Артем Кравець: «Роблю все для того, щоб залишитися в Німеччині»

Динамо Київ 4 Квітня, 00:26 946
Артем Кравець: «Роблю все для того, щоб залишитися в Німеччині»
Динамівський форвард в ефірі програми «ПроФутбол» розповів, чому обрав Бундеслігу та як адаптується до «Штутгарта», Німеччини і німецького футболу.

Про причини переїзду до Бундесліги

«Завжди хотів грати в Німеччині. Такий інтерес вперше виник ще рік тому, коли у мене закінчувався контракт з «Динамо», але на той момент такої яскравої зацікавленості до мене не було. Були тільки розмови. А цього разу була моя ініціатива, тому що в «Динамо» я не отримував достатньо ігрового часу. Порадившись з агентом, я попросив його знайти якісь варіанти, бажано в Німеччині. Одразу з'явився варіант зі «Штутгартом».

Про розмову з Ігорем Суркісом

«Суркіс не особливо хотів мене відпускати, але в підсумку ми прийшли до спільного знаменника. Думаю, це вигідно всім. Я отримую неоціненний досвід, тому що кілька сезонів нашого чемпіонату неможливо порівняти з чемпіонатом Німеччини».

Про ризик втратити місце у збірній України

«Зі сторони це може здаватися ризикованим, але для мене великим ризиком здавалося залишитися в «Динамо», тому що ігор в чемпіонаті та Кубку України мало, а Ліга чемпіонів закінчилася досить швидко. В Україні я б отримував дуже мало ігрового часу.

Не шкодую, що не зіграв в плей-офф Ліги чемпіонів, тому що зараз у мене кожна гра − як матчі «Динамо» з «Манчестер Сіті». Кожен тур − це величезне напруження та боротьба».

Про футбольні традиції в Німеччині

«Там у тебе немає морального права відмовити вболівальнику в автографі чи фотографії. Постійно проводяться якісь зустрічі, розважальні програми, збираються повні стадіони. У Німеччині дуже люблять футбол».

Про свою гру за «Штутгарт»

«У Німеччині в першу чергу цінується робота на команду. У тому ж «Штутгарті» я відчуваю, що цінується твоя робота на тренуваннях і в матчах. Звісно, як нападник я дуже самокритичний. Хочеться більше забивати, більше робити результативних дій для команди.

В плані гри є тільки деякі матчі, в яких я зіграв невдало. Свою гру розбирав неодноразово. Можливо, десь не вистачало агресивності, може, проти мене вже уважніше грали, але в плані допомоги команді всі мною задоволені.

У Німеччині нападникам простіше, тому що всі команди грають самі та дають грати, є простір, якісь зони. Хоча рівень гравців і суперників набагато вищий, ніж в чемпіонаті України. Бундесліга - це чемпіонат характеру. Борис Тащі та Тоні Шуніч відразу сказали мені, що тут немає права поступитися в якомусь моменті, тому що далі тебе не будуть поважати».

Про адаптацію в Німеччині

«Тащі вже набридло розповідати мені про те, як все влаштовано. Я багато чого у нього питав. Життя в Європі кардинально відрізняється від наших реалій. До цього складно звикнути в першу чергу.

У «Штутгарті» багато штрафів. За кожну хвилину запізнення − штраф 100 євро, на тренуваннях та вечерях повністю заборонені телефони».

Про своє бажання залишитися в Німеччині

«Я вважаю, що сума моє трансферної вартості цілком адекватна (4 мільйони євро - прим. ред.). «Штутгарт» може її подужати. Складно зараз говорити, що ти не хочеш грати в чемпіонаті Німеччини. Якщо ти потрапляєш на цей рівень, то повертатися вже не особливо хочеться. Звісно, це цікаво. Я б збрехав, якби сказав, що не хотів би залишитися в Німеччині. Я все для цього роблю. Подивимося, як все складеться».