Найкращі афоризми Йохана Кройфа

Світовий футбол 24 Березня, 22:10 1985
Найкращі афоризми Йохана Кройфа
Пропонуємо оцінити всю багатогранність легенди світового футболу XX століття за найкращими його цитатами та афоризмами. Ну і, звичайно ж, фото і відеофрагментами.

«Техніка - це не вміння жонглювати м'ячем 1000 разів. Будь-хто може зробити це, практикуючись. З таким же успіхом ви можете працювати в цирку. Техніка має на увазі під собою вміння віддати передачу в один дотик, з правильною швидкістю, на зручну ногу вашого партнера по команді».

«Деякі люди люблять балансувати м'ячем у повітрі, і по-справжньому вважають, що це здорово. Але в той же час захисники противника встигають повернутися назад. Таким людям місце в цирку».

«Виберіть найкращого гравця на кожній позиції, і ви отримаєте команду з найкращих гравців свого амплуа, але ніяк не найкращу команду всіх часів».

«У моїй команді воротар є першим атакуючим гравцем, а форвард - першим захисником».

«Чому не можна виграти у багатшого клубу? Ніколи не бачив, щоб мішок з грошима гол забив».

«Завжди намагався рухатися з м'ячем вперед, бо пасуючи тому, завжди міг залишитися без оцінки».

«Я колишній гравець, колишній технічний директор, колишній тренер, колишній менеджер, колишній почесний президент. Значний список, який стверджує, що все має свій кінець».

«Гравці, які хоч і не є лідерами, але намагаються ними бути, завжди кричать на партнерів за помилки. Справжні лідери знають, що таких помилок не уникнути».

«Що таке швидкість? Спортивна преса часто плутає поняття. Що, якщо я почну спринт раніше, значить я швидший?»

«Є тільки один правильний час. Якщо це не так, значить або занадто рано, або вже пізно».

«Перш ніж припуститися помилки, я її в життя ще не припускався».

«В середньому, гравець володіє м'ячем протягом 3 хвилин за матч, що доведено статистично. Отже найголовніша річ - чим він зайнятий інші 87 без м'яча. Ось що визначає гравця як хорошого чи ні».

«На полі всього один м'яч, отже ти зобов'язаний володіти ним».

«Я не віруючий. В Іспанії 22 гравці читають молитви перед виходом на поле. Якщо це працює, то всі матчі повинні закінчуватися нічиєю».

«Ми повинні переконатися, що найгірший гравець противника буде володіти м'ячем більше за всіх».

«Якщо в тебе м'яч, зроби поле якомога ширше. Якщо ж ти без нього - зменш його до неможливості».

«Гольфіст має окремих помічників для водіння машини, носіння ключок, встановлення м'яча. У футболі один тренер на 15 гравців. Абсурд?»

«Виживання в першому раунді турніру ніколи не було моєю метою. Краще бути в одній групі з Бразилією, Аргентиною та Німеччиною. Уявіть, після першого раунду вже мінус два суперники. Ідеально!»

«Гравці зараз можуть добре бити по воротах тільки тоді, коли шнурки їхні правильно зав'язані. Я свого часу бив по воротах, не звертаючи уваги на взуття, і зовнішньою стороною стопи, та взагалі з обох ніг. Іншими словами, я разів у шість був кращим, ніж сучасні гравці».

«Майстерність без результату - це відсутність очок. Результат без майстерності - нудьга».

«Це жахливо, коли талант молоді оцінюють на основі комп'ютерної статистики. Якби таке практикували в мій час, я б не підійшов «Аяксу». Я ж міг вдарити м'яч лівою ногою на 15, правою - на 20 метрів максимум. Моя техніка і тактична грамотність не можуть бути ідентифіковані технікою».

«Грати в футбол просто, але грати в простий футбол найважче».

«Якби я хотів, щоб Ви це зрозуміли, я пояснив би краще».

«Аплодувати супернику? Ви з глузду з'їхали!»

«Гравець сказав - публіка підхопила без роздумів. Зараз це доведено до автоматизму».

«Кожен гравець - це індивідуальність, яка розуміє футбол по-своєму».

«Свого часу мені вдалося працювати тренером, не маючи на руках відповідного диплома. Правда, для цього довелося винайти посаду під назвою технічний директор».

«Задоволення від футболу повинні отримувати і глядачі, і самі футболісти. Футбол - це, перш за все, видовище; в іншому випадку це вже не футбол».

«Ми завжди повинні бути готові вчитися в інших».

«Іноді, спостерігаючи за діями арбітрів в матчах престижних турнірів, у мене створюється враження, що вони більше карають за протести, ніж за порушення правил».

«Якщо дати італійцям один шанс, вони заб'ють двічі».

«Сьогодні клуби мають боргів більше, ніж самі заробляють. Справжнє досягнення, чи не так?»


Нагадаємо, сьогодні, на 69-му році життя помер знаменитий голландський футболіст і тренер, триразовий володар «Золотого м'яча» Йохан Кройф. Причиною смерті став рак легенів, який було діагностовано у Кройфа 20 жовтня 2015 року, після чого він почав лікування.