Світовий футбол 8 Квітня, 14:58 802
«Ель Клоппіко» та перемога «Шахтаря»: хіт-парад перших матчів 1/4 фіналу Ліги Європи | 19-27
Юрген Клопп повернувся в Дортмунд, Арітц Адуріс зміцнив лідерство в суперечці найкращих снайперів турніру, «Вільярреал» знову виграв удома, «Спарта» вперше програла в нинішньому євросезоні.

MatchDay - про найцікавіші моменти перших чвертьфінальних поєдинків ЛЄ.

«Шахтар»: відмінний виїзд в Брагу

Донецький клуб втретє у трьох матчах обіграв «Брагу», забезпечивши собі непоганий заділ перед матчем у відповідь з португальським клубом. «Гірники» черговий раз у нинішній Лізі Європи зробили ставку на контратаки, знову продемонстрували високий командний клас і вміння терпіти, вичікуючи свій момент, і знову їдуть додому з перемогою.

Хоча, зізнатися чесно, в першому таймі було тривожно. «Брага» перевершила «Шахтар» за всіма показниками, а Пятову кілька разів доводилося вступати в гру. Дотерпівши практично до перерви, «гірники» забили «в роздягальню», коли Ракицький, який прийшов на розіграш кутового, після подачі Тайсона класним ударом змусив капітулювати Матеуса.

Сценарій другого тайму мало чим відрізнявся від першої половини зустрічі. «Брага» атакувала, била по воротах (удар Сілви прийшовся в поперечину), «Шахтар» чекав свого шансу. Його «гірники» отримали на 75-й хвилині, коли в результаті швидкої контратаки Марлос видав відмінний пас на Феррейру, а аргентинець ефектно підсік м'яч - 2:0. Єдина ложка дьогтю - гол Вілсона Едуарду вже під завісу зустрічі, який подарував «Бразі» шанс у матчі-відповіді. Хоча, напевно, і без цього м'яча було зрозуміло, що до команди Пауло Фонсеки треба ставитися з усією серйозністю і легкої прогулянки у Львові у «Шахтаря», який за підсумками першого поєдинку не дорахувався Ракицького, що дістав «зайву» жовту картку, у команди Луческу не буде.

Нічийне «Ель Клоппіко»

«You'll Never Walk Alone» - цим гімном «Ліверпуля» зустрів Юргена Клоппа, котрий повернувся в Дортмунд, якому він віддав сім років своєї тренерської кар'єри, переповнений «Вестфаленштадіон». Пісню співали і фанати «Ліверпуля», яку зараз очолює німецький фахівець, і вболівальники «джмелів», віддаючи данину поваги наставнику, з яким вони пережили дуже класний період в історії свого клубу (чого тільки варті два титули чемпіонів Німеччини).

Від цього матчу чекали багато чого, але на ділі вийшов поєдинок двох тактиків, який не був багатим на велику кількість моментів, хоча і тримав у напрузі вболівальників до фінального свистка. Нинішня команда Клоппа відкрила рахунок, коли Дівок Орігі блискуче завершив швидку атаку «Ліверпуля». Але відразу після перерви «Боруссія» відігралася. Розумник Мхітарян виконав відмінну передачу на Хуммельса, який, вигравши боротьбу у Лаллани, ударом головою відправив м'яч у сітку.

Обмінявшись результативними випадами, команди знову вважали за краще не ризикувати. Ініціативою і перевагою володіла «Боруссія», але гострі моменти створював «Ліверпуль», і воротарю господарів Вайденфеллеру кілька разів доводилося вступати в гру. У підсумку - нічия 1:1, якою, напевно, більше повинен бути задоволений «Ліверпуль».

«Вільярреал»: стовідсотковий домашній результат

Шосту перемогу в шести домашніх матчах нинішнього євросезону здобув «Вільярреал». У першому поєдинку 1/4 фіналу «жовта субмарина» обіграла «Спарту» - 2:1, завдавши пражанам першої поразки в поточному євросезоні. Героєм зустрічі став конголезький форвард господарів Седрік Бакамбю, який оформив дубль (всього на рахунку нападника сім голів у нинішній Лізі Європи). Причому, перший гол Бакамбю вийшов дуже курйозним: на третій хвилині поєдинку воротар пражан Давід Бічік, вибиваючи м'яч зі штрафної, потрапив у форварда господарів, і м'яч влетів у сітку воріт «Спарти». Також відзначимо, що гол захисника «Спарти» Якуба Брабеца, забитий вже в компенсований арбітром до першого тайму час, став для «Вільярреала» першим пропущеним м'ячем в домашніх матчах нинішньої Ліги Європи.

Нефартовий Адуріс

У матчі-відповіді 1/8 фіналу проти «Валенсії» гол Арітца Адуріса приніс «Атлетіку» путівку до наступного раунду турніру. У матчі проти «Севільї» м'яч 35-річного форварда, здавалося, мав посприяти перемозі басків, однак точні удари Колодзейчака й Іборри дозволили команді Євгена Коноплянки добути першу виїзну перемогу в єврокубках (і першу - в гостях, враховуючи матчі Примери). Єдине, чим може «втішатися» форвард «Атлетіка» - поліпшення показників в суперечці кращих бомбардирів турнірів: забивши в основний «сітці» Ліги Європи дев'ять голів, Арітц впевнено очолює гонку кращих снайперів Ліги Європи поточного сезону.

Єврокубковий ювілей Коноплянки

Був привід для радості і в українського півзахисника «Севільї». Мало того, що його команда перемогла, так і сам Євген, з'явившись на полі на 68-й хвилині, зіграв свій 50-й поєдинок в єврокубках. В активі Коноплянки 38 матчів у Лізі Європи, шість - у Лізі чемпіонів, один - у Суперкубку УЄФА і п'ять - у кваліфікаційних раундах обох єврокубків.