У нас - Коваленко, в Польщі - Капустка, в Німеччині - Та

Збірна України 1 Квітня, 12:24 605
У нас - Коваленко, в Польщі - Капустка, в Німеччині - Та
Коли до старту чемпіонату Європи залишається менше трьох місяців, вже не до експериментів, і наївно було б вважати, що команди-учасниці Євро візьмуться спішно обкатувати молодь.

Але виключення з правила є завжди.

Goldtalant.com.ua на прикладі нашої відбірної групи розглядає, яка ситуація з введенням до складу молодих футболістів 1995 року народження і молодших. Тобто, Іван Петряк, що народився в 1994-му, гідний тільки згадки, а польський нападник Аркадіуш Мілік - вже старожил основи «Кадри». У команді Північної Ірландії 20-річних не було взагалі.

Почнемо з нас: напевно, Віктор Коваленко вводився б до складу збірної м'якше, якби не роль лідера, до якої йому доводиться звикати в «Шахтарі» в силу відомих кадрових обставин. Скажімо так: каші не зіпсував, хоча хвилювання і страх взяти відповідальність на себе присутні. Час освоїтися ще є. Ігри «Шахтаря» в Лізі Європи - на допомогу.

Польський тренер Адам Навалка дав пограти 19-річному півзахиснику «Краковії» Бартошу Капустці. У матчі з Сербією він вийшов на заміну, з Фінляндією - в основі. Сербів поляки обіграли - 1:0, фінів - 5:0. Ось і думай, тренере.

У збірній Капустка, що народився 23 грудня 1996 року, дебютував у вересні минулого року у відбірковому матчі ЧЄ з Гібралтаром. Вийшов на заміну і забив. Забивав потім ще в листопаді в товариській зустрічі з Ісландією. Теж серйозний суперник. Цілком можливо, підростає новий Якуб Блащиковський.

У збірній Німеччини дебютував центральний захисник «Байєра» Джонатан Та (народився 11 лютого 1996 року), що став 78-м новачком Манншафт з тих пір, як її очолив Йоахім Льов. Неоднозначний вийшов дебют. Та замінив Матса Хуммельса в перерві матчу з Англією за рахунку 2:0 на користь Німеччини. Підсумковий рахунок - 2:3.

У наступному матчі проти Італії Льов видозмінив оборону, виставивши в центрі тріо в складі Хуммельса, Рюдігера і Мустафі. По краях зіграли Гектор (як і з Англією) і Руді. Та навіть не заміну не вийшов... А рахунок - 4:1 на користь Німеччини.