Герой футбольного дня. Олександр Алієв

Футбол України 5 Квітня, 10:12 657
Герой футбольного дня. Олександр Алієв
Олександр Алієв - тепер гравець любительського клубу «Катандзаро».

В ідеалі, звісно ж, потрібно любити не себе в професії, а професію у собі. Ремесло людини – це наче її друге обличчя. Наскільки якісно і вміло ти виконуєш довірену тобі роботу, настільки хорошим ти є сім'янином, членом суспільства і просто людиною. Тим паче, якщо твоя участь – бути людиною публічною і плоди своєї трудової діяльності виносити на розсуд тисячам чи навіть мільйонам інших, простих людей.

Для футболістів, крім того, важливо реалізуватися швидко – кар'єра дуже швидкоплинна. Це на сцені або перед телекамерою людина може працювати до 60 років (а то й довше), а на футбольному полі після 35-ти (то в кращому випадку) ти навряд чи комусь ще будеш потрібен. Алієву – лише 31. Навіть за українськими мірками вік ще не критичний, але в даному випадку було б краще, напевно, якби Олександр нарешті зав'язав з футболом.

То приклад, як бездарно можна розгубити даний Богом талант. Мілевський теж гульвіса, безвідповідальний молодик, але в того знаходяться хоча б якісь глибинні ресурси, футбольна зухвалість, аби раз за разом змушувати громадськість говорити про себе саме як про футболіста. Що ж виходить у Алієва? Ось уже другий рік Олександр перебуває на задвірках футболу, на низах, від яких будь-який інший футболіст з таким послужним списком цурався б, наче чорт ладану.

З іншого боку, футбол – то хоч якийсь стимул, мотивуючий і стримуючий фактор для Алієва. Жодна професійна команда, очевидно, не наважується брати на себе відповідальність утримання в своєму складі Алієва, до експерта або ж функціонера Олександр не доріс, тож і залишається чіплятися бодай за якусь соломинку – навіть найтоншу. Адже зовсім без професії буде туго.

Звісно, це життя Олександра і він має право розпоряджатися ним виключно на власний розсуд. Але ж є якісь права і у вболівальників, які віддали чимало емоцій в процесі підтримки Алієва, коли той займався футболом дійсно на високому рівні, чи не так? Права критикувати і сварити Олександра за загублені можливості, за втрачені роки, протягом яких - при відповідальному підході до справі і більш стриманішому характерові - Олександр ще міг служити на користь українського футболу.