни - гравці до 17, 16, 15 і 14 років
- команди, складені з гравців до 13 і 12 років - на міському рівні.
Гравці, які не досягли 12 років, не беруть участі в офіційних змаганнях, але грають в турнірах і товариських матчах.
Молодіжна школа «Партизана» виграла найбільшу кількість трофеїв в порівнянні зі своїми конкурентами. За останні 8 років молодіжні команди «могильників» взяли участь в 61 турнірі, 16 разів зайняли перше місце, 10 - друге, 12 - третє.
Найвідоміші випускники академії: Симон Вукчевіч, Мілан Сміляніч, Стефан Бабовіч, Нікола Гулан, Іван Обрадовіч, Міралем Сулеймані, Адем Ляїч, Стеван Йоветіч, Матія Настасіч, Ігор Дуляй,
Підготувала Дарина Маневич
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!