Сергій Морозов: «Для «Дніпра» було помилкою запросити Рамоса»

Футбол України 2 Квітня, 12:16 602
Сергій Морозов: «Для «Дніпра» було помилкою запросити Рамоса»
​В ефірі програми «Футбол LIVE» експерт Сергій Морозов поміркував про тренерські результати Хуанде Рамоса і Мирона Маркевича в «Дніпрі», менеджмент клубу і перспективи команди:

- Для «Дніпра» було помилкою запросити Рамоса. По-перше, Рамос і його штаб не впоралися в сусідній країні - в «ЦСКА». Побачити те, що у них не вийшло в слов'янському світі і потім запросити їх в «Дніпро» - просто заради гучного імені?.. Подивіться, скільки вибирав «Шахтар» Луческу. Кілька років. Стежив, як він працює. Тут просто взяли і запросили. Якщо говорити про менеджмент, то, на мій погляд, це найголовніша помилка. І потім підтягнувся ось цей шлейф, про який ми зараз говоримо. Як мені видається, це потягнулося за Рамосом - великі суми. Але нічого за ці суми команда не виграла, не досягла, навіть не стала чемпіоном країни. Вийшли в Лігу чемпіонів? Ну вийшли. І за Маркевича вийшли - але їм не дозволили грати.

Маркевич - наш тренер. Якби в той період, коли працював Рамос, запросили його, був би зовсім інший результат. Це був би другий «Металіст» з точки зору організації. І так найвище досягнення клубу на сьогодні - за Маркевича: це фінал Ліги Європи.

Але в «Металісті» у Маркевича був менеджмент. Красніков - це взагалі один з найкращих селекціонерів. У нього жодної помилки не було з точки зору купівлі гравців. У Харкові були всі разом - «Бурлаки на Волзі», а в «Дніпрі» - «Лебідь, рак і щука»: кожен тягнув свого воза.

Що стосується Рамоса, то результат повинен бути. Якщо Рамоса брали в «Дніпро», щоб перебудувати гру - то це одна розмова, тільки чому тоді такі високі заробітні плати? А якщо його брали в «Дніпро», тому що він виграв два рази Лігу Європи, це інша розмова. Його брали на результат. І в «ЦСКА» його брали на результат, але його не було.

Маркевич показав, ще працюючи в «Металісті», що він самостійний тренер і один з найкращих наших фахівців. У «Дніпрі» були продажі гравців, з якими він не був згоден, але, тим не менше, був фінал Ліги Європи.

Як йому мотивувати команду? Це ж не Рамос мотивував її, коли Маркевич обіграв «Шахтар» чи «Карпати», а це принциповий матч у Львові. Якщо говорити про роботу Маркевича, то в тій ситуації, в якій опинився клуб, Мирон Богданович його прикрасив і досяг результату. І ось навіть зараз, без мотивації, він же обіграв «Шахтар».

Для того, щоб опинитися в ролі Маркевича, треба дійсно бути в ролі Маркевича. Я в такій ролі був у Полтаві, тому я його захищаю. Був тільки один вихід. П'ять місяців не платили заробітну плату. Були футболісти і рівня Кобзаря та інших, яких в збірну запрошували. Я сказав їм так: «Ви хочете зберегти своє обличчя, щоб вам потім повернули гроші?». Як зараз з іспанцями (тренерський штаб Хуанде Рамоса- прим. Footballua.tv)- рано чи пізно їм заплатять. Я говорив: «Хочете, щоб вам повернули гроші за контрактом, у вас є ім'я, вас запрошують різні клуби - будь ласка, виходьте. Хто не хоче - пишіть заяву». У Маркевича така ж ситуація. Тим більше, ті футболісти, які грають в «Дніпрі», це небідні люди - у них що, на їжу немає, на одяг? Є.