Топ-6 універсалів «Динамо» 21 століття

Динамо Київ 24 Березня, 22:37 657
Топ-6 універсалів «Динамо» 21 століття
Валерій Васильович Лобановський дуже любив універсалів. Розбираємося, кого з динамівців ери після великого тренера можна назвати цим гордим словом.

6. Бадр Ель-Каддурі (2002-2012)

Найбільше Бадра пам'ятають по грі на лівому фланзі захисту. Виступав Каддурі і на позиції лівого хава, однак найбільш несподівано він розкрився в центрі півзахисту. Саме туди направив Бадра Юрій Сьомін - мабуть, головний «реаніматор» футболістів в новій історії «Динамо». Під керівництвом Палича новими фарбами заграли Алієв, Мілевський, Нінкович і той же Каддурі. Якщо до приходу Сьоміна гра Бадра іноді викликала питання, то в центрі поля Бадр виглядав впевнено і солідно. Справжній універсал!

5. Айіла Юссуф (2003-2015)

У Нігерії Юссуф грав захисника, а вже в Києві Олексій Михайличенко перевів Айїлу в півзахист, після чого на місці опорника він став виступати і в збірній. В цьому амплуа нігерієць відмінно себе зарекомендував, і тільки численні травми не дозволили Айїлі вийти на якісно новий рівень - потенціал у хлопця був великий.

Універсальність Юссуфа знову проявилася, коли в команду прийшов Сьомін - той знову-таки перевів Айїлу на позицію центрбека. На цьому місці Юссуф теж відчував себе непогано, коли виходив на поле. Взагалі Айіла завжди був паличкою-виручалочкою для тренерів «Динамо» - на нього завжди можна було покластися. І зараз можна тільки гадати про те, як склалася б його кар'єра, якби не травми.

4. Домагой Віда (у «Динамо» з 2013 і до цього дня)

Напевно, Віда на сьогоднішній день - найбільш універсальний футболіст київського клубу. Так, він не грає в півзахисті і виступає тільки на позиції захисника, однак вийти Віда може де завгодно. Домагой виступає як на позиції центрбека, так і на місці правого або лівого захисника. Не можна сказати, що у хорвата є стовідсоткове місце в основі «Динамо», однак те, що він найбільш універсальний гравець, не обговорюється. Якщо вилітає хтось із пари Хачеріді-Драгович, Віда грає в центрі, якщо справа відсутній Сілва - Віда тут як тут. Антунеш травмувався або не в формі - Домагой поспішає на допомогу. З огляду на те, як любить Віда забивати м'ячі головою, можна припустити, що і центрфорвард з нього вийшов би непоганий, чому б і ні ...

Домагой Вида

3. Олег Гусєв (2003 - донині)

Олег сам неодноразово говорив, що найкомфортніше почувається ближче до воріт суперника, однак через кадрові труднощі, «не від хорошого життя», тренери в різний час ставили Олега на позицію правого захисника - і в «Динамо», і в збірній України. Зараз Гусєв іноді виходить зліва в півзахисті, так як Дерліс Гонсалес на цій позиції не завжди вражає: затягнулася у нього адаптація в Києві.

Але, звичайно ж, основним амплуа Олега було і залишається амплуа правого вінгера: там він провів більшу частину своїх 550-и матчів у футболці київського клубу. Саме його гра на цій позиції закохала в себе київських уболівальників і до сих пір продовжує викликати велику повагу. Олегу вже 32 роки, але він все ще забиває найважливіші м'ячі і доводить, що може залишатися лідером «Динамо». На будь-якій позиції.

Олег Гусев

2. Роман Єрьоменко (2008-2011)

У збірної Фінляндії і в Італії Роман незмінно виступав на позиції опорника, проте в «Динамо» Єрьоменко де тільки не грав. Сам футболіст відзначав, що вже за перший рік в Києві виходив, здається, на всіх позиціях, крім голкіпера і форварда. Рома міг зіграти на позиції правого півзахисника і центрального хава, а також на фланзі оборони, куди його вперше відправив Юрій Сьомін. Там, на позиції правого бека, любив пізніше використовувати Рому і Газзаєв. Якось Валерій Георгійович Газзаєв висловив таку думку: «У нашій команді футболісти готові грати на будь-якій позиції. Так, півзахисник оборонного плану Роман Єрьоменко відмінно вміє грати на правому фланзі захисту». Сам Єременко відзначав, що це був корисний досвід, адже там він почав краще діяти у відборі, однак комфортніше йому все ж в центрі поля.

Дійсно, Єрьоменко міг закрити будь-яку позицію, однак нам він запам'ятався найбільше саме в якості центрхава. Його бачення поля і прекрасні передачі до сих пір згадують київські вболівальники, адже футболіста з таким пасом з тих часів у «Динамо», мабуть, і не було.

Роман Еременко

1. Тіберіу Гіоане (2001-2011)

Однозначно, саме Тіберіу - найуніверсальніший футболіст «Динамо» 21 століття. Він прийшов до київського клубу ще при Лобановському, але після смерті великого тренера виступав в «Динамо» ще 9 років. За ці роки Тіберіу грав на позиції правого і центрального захисника, правого і центрального хава, атакуючого півзахисника - загалом, міг закрити будь-яку позицію. Як йому це вдавалося? Мабуть, головна його якість - це характер, мужність і залізна воля, які допомагали футболісту виступати на будь-якій позиції і взагалі грати в футбол. Всі пам'ятають, як важка хвороба надовго вивела Тіберіу з ладу, проте він знайшов в собі сили побороти її і повернутися на поле. Великий респект!