Це стало традицією, що перед матчем двох найкращих українських команд виникає певний конфлікт. То відміняються жовті картки, то КДК дискваліфікує гравців так, що вони пропускають цей поєдинок. Проте завжди було зрозуміло, де відбудеться матч. Але не цього разу.
Після минулого поєдинку на «Арені Львів», гравці, тренери та функціонери «Шахтаря» говорили, що наступного разу вони не будуть приймати «Динамо» у Львові:
«Гірко усвідомлювати, що вся публіка вболівала проти нас. Хоча саме ми привезли Лігу чемпіонів у Львів. Краще б цю гру проводили в Києві. Швидше за все, я прийму рішення не проводити матчі з «Динамо» у Львові. Можливо, наступного разу зіграємо в Києві на НСК «Олімпійський», - Мірча Луческу на післяматчевій прес-конференції, 26.04.2015.
І дійсно, наступний матч у рамках чемпіонату України ці дві команди провели на столичному стадіоні. Але господарем було «Динамо». Ясно, що головний тренер «гірників» казав про матч, у якому «Шахтар» буде господарем.
У цьому сезоні донецька команда 10 разів виступала господарем поля у рамках української Прем’єр-Ліги. 6 разів на «Арені Львів», 2 рази на стадіоні «Чорноморець» в Одесі. Ще два рази «гірники» приймали своїх суперників на «Славутич Арені» (Запоріжжя) та НТК ім. Баннікова у Києві. На останньому, до слова, команди УПЛ не мають права взагалі грати, згідно з пунктом 2, частиною 6, статтею 10 Регламенту:
«Стадіон, на якому проводиться матч, зобов’язаний мати трибуни, які містять не менше 5 000 (п’яти тисяч) індивідуальних місць для глядачів».
Місткість НТК ім. Баннікова – 1 678 індивідуальних місць.
Якщо подивитись на те, які стадіони заявив «Шахтар», то побачимо, що 3 свої поєдинки вони провели з порушення Регламенту. До сьогоднішнього дня…
Саме сьогодні з’явився лист, датований 19 серпня 2015 року, у якому зазначені зміни до статті 10 Регламенту чемпіонату України серед команд Прем’єр-Ліги сезону 2015/2016. У ньому додано пункт 1 до частини 1.
Тепер, згідно з новим положенням, команди, які «прописані» у зоні АТО, можуть «гастролювати» Україною, грати на будь-яких стадіонах, які знаходяться на території нашої країни. Попередньо повідомивши Дирекцію ПЛ не пізніше, ніж за 14 днів до базової дати туру. Після цього, за 12 днів до базової дати туру, має бути проінформовано про дозвіл Комітети: «З питань стадіонів та безпеки проведення змагань», «Арбітрів ФФУ». Також відповідь повинен отримати клуб-заявник і клуб-суперник.
Що цікаво, донецький «Шахтар» надіслав лише 2 клопотання до Дирекції УПЛ про перенос своїх матчів на інші, не заявлені стадіони. Постанова №45 та №51. У них йдеться про проведення матчів донецького клубу проти «Волині» та «Карпат». Нагадаю, ті матчі пройшли в Одесі та Запоріжжі. Клопотання, до речі, були подані до Дирекції пізніше, ніж за 14 днів до базової дати туру.
Постанови щодо переносу матчу з дніпропетровським «Дніпром» у 5 турі УПЛ в Одесу – немає! А матч відбувся 14.08.2015. Тобто ще до «прийняття» документу, який «трішки» розширює вибір місць проведення матчів для трьох клубів.
З моменту прийняття цієї поправки пройшло 7 місяців. Проте на сайті УПЛ змін і досі немає. Дивно? Так, причому дуже. І питання, які виникають – риторичні. Прозорість? Принцип «чесної гри»? Відповіді на ці запитання дайте собі самі.
До речі, у зв’язку з прийняттям цієї поправки можемо звернути уваги ще й на наступні дві статті
Частина 13, стаття 9 Регламенту:
«Дати проведення та час початку матчів визначається Дирекцією не пізніше, ніж за 12 днів до базової дати туру».
Гортаємо трішки нижче:
Пункт 1, частина 1, стаття 12 Регламент «Умови прийому клубу гостей та офіційних осіб матчу».
«Клуб - господар поля повинен не пізніше, ніж за 6 діб до проведення матчу, письмово повідомити клуб гостей та ПЛ (Додаток21) про місце проведення матчу команди».
Тобто, не пізніше ніж 16 квітня донецький «Шахтар» має написати лист у Дирекцію з усіма відповідними документами, які засвідчують договір з одеським стадіоном про його оренду на час проведення матчу. А 18 квітня, коли УПЛ має визначитись з днями проведення поєдинків 24 туру, Дирекція повинна дати згоду на це.
Базовий день – 30 квітня. Дивлячись на те, що матчі «Шахтар» - «Динамо» зазвичай граються у неділю ввечері, можна припустити, що матч відбудеться 1 травня. А 2 травня прибічники «руського міра» хочуть провести марш пам’яті. Згадати тих, хто загинув у Будинку профспілок 2 роки тому.
І у цій ситуації виникають питання – чи зможе МВС забезпечити громадський порядок, який не призведе до людських жертв? «Матч за золото» відвідають багато фанатів як «Шахтаря», так і «Динамо». Серед них є і воїни АТО, які воювали проти прихильників незрозумілих республік та російської армії.
Також не слід забувати, що 2 травня 2014 року сутички почались під час ходи ультрас «Чорноморця» і «Металіста» перед матчем цих команд. Тоді загинуло 7 патріотів України, а міліція не втручалась у криваві події.
Так, під час Суперкубку не було ніяких надзвичайних ситуацій. Дай Бог, щоб не було і зараз, якщо все ж таки вирішать проводити матч в Одесі.
Справді, ці проблеми навколо «українського ель-класіко» вже набридли. Вони здаються нескінченними. Закулісні ігри явно не прикрашають наш футбол. Вони його вбивають. Це всі розуміють, про це всі говорять, але висновків ніхто, вочевидь, не робить.
Так і живемо…
Олександр Ушаков
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!