Олександр Бабич: «Побажаю Монзуль дозволити гравцям вести чоловічу боротьбу»

Футбол України 6 Квітня, 09:58 702
Олександр Бабич: «Побажаю Монзуль дозволити гравцям вести чоловічу боротьбу» | 19-27
Матч 20-го туру Ліги Парі-Матч «Волинь» - «Чорноморець» вперше в історії прем'єр-ліги в якості головного арбітра обслуговувала дівчина - Катерина Монзуль. Оглядач «Спорт Експрес» в Україні» попросив головного тренера «моряків» прокоментувати роботу представниці прекрасної статі.

- Те, що вашу зустріч в Луцьку буде обслуговувати жінка, входило в частину вашої установки на гру?

- Попросив гравців не звертати увагу на суддівство, діяти дисципліновано, організовано, не провокувати позаштатні ситуації. Зрозуміло, що коли людина вперше працює на матчі прем'єр-ліги, то уникнути якихось нервів, а отже і помилок, дуже непросто. Разом з тим, ми розуміли, що мова йде про найкращого арбітра світу минулого року.

- Ну а хто був ініціатором «квіткової церемонії», коли капітани команд презентували Катерині Монзуль та Наталії Рачинській ефектні букети троянд?

- Це була спільна акція, яку ініціювали керівники наших клубів, і яку ми з радістю підтримали, зробивши дівчатам-арбітрам приємне.

- Як ви оцінюєте роботу першого в історії прем'єр-ліги головного арбітра прекрасної статі?

- Не можу сказати, що її суддівство справило на мене якесь гостро негативне враження або якось глобально вплинуло на результат. Просто, скажімо так, хотілося б побачити більшу послідовність дій.

- Що конкретно ви маєте на увазі?

- Цільне і єдине трактування порушень одного типу. Деякі гравці «Волині» за фоли ідентичні тим, за які отримував свої картки Філімонов, залишалися безкарними.

- Можна конкретніше?

- Легко. Згадайте фол Жуніча в першому таймі. Або грубе порушення Богданова проти Коркішка в центрі поля. Або, скажімо, виникали деякі моменти, коли гравці йшли на нейтральний м'яч, в чоловічій боротьбі він діставався одному з них, і тут... лунав свисток. Загалом, нормальну спортивну боротьбу в ситуаціях, коли можна було давати грати, Катерина припиняла.

- Але в епізодах з двома попередженнями вашому капітану Монзуль, як показує відеозапис, була права.

- Не зовсім так. У першому моменті - погоджуся, попередження було швидше доречним, ніж ні: Артем до м'яча не дістав, хоча намагався зіграти саме в нього, а не в суперника. Що ж стосується другого епізоду... Філімонов не бачив гравця «Волині» (Сергія Кравченка), йшов чітко в м'яч, але опонент встиг проткнути його раніше Артема. Фолив він, що називається, без наміру, усне попередження було б цілком адекватним заходом. Але... Як мені здається, дати нашому гравцеві другу картку Монзуль підказав четвертий арбітр - Євген Арановський.

- Чому ви так думаєте?

- Відразу помітив, що між «злочином» і «карою» повисла довга пауза. А вже, переглядаючи технічний запис, побачив, що арбітр дістала другий «гірчичник», а слідом за ним і червону картку тільки після того, як з нею зв'язався Арановський.

- Штрафи за такі видалення у вас передбачаються?

- Ні, ніякого покарання Філімонов не заслужив. Він - наше «Левине серце», б'ється завжди до кінця і своєю самовідданою манерою гри заводить всю команду. Карати людину, яка так віддає себе в грі, не можна. Тим більше що в другому випадку, мова йшла про суто ігрову ситуацію, і рішення головного судді виглядало занадто радикальним.

- По ходу матчу у вас не виникало почуття, що в своєму першому матчі Монзуль прагне до того, щоб правильно поставити себе в чоловічій компанії, в першу чергу, проявивши силу характеру?

- Якої-небудь особливої жорсткості не помітив. Разом з тим, ви ж розумієте: ідеальний арбітр - непомітний арбітр. Катерина була досить помітною. Хоча були епізоди, коли вона дуже грамотно заспокоювала гравців. Шкода тільки, що не давала їм як слід поборотися. У будь-якому випадку, в нашому становищі зараз важливіше продовжувати ставити гру і прагнути до того, щоб не залежати від суддівських рішень. Чим, власне, і плануємо займатися.