За що «Дніпро» виключили з єврокубків

Футбол України 31 Березня, 14:40 368
За що «Дніпро» виключили з єврокубків
За інсайдерською інформацією, «Дніпро» пропустить наступний єврокубковий сезон.

Головна причина - заборгованість перед екс-тренером Хуанде Рамосом та його іспанськими помічниками, яка складає 1 млн 742 тис. євро. Це був терміновий платіж, який міг дозволити клубу уникнути серйозних санкцій.

Загальні ж борги «Дніпра» складають близько $10 млн.

Існує цікава історія з фірмою, яка будувала «Дніпро-Арену».

Призові за участь у Лізі Європи, яких УЄФА позбавив «Дніпро» у минулому і нинішньому сезоні (понад $10 млн) не були виплачені німецькій компанії Hochtief Solutions, що будувала стадіон.

Гроші будуть виплачені за рішенням суду, але компанія досі вимагає стягнути борги з «Дніпра».

Крім цього у «Дніпрі» існують великі заборгованості по зарплаті. За різними даними клуб не платить зарплату із серпня 2015-го. Якусь малу частину вже виплатили. Гравці наразі не йдуть до Палати з вирішення спорів ФФУ, як це зробив Хуанде Рамос, щоб не підставляти клуб.

Саме рішення Палати з вирішення спорів ФФУ по Рамосу, яка зобов'язала «Дніпро» сплатити борги, і подальша відмова Коломойського, стала причиною жорстких санкцій з боку УЄФА. В умовах фінансового фейр-плей контроль клубів, які беруть участь у єврокубках, там дуже жорсткий.

Як викручується Коломойський

Президент клубу обіцяє погасити частину боргів, футболістам навіть дали трішки грошей. Але основну ставку Коломойський робить на продаж високооплачуваних футболістів. Існує і така практика, як відпустити в інший клуб в обмін на списання боргів по зарплаті, як це було в історії з Коноплянкою та Селезньовим.

«Дніпро був винен 30-річному Селезньову більше мільйона євро за старими платежах, плюс - затриману зарплату за кілька місяців. Контракт у гравця з «Дніпром» добігав кінця влітку. Селезньова відпустили у «Кубань» і він пробачив всі борги по зарплаті.

З клубу вже пішло багато високооплачуваних гравців (Коноплянка, Дуглас, Канкава, Бойко, Калінич, Селезньов...). Хтось за гроші, а дехто в обмін на списання боргів.

Таким чином Коломойський полегшує зарплатну відомість.

Але «Дніпро» чудово розпочав весняну частину сезону (3:0 премогли «Сталь» у Кубку України), має хороший склад і готується до перебудови. От тільки контракти в 11 футболістів завершуються влітку. За нашими даними, їм пропонуватимуться нові умови з меншими зарплатами.

Андрій Коваленко