Найкращі футбольні академії України

Футбол України 22 Березня, 22:00 73166
Найкращі футбольні академії України | 19-27 Фото: fcdynamo.kiev.ua
1927.kiev.ua знайомить вас з найуспішнішими і найпрестижнішими молодіжними футбольними школами України.

«Динамо» (Київ)

Дитячо-юнацька футбольна школа «Динамо» ім. Валерія Васильовича Лобановського була збудована в 1950-их роках. Основним завданням школи є підготовка висококласних конкурентноспроможних футболістів. Вихованці ДЮФШ повинні мати характер переможця та бути патріотами України та свого клубу.

Наразі у ДЮФШ навчається близько 500 дітей віком від 7 до 17 років. У школі київського «Динамо» безкоштовне навчання на всіх етапах, до того ж, учні забезпечуються безкоштовним екіпіруванням. Робиться акцент на індивідуальний розвиток, високий рівень фізичної підготовки, володіння технічними прийомами, високу швидкість, грамотну манеру гри, індивідуальні та командні якості гравця.

У 1999 році була відкрита академія «Динамо», у якій тренуються футболісти віком від 14 до 17 років.

«Це добра і необхідна справа – піклуватися про підростаюче покоління. Майбутнє за тим, хто дбає про наших дітей. Київське «Динамо» подає тут гарний приклад: хлопці, які стануть господарями цієї вражаючої споруди, впевнений, поповнять наше футбольне козацтво новими Блохіними і Шевченками і принесуть нову славу нашій рідній Україні», - сказав 2-ий президент України Леонід Кучма.


Найвідоміші вихованці: Олег Блохін, Андрій Шевченко, Олександр Шовковський, Владислав Ващук, Олексій Михайличенко, Володимир Мунтян.

«Шахтар» (Донецьк)


Академія «Шахтаря», як і більшість футбольних шкіл, готує гравців до першої команди. Головним завданням академії є індивідуальний розвиток дітей та виховання футболістів. Основний акцент робиться на розвиток техніки.

Всі команди академії «гірників» стараються будувати свою гру по системі основної команди. Основні принципи гри згідно зі схемою 1-4-3-3 роз'яснюються футболістам з перших їх днів перебування в академії.

«Дніпро» (Дніпропетровськ)

Академія «Дніпра» ставить перед собою дві цілі: підготовка футболістів для першої команди, виховання здорового, всебічно розвиненого покоління.

У школі навчається понад 1000 юнаків віком від 6 до 16 років. Для зручності у багатьох районах Дніпропетровська та області працює мережа філіалів.

«Металіст» (Харків)

Дитяча футбольна академія «Металіст» була заснована в 1977 році, вона займається тренуванням та професійною підготовкою дітей і підлітків.

У школі займається більше 300 дітей від 5 років, працює приблизно 19 тренерів.

Вихованці академії «Металіст» всіх вікових груп беруть участь в міських, обласних та міжнародних футбольних турнірах.

Найвідоміші вихованці: Володимир Лінке, Юрій Цимбалюк, Олександр Карабута, Олександр Горяїнов.

«Чорноморець» (Одеса)


Футбольна школа «Чорноморця» є найстарішою в Одесі, вона існує з середини 20-го століття. Вихованці СДЮШОР мають все необхідне для професійного зростання та розвитку своїх здібностей. Школа «Чорноморця» не стоїть на місці, а намагається удосконалюватись.

Підростаючому поколінню передають свій безцінний досвід багато знаменитих у минулому футболістів «Чорноморця».

Молодіжні команди «Чорноморця» беруть участь в чемпіонаті дитячо-юнацької футбольної ліги, їздять на різні турніри, в тому числі за кордон.

Найвідоміші вихованці: Ігор Бєланов, Ігор Соколовський, Сергій Жарков, Андрій Телесненко, Ілля Цимбалар, Юрій Нікіфоров, Сергій Гусєв, Сергій Шматоваленко, Дмитро Парфьонов, Геннадій Нижегородов, Сергій Ткаченко, Ігор Шуховцев, Віталій Руденко.

