«Волинь»: у новий сезон з Кварцяним, новим ім`ям та акціонерами

Футбол України 9 Квітня, 09:48 557
«Волинь»: у новий сезон з Кварцяним, новим ім`ям та акціонерами
ФК «Волинь» продовжить своє життя, проте у новому форматі. Новостворений ФК «Луцьк» отримає нових акціонерів, якими стануть представники фан-руху «Волині». Також керівники клубу запевнили, що ніхто не відмовиться від фінансування команди, більше уваги приділятимуть розвитку дитячого футболу на Волині. Залишиться зі своїми підопічними і головний тренер Віталій Кварцяний.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва ФК «Волинь» із вболівальниками, футболістами, тренерами і працівниками клубу.


Як зауважив на початку зустрічі Ігор Палиця, в такому форматі він з колективом та людьми, яким небайдужий спорт, ще не збирався, проте цього вимагає ситуація. З його слів, вперше з футболом він зіткнувся влітку 2011 року, коли клуб боргував декілька мільйонів доларів. Тоді його погасили та почали працювати у напрямку розвитку. Проте згодом почали давати про себе знати старі борги. У той час, коли бюджети таких клубів, як «Шахтар» та «Динамо» становили близько 100 мільйонів доларів, «Дніпро» - 60 мільйонів, «Волинь» мала у своєму розпорядженні 8 мільйонів доларів на рік. З 2010 року клуб непогано працював як за кошти інвесторів, так і за гроші Ігоря Палиці.

Проте, коли клуб почав розбиратись з боргами, які з’явились, «Волинь» не підтримала ні Федерація футболу України, ні Прем’єр-ліга, ні Лозаннський спортивний арбітражний суд. Останній, не враховуючи жодних додаткових обставин, постановив ФК «Волинь» компенсувати не лише борг по заробітній платі футболістам, але й досить значну суму додаткових компенсацій.

Разом з тим, голкіпер «Волині» Ісса Ндоє, який вимагав компенсації, не з’являвся ні на збори, ні на тренування. А згодом взагалі був дискваліфікований. Після цього через суди футболісту вдалось відсудити 200 тисяч доларів заробітної плати та 300 тисяч доларів додаткових компенсацій.

Зі слів Ігоря Палиці, йому були готові компенсувати заробітну плату за той період, коли він не грав, аби лише від тяганини не постраждав клуб. Проте той відмовився і вимагав повну суму. Також він додав, що станом на сьогодні немає заборгованості перед нинішнім складом клубу. За схожою «схемою» почали діяти і інші футболісти – вимагають суми, які в рази більші за ті, які вони мали б отримати, не йдучи на діалог з клубом.

«При тому всьому, що команда «Волинь», яка сьогодні грає в Прем’єр-лізі, є зовсім іншою юридичною компанією. Але через те, що є назва «Волинь», приймається рішення перекласти зобов’язання на команду існуючу, знімають очки і грати не дають», - пояснив Ігор Палиця.

Що чекає ФК «Волинь» у майбутньому

Ігор Палиця запевнив, що «Волинь» дограє нинішній сезон і не матиме жодних боргів перед командою та працівниками - станом на зараз зарплату працівникам не боргують, а футболісти отримали гроші за січень. Але далі клуб гратиме під назвою ФК «Луцьк». Оскільки залишивши стару назву, пройшовши шлях від аматорської ліги до Прем’єр-ліги, є ризик знову отримати штрафи