Післяматчева прес-конференція Михайла Фоменка

Збірна України 28 Березня, 23:43 498
Післяматчева прес-конференція Михайла Фоменка
Головний тренер збірної України відповів на питання журналістів після перемоги над Уельсом (1:0) у останньому домашньому товариському матчі перед Євро-2016.

- Михайле Івановичу, вітаємо вас із перемогою, але чому ви зробили так мало замін в товариському матчі - лише одну? Вже моделювали гру на Євро-2016 або з інших причин?

- Моделювати гру на Євро ще рано, бо до нього ще багато часу. Як і завжди, в контрольних іграх хлопці намагаються не отримати травму. Це в офіційних матчах така боротьба, що аж іскри летять. Як і після першого контрольного матчу, ми чимось задоволені, а чимось – ні. Ми не зробили багато замін, тому що вирішили дати змогу футболістам провести повну гру.

- Минулий матч із Кіпром ви оцінили на трійку з плюсом. Яку оцінку поставили б своїй команді за гру з Уельсом?

- Сьогодні гра була на четвірку.

- Прокоментуйте гру Гармаша на лівому фланзі півзахисту. Це був експеримент чи ситуативне рішення?

- Після контрольних ігор ми маємо більш достовірну інформацію, ніж у розмовах із хлопцями. Поговорили з Гармашем, розповіли, що хочемо спробувати його на лівому фланзі. Тепер ми знаємо, що Гармаш може зіграти і на цій позиції, якщо нам у подальшому потрібно буде робити заміни. Розширили свій кругозір.

- Уельс сьогодні використовував ту ж схему, за якою грає Північна Ірландія. Чи сприймали ви це як підготовку до матчів з ірландцями на Євро?

- Сьогодні не приїхало 5-6 гравців основи Уельсу. Усі команди з Туманного Альбіону – непрості суперники. Північна Ірландія вирізняється зростом своїх футболістів. А що стосується тактичних схем, то залежно від суперника збірна Уельсу може зіграти у три чи п’ять захисників, використати одного чи двох форвардів. А Північна Ірландія - більш консервативна команда.

- Який настрій у роздягальні, чи задоволені футболісти своєю грою?

- Хлопці завжди раді приїжджати до національної команди. Клубні команди - це, можна сказати, їх родина, а збірна - ще одна сім'я. Тому атмосфера завжди хороша, всі нормально спілкуються.

- Ярмоленко забив сьогодні чудовий гол. Ним цікавляться кілька англійських клубів, тож, як ви вважаєте, чи зможе він проявити себе в АПЛ? (Питання від журналіста з Уельсу)

- Якщо ним цікавляться британські команди, то, сподіваємося, він зуміє себе проявити на тому рівні. Ярмоленко – лідер нашої команди.

- Чому футболісти при атаках розверталися у сторону своїх воріт?

- Коли хлопці грають у клубах, то щоденно працюють по одному й тому ж шляху. У збірній же можуть бути інші вимоги щодо побудови гри. Сьогодні щось вийшло, а щось – ні.

- На що ви плануєте витратити перерву у півтора місяці перед Євро-2016?

- На збір інформації, відвідування матчів. Зараз у нас в тренерському штабі з’явився Андрій Шевченко, він може відвідувати матчі та спілкуватися з тренерами європейських клубів, в яких виступають наші гравці. А я в основному буду займатися збором інформації щодо наших суперників.