«Карпати» (Львів)

Академія «Карпат» є однією з провідних футбольних шкіл України, була заснована в 1975 році як училище фізичної культури, а у 2008 році була реогранізована в академію футболу ФК «Карпати».

Головна мета академії - всебічний розвиток обдарованих дітей, досягнення того, щоб якомога більше вихованців стали професіоналами та виступали за основну команду, виховання місцевих футбольних талантів.

Академія вимагає від гравців бути відкритими, чесними, інтелектуальними, творчими, незалежними, ініціативними, принциповими, вимогливими до себе та сконцентрованими на тренуваннях.

В академії існує три вікові групи:

- 4 - 11 років;

- 11 - 15 років;

- 15 - 18 років.

Дитячі та юнацькі команди ФК «Карпати» – постійні учасники фіналів найпрестижніших національних та міжнародних турнірів.

Найвідоміші вихованці: В. Тищенко, В. Татарчук, А. Баль, О. Лужний, О. Чижевський, Ю. Мокрицький, В. Шаран, Д. Чигринський, О. Голодюк, М. Морозюк.

«Волинь» (Луцьк)


Дитячо-юнацька футбольна школа ФК «Волинь» була створена 20 березня 2000 року. На даний час у школі працюють 20 тренерів та тренуються понад 350 учнів від 8 до 17 років, навчання у школі проводиться безкоштовно.

Найвідоміші вихованці: Володимир Гащин, Дмитро Трефіловський, Вадим Панас, Володимир Гапон, Олег Герасимюк, Роман Степанов, Іван Семиряк, Сергій Чапко, Марк Майдан, Павло Рибковський, Андрій Ковб, Дмитро Єременко, Василь Жук, Роман Карасюк, Євген Павлов, Олександр Марковець, Віталій Приндета.

Бонус

«Металург» (Запоріжжя)

Хоч запорізьский клуб і був розформований, але не згадати про відому школу «Металурга» ми не могли. Тим більше, що нещодавно з'явилась новина про те, що школа «козаків» продовжить функціонувати.

«Клуб ліквідували, команд немає жодної: ні в Прем'єр-лізі, ні дублю, ні дев'ятнадцятирічних. Хлопці забрали трудові і розійшлися. І школу теж ліквідували. Нам 14 грудня віддали трудові книжки на руки і сказали: «До побачення, припиняємо роботу». Але тренери тоді зібралися на оперативці і вирішили, що сказати таке дітям не зможемо. Я це передав керівництву, і ми продовжували працювати в тих же кабінетах, роздягальнях, поки нас не закрили - кабінети і роздягальні. Ми працювали прямо на полях, територія була ще відкрита, але з 25 лютого закрили і територію. Мовляв, не можна навіть заходити.

Ми перебралися на УТБ «Великий Луг», це була раніше база команди, а зараз міська спортивна база, зараз там тренування і проходять. Надія є, що здоровий глузд переможе, і наші колишні керівники, господарі клубу підуть назустріч дітям і, умовно кажучи, продадуть чи якось по-іншому з містом повирішують, може, віддадуть в оренду колишнє місце роботи по вулиці 12 квітня. Варіанти є, поки наше керівництво сказало займатися так, а потім буде видно, будемо намагатися вирішувати.
Днями мені колишній юрист клубу сказав: «Не сподівайтеся, ми вам не дамо грати, ви не будете наступниками школи». А я сподіваюся, ми будемо наступниками школи, і преса повинна нам в цьому допомогти», - сказав в інтерв'ю goldtalant.com.ua директор ДЮСШ «Металург» Леонід Ключик.


Найвідоміші вихованці: Сергій Сидорчук, Тарас Степаненко, Максим Коваль, Сергей Кривцов, Андрій Цуріков, Едуард Соболь, Станіслав Богуш, Володимир Аржанов, Сергій Рудика, Віталій Вернидуб.

Підготувала Дарина Маневич