Мирон Маркевич: «В мене є пропозиції з-за кордону»

Збірна України 23 Березня, 11:06 496
Мирон Маркевич: «В мене є пропозиції з-за кордону»
Головний тренер «Дніпра» паузу в чемпіонаті використав для відпочинку і після матчу з «Карпатами» залишився вдома у Львові, де ми з ним і зустрілися.

Depo.Сектор скористався можливістю поговорити з одним із кращих тренерів сучасної України. Розмовляли про життя, громадянську позицію, «Дніпро» та майбутнє, яким його бачить Мирон Маркевич.

- Мироне Богдановичу, як виглядає Ваш вихідний?

- Коли сезон, матчі, тоді є вироблений роками режим. А коли отак - тоді день зім'ятий. Обов'язково зранку бігаю. В Винниках (неподалік Львова - авт.) є кілька кілометрів довкола озера, які традиційно намотую.

- Весною 2015-го Ваше здоров'я підкосила хвороба. Ви навіть не змогли полетіти в Нідерланди на матч з «Аяксом». Зараз все гаразд?

- Нарікати не буду. Мабуть, вік такий, що інколи треба в лікарні стабілізувати самопочуття. Зараз ніби все добре.

- Доводиться більше стежити за собою?

- Я й так намагаюся тримати себе у формі. Як зайвий кілограм набираю, то швидко його «спалюю». Але як би там не було, от люблю вареники, не можу без дерунів з грибами. І нічого тут не зробиш.

- А як заспокоюєтесь після нервових матчів? Матч з «Карпатами» десь такий і був..

- Люблю поїхати на рибалку. В Харкові завжди так робив. Було одне особливе місце. Не просто туди було потрапити. Там можна і оленів з рук погодувати. Люблю на щучку закинути. Найбільші трофеї ловив на Львівщині. На Майдані (територія Яворівського полігону - авт.) витягнув на 14 кілограмів, а не так давно на вісім кілограмів зловив в Городку.

- Якщо згадали про «Карпати»... Матч складним був. В «Дніпрі» зараз чимало проблем. Як за таких умов вдається тримати мотивованими футболістів?

- Разом вирішили, що допрацюємо до літа. А там вже як буде.

- Покинете «Дніпро»?

- В мене є пропозиції з-за кордону. І мені винні, міг би піти і завтра. Але хочеться допрацювати. Подивимось, як власник вирішить проблеми. У 12 футболістів закінчуються контракти. Потрібно активно діяти. Я вже не в тому віці, аби починати все з нуля. Мені потрібна команда і поставлені від керівництва завдання.

- Пропозиції ?

- Конкретніше говорити сенсу нема.

- «Дніпро» може збанкрутувати?

- Є багато проблем і їх треба вирішувати. Інакше може бути все.

- Після матчу на «Арені Львів» Ви сказали, що «Карпати» - команда не для Львова...

- Я мав на увазі, ця команда, яка демонструє ось вже стільки років такі бліді результати. Львів і фанати заслуговують на єврокубки. Я ж тут працював. Я знаю, який тут вболівальник. А зараз напівпорожні трибуни. І нічого дивного.

- Що для цього потрібно?

- Людям, які мають гроші, об'єднатися і зробити команду. Вони зараз декларують мету - єврокубки. І що? Ця команда не пройде і перших раундів. Для чого тоді виходити в Європу?

- Грошей в українському футболі зараз мало. Як Ви ставитесь до того, що футболісти їдуть заробляти в Росію?

- В нашій країні йде війна. Щодня гинуть люди. Наші герої! Всі знають, хто ворог! Що говорити? Я б не поїхав туди працювати. Не все вимірюється грошима.

- Правильно зробили, що гравців з Росії, зокрема, Євгена Селезньова, не викликали у збірну? Ви ж самі були наставником «синьо-жовтих»...

- Я б теж так зробив. Зараз така реальність і такі кроки виправдані.

- Що можна побажати цим хлопцям, які поїхали в Росію за грошима?

- Треба навчитись любити свою країну. Це має бути в серці...

- Чого чекати в українському футболі найближчим часом?

- Навіть не знаю. Кажуть в Федерації, що зберуть 12 команд. Це треба буде дорбе постаратися. «Металіста» фактично нема, «Волині» теж... В «Дніпра» борги. Якщо команда не буде грати в єврокубках - я піду. Хіба наберуть клуби з Першої ліги. Але чи це вихід?

- Чого Вам ще хочеться досягнути в кар'єрі? Фінал Ліги Європи на рахунку лише в топ-тренерів, таких вже одиниці в світі...

- Хочеться знову в фінал. В єврокубках, там справжнє футбольне життя. Це як наркотик. Я його вже спробував і хочеться ще.