Артем Федецький: «Чемпіонат Росії? Ні, однозначно»

Збірна України 1 Квітня, 11:56 650
Артем Федецький: «Чемпіонат Росії? Ні, однозначно»
Лідер дніпропетровського «Дніпра» та збірної України Артем Федецький дав інтерв'ю про Росію і гравців, що туди поїхали, форму збірної, Шевченка і багато чого іншого.

- Задоволений збором в національній команді?

- Найважливіше, що команда бачить, що в Михайла Фоменка є чіткий план підготовки і безпосередньо виступу на Євро. В середині колективу панує впевненість, і її не руйнує критика збоку. Після останнього матчу зателефонував син, він зараз в Луцьку, бо підхопив вітрянку і весь в зеленці, і сказав, що йому сподобалось як команда грала. Так що полегшено видихнув. Він - головний критик!

- Новобранець тренерського штабу Андрій Шевченко чимось встиг здивувати?

- Одразу відчувається величезний досвід Андрія Миколайовича. Цікаві у нього заняття. Він багато підказує, навіть мені, захиснику. Як краще відкриватися, в які зони вриватися. Бере участь з нами у вправах. Цікаво, що з Михайлом Івановичем вони трохи різні. Шевченко емоційніший, і це теж допомагає, його енергія передається хлопцям.

- На тренуванні команда з Шевченком відпрацьовувала стандарти. Це його ідея з креативним розіграшем штрафного в матчі з Уельсом?

- На тренуваннях такого не бачив. Це Андрій і Руслан домовились вже на полі.

- Форму української збірної називають найгіршою серед усіх команд-учасниць. Вам як?

- Головне, щоб фартова була. Мені особисто вона подобається. Я взагалі люблю це поєднання жовто-синього. І до тіла форма приємна. Не чув в роздягальні, щоб хтось з наших скаржився.

- Тепер мову поведемо про чемпіонат. Майбутнє в «Дніпра» є?

- В мене і ще в десятки гравців контракти закінчуються 31 червня. Ніхто з нами мови про продовження не веде. Можливо, це буде згодом. Не знаю.

- А цікаво грати в такому чемпіонаті України?

- Якщо чесно, то хочеться повернутися на чотири роки назад. Тоді через тур були справжні «заруби». Та й відвідуваність на кожному матчі. Тепер сумно за цим всім спостерігати.

- Мирон Маркевич сказав, що піде, якщо команду дискваліфікують з єврокубків...Вже дискваліфікували...

- Ми абстрагувались від усього цього. Залишились усі, хто хоче грати. Є внутрішня джентельменська домовленість посісти третє місце. А там вже що буде, то буде. Але повірте, зараз ніхто ноги з боротьби не забере, інакше в роздягальні від своїх отримає «будь здоров». Ніхто не ниє: «Ой, що буде?». Всі працюють, а прийде час - і кожен прийматиме рішення для себе.

Чемпіонати яких країн подобаються?

- Англії, Німеччини. Вони доволі непрогнозовані.

- А якщо доведеться, в чемпіонат Росії поїхали б?

- Ні, однозначно! Це неприпустимо, навіть не обговорюється. Але й судити футболістів, які туди поїхали, не буду.

- В суспільстві ця полеміка прозвучала доволі гостро. Ось екс-партнер по збірній Олександр Алієв порекомендував експерту Йожефу Сабо брати в руки автомат і йти на війну...

- Хай тримає свою думку при собі.

- Тобі вже довелось тримати автомат...

- Це було в рамках зйомки телевізійної програми з прикордонниками. Було цікаво. Там є щось схоже з футболом. Ти теж залежиш від партнерів. Тільки от на кону стоїть життя.

- В «Дніпрі» справжній чемпіон з волонтерства Роман Зозуля. Але й ти теж намагаєшся допомогти...

- Дуже вразили поїздки в зону АТО. Там познайомився зі справжніми героями. Тепер часто зідзвонюємось. Від них вдвічі приємніше отримувати смс-привітання з вдалою грою. Відчуваєш, що робиш шось потрібне. Але поговорив з нашими військовими - і впевнений, що ніхто і нічого в нас не відбере з такими захисниками. От стоїть перед очима ще шкільна карта України, така синьо-жовта, і вірю, що скоро все повернеться в ті межі, що й на тій мапі.