Майбутнє «Динамо» - за молодими та амбітними. Зураб Очігава

Динамо Київ 3 Квітня, 04:48 967
Майбутнє «Динамо» - за молодими та амбітними. Зураб Очігава
Захисник дубля «Динамо» та молодіжної збірної України Зураб Очігава розповів в ексклюзивному інтерв'ю виданню 1927.kiev.ua про своє життя, кар'єру, плани на майбутнє, а також поділився думкою про те, що може вивести український чемпіонат на новий рівень.

- Розкажіть, як ви почали займатися футболом, чи були у вас інші захоплення?

- Почав займатися, як і всі, дитиною. Потім попросив батька відвести мене на футбол. Так, крок за кроком я прийшов у великий спорт.

- Поділіться найяскравішим спогадом з футбольного дитинства.

- Це були мої забиті голи, вдалі ігри, подорожі з командою. Все це мені найбільше і запам'яталося.

- У дитинстві у когось з футболістів брали автограф?

- Ні, не випадала можливість брати автографи, ні за ким не бігав. Звичайно, подобалися деякі футболісти, але автографи не брав.

- Футболістами народжуються чи стають?

- Я думаю, що стають, тому що це колосальна праця над собою. Як говорили мені тренери, «90% - роботи і лише 10% - таланту». Треба розвиватися і працювати кожного дня. Народитися футболістом практично неможливо.

- Як потрапили в «Динамо»?

- У 16 років приїхав до Маріуполя, там грав в молодіжних командах, потім грав в першій команді, після чого перейшов в «Динамо-2», де пробув половину сезону і зараз граю в дублі.

- Яка найсильніша сторона вашої гри?

- Думаю, що це вже тренери повинні оцінювати. Моя справа - працювати і розвивати не один навик, а всі, яких вимагає моє амплуа.

- Сергій Станіславович Ребров відвідує ваші ігри?

- Так, він відвідує і гри «Динамо-2», і приходить на кожну гру дубля та U-19, він стежить за грою дуже уважно. Він стежить за молоддю, перспективними гравцями «Динамо». Я вважаю, що це добре, тому що у кожного є шанс заграти в основі.

- У футболістів «Динамо» U-21 є комунікації з футболістами основної команди?

- Більше спілкуємося з молодими гравцями, вони діляться досвідом, підказують, де потрібно допрацювати.

- Які цілі ставите перед собою в «Динамо»?

- Цілі ставлю перед собою найвищі, щоб досягти чогось. Завдання максимальні, а там як буде, так буде.

- Плани на майбутнє в плані кар'єри пов'язані з «Динамо» чи хотіли б спробувати себе в іншій команді?

- Я хотів би і далі грати в «Динамо», та хто знає, як далі складеться життя, що буде завтра. Але я сам з Києва і мені хотілося б грати, можна сказати, в рідному клубі.- Не секрет, що футбол - гра для стресостійких людей і сильних духом. Якими якостями повинен володіти футболіст?

- Футболіст у будь-якому випадку повинен бути психологічно стійким, без цього ніяк. У кожному ігровому моменті потрібно бути сконцентрованим. І при цьому повністю віддаватися фізично грі, щоб розвиватися.

- Травми впливають на здоров'я?

- Звичайно, футбол - це дуже травмонебезпечний вид спорту. У футболі тільки сильні люди.

- Ви грали проти Грузії, які відчуття були, коли прилетіли на свою батьківщину?

- Я не можу передати ті відчуття. Там живе частина моєї родини. Це для мене було великою честю - грати за Україну, хоча матч був товариський. Безумовно, хотілося б кращого результату в цій грі, перемогти і зіграти в загальному краще.

- Які цілі ставите у молодіжній збірній?

- Перед нами наш тренер завжди ставить максимальні цілі - це вигравати в кожній грі. Я вважаю, що це правильно, і збірній дуже важливий результат. Тому що ми - обличчя нашої країни.

- Складно перемикатися з ігор збірної на ігри «Динамо»?

- Ігри «Динамо» і збірної трохи відрізняються, тому потрібно трохи часу, щоб перебудуватися. В дублі, в «Динамо-2» дуже важлива сама гра, а також її якість.

- А який матч для вас найбільше запам'ятався в складі збірної?

- Я не багато грав у складі збірної. Але гра проти Грузії мені надовго запам'ятається.- На якому стадіоні світу хотіли б зіграти найбільше?

- Хотів би зіграти на стадіоні «Боруссії», зараз він називається «Ідуна Парк». Це видатна арена. Мені дуже подобається ця німецька команда, як вона грає.

- Як можете оцінити рівень українського чемпіонату?

- Рівень трохи знизився. Зараз в футбольних передачах на це робиться акцент. Це все, звичайно ж, через ситуацію в країні.

- А чого не вистачає українському чемпіонату, на вашу думку?

- Я вважаю, що не вистачає стабільності в країні, особливо в фінансовому плані. Зараз клубам дуже важко. Але потрібно терпіти, все з часом налагодиться, головне вірити.

- Які команди ви вважаєте головними конкурентами «Динамо» в боротьбі за золото?

- «Шахтар» - головний конкурент київської команди. Це навіть не вимагає пояснень, оскільки це два гранди українського футболу.

- Можна сказати, що в «Динамо» збуваються мрії?

- Якщо футболісти працюють над собою, мрії збуваються всюди, головне не втрачати голову і продовжувати працювати.- А на кого з гравців основного складу рівняєтеся?

- Саме щоб на когось конкретно, то таких немає. Намагаюся з гри кожного гравця брати потрохи, максимально намагаюся завжди вчитися новому. Особливих улюбленців немає. У кожного можна вчитися чомусь, намагаюся це і робити.

- Можете навести якийсь конкретний приклад того, як футбол позитивно вплинув на людей?

- Вважаю, що кожен вид спорту - приклад. Футбол об'єднує людей незалежно від їх політичних поглядів і взагалі будь-яких поглядів. Футбол об'єднує людей з усіх куточків світу і робить їх щасливими.

- Зараз вибухнув великий ажіотаж навколо виклику в збірну України гравців з російських клубів. Що думаєте з цього приводу?

- У Росії знаходяться українські футболісти високого рівня, але це виключно їх вибір, це їхня справа. Кожен має право вибору. Не хочу заперечувати чиєсь рішення.

- Слідкуйте за грою українських футболістів, які грають за кордоном?

- Звичайно, їх потрібно підтримувати, адже вони представляють нашу країну.

- Як проводите час за межами поля?

- Віддаю перевагу активному відпочинку. Проводжу час з рідними, близькими, друзями.

- Разом всією командою проводите час?

- Усією командою не проводимо час, групами швидше за все.- Є час на інтелектуальний розвиток?

- Звичайно, є, хто хоче, той розвивається. Я вважаю, що інтелектуально треба бути розвиненим. Потрібно не тільки займатися футболом, а й цікавитися чимось іншим.

- Читаєте книги?

- Так, читаю. Почав читати Ремарка «Три товариші». Нещодавно прочитав «Три чашки чаю» Грега Мартіна. Дуже цікава книга, історія про реальні події, люблю таке.

- Яка команда зараз найсильніша в світі?

- Думаю, що це «Барселона», тут мало хто сперечатиметься. Довго ще такої команди не буде, там грають футболісти, які роблять неймовірні речі на полі, починаючи від атаки, закінчуючи обороною.

- Щороку змінюється переможець в чемпіонаті Європи та світу. У збірної України є шанси дотягнути до рівня переможця?

- Звичайно, шанси є завжди. Необхідно докласти зусиль. І побудувати свою гру навколо сильних сторін, аналізувати слабкі сторони і працювати над ними. Потрібно грати на своїх плюсах.

- Які бачите шляхи розвитку українського футболу?

- Цим повинні займатися керівники клубів. А завдання футболістів - грати в футбол.

- ЗМІ має значення у розвитку футболу?

- Так, ЗМІ роблять футбол популярним. Вони інформують та відіграють велику роль у розвитку футболу.

- А ти якому виду ЗМІ віддаєш перевагу? Спостерігаєш за новинами футболу за допомогою телебачення або Інтернет-видань?

- Я читаю і в Інтернеті новини, і по телевізору дивлюся інформаційні передачі.

- Існує думка, що Тайсон з донецького «Шахтаря» посилив би збірну України. Ви за чи проти натуралізації?

- Я не проти натуралізації, тим більше Тайсон - дуже хороший гравець. Помітно, що зараз він стає лідером «Шахтаря». Але з приводу натуралізації - не знаю, як відреагують люди України. Буде, як буде, подивимося.

Розмовляла Ельзара Джапарова