Юрій Дячук-Ставицький: «Расистські вигуки на адресу Окечукву - спланована акція»

Футбол України 30 Березня, 17:10 838
Юрій Дячук-Ставицький: «Расистські вигуки на адресу Окечукву - спланована акція»
Гендиректор львівського клубу Юрій Дячук-Ставицький прокоментував можливі санкції щодо «Карпат» за расистські вигуки вболівальників на адресу легіонера з Нігерії і розповів, чи продовжить клуб відносини з Окечукву.

- Юрію Михайловичу, чи очікуєте ви санкції щодо «Карпат» за расистські вигуки вболівальників клубу на адресу легіонера вашої команди Габріеля Окечукву?

- У першу чергу варто сказати, що такі вигуки дозволили собі не вболівальники, а всього лише пару ідіотів, які були на трибунах цього матчу. Нічого спільного з нормальними шанувальниками команди ці люди не мають. Упевнений на 100 відсотків, що це була спланована акція, в якій брало участь кілька осіб. Прозвучали вигуки, які були записані на камеру, а потім відео розтиражували в інтернеті і серед журналістів. Я знаю, хто це зробив, але публічно сказати не можу.

Що стосується засідання КДК, то ніяких документів з цього питання в «Карпати» не надходило. Ніяких записів про вигуки директором матчу після гри з «Дніпром» зроблено не було. Я теж був на трибунах на цьому матчі, сидів в центральному секторі, але вигуків не чув, не чув їх ні арбітр, ніхто інший з офіційних осіб, які були присутні на грі у Львові. Упевнений, що ніяких санкцій до «Карпат» застосовуватися не буде, оскільки через двох ідіотів не повинні страждати всі інші. На жаль, у Львові такі провокації відбуваються вже не вперше.

- Яка мета «провокаторів», які вигукують подібні кричалки на адресу гравця «Карпат»?

- Очевидно, дискредитація «Карпат», Львова та всіх адекватних вболівальників. Одна справа можна було б кричати, якщо в «Карпат» грало 10 легіонерів, а так у нас всього два іноземця, у одного з яких українське коріння. У тому ж матчі з «Дніпром» у гостей в заявці було 10 легіонерів, а у нас тільки нігерієць Окечукву і аргентинець Бланко. Після того як з «Карпат» пішов Гладкий, у нас гостро виникла проблема з центрфорвардами. Гравці на цю позицію в дефіциті навіть в топ-клубах України. Ми тут не знайшли і запросили двох легіонерів, щоб подивитися їх до кінця чемпіонату, а потім прийняти рішення по їхньому майбутньому в «Карпатах». Угода з нігерійцем підписана на три місяці. В цілому ж «Карпати» роблять і будуть в майбутньому робити ставку на своїх вихованців. На останні матчі збірних України в різні команди їздило дев'ять наших вихованців, але чомусь ніхто не кричить і не плюється, що в команді грають свої вихованці. З 60 нинішніх футболістів «Карпат», які грають в командах, 45-50 є вихованцями нашого клубу. Так що я впевнений, це була спланована провокація, яка не має до футболу відношення.

- Як на вигуки з трибун відреагував сам нігерійський легіонер?

- Думаю, що він цього не чув. Його добре прийняли в «Карпатах», на презентації всі побажали йому удачі і роблять все можливе, щоб він адаптувався і показав свою майстерність. Всі знають, що у нас 10 років в клубі грав нігерієць Самсон Годвін, зараз він теж працює в клубі. Ніколи ніяких расистських ситуацій з ним не було. Це ще раз підтверджує, що вигуки на матчі з «Дніпром» були чітко сплановані, - передає слова Дячука-Ставицького matchday.ua.