Мірча Луческу: «Шість років тому «Брага» була дуже добротною командою»

Футбол України 7 Квітня, 09:09 699
Мірча Луческу: «Шість років тому «Брага» була дуже добротною командою» Фото: shakhtar.com
Вашій увазі - прес-конференція головного тренера «Шахтаря» напередодні гри з «Брагою».

– Я нагадав футболістам про наше протистояння з «Брагою». Ми зробили нарізки того матчу, освіжили в пам’яті забиті м’ячі, деякі моменти поєдинку. Мене більше цікавить моя команда, а не наш суперник.

– Містере, запитання про те, що хвилювало всіх. Повернувся до тренувань Ракицький. Чи він цілком відновився або це ситуація, коли просто немає вибору і потрібно ставити його, незважаючи на кондиції?
– Ракицький від суботи займається в загальній групі. Тому він, як і всі інші, готується до завтрашньої гри.

– Останні матчі для «Шахтаря» і «Браги» були геть різними. Ви завдали поразки «Металісту» – 8:1, а «Брага» поступилася «Бенфіці» – 1:5. Чи вплине цей факт на настрій гравців напередодні завтрашнього поєдинку?
– Це зовсім різні турніри, що не мають між собою нічого спільного. Порівнювати їх дуже складно. Напевно, попередня зустріч для «Браги» вирішувала не надто багато – переможуть вони чи програють. А в Лізі Європи залишилися приблизно однакові суперники, і результат матчу може вирішити якийсь епізод.

– Пане Луческу, ви вже грали тут із «Брагою» і знаєте, як проти неї діяти. Але відтоді багато що зазнало змін. У «Браги» інший тренер та інші футболісти. Чи істотно змінився суперник протягом цих років?
– Шість років тому «Брага» була дуже добротною командою. Можливо, вона не мала досвіду участі у єврокубках… Вони поступилися «Арсеналу» в Лондоні, але вдома його обіграли. Ми ж перемогли їх у першому матчі за рахунок великого досвіду. А в Донецьку в нас був надзвичайно складний поєдинок! Що стосується сьогоднішньої «Браги», це команда, яка створена для того, аби демонструвати виставу. Вони дуже технічні. Організований колектив, де футболісти знають, що робити на полі. Хотів би відзначити гравців «Браги», які напевне мають велике майбутнє: Рафа Сілва, Жозуе, Педру Сантуш, гарні нападники Стоїлькович і Хассан. Це сильна команда.

– Іще одне запитання, що хвилює багатьох в українському футболі: фіналу Кубка «Динамо» – «Шахтар» не буде, адже кияни сьогодні програли. Хотілося б почути ваш коментар з цього приводу.
– Ми готуємося до «Браги». Я мало слідкую за тим, що зараз відбувається в Кубку України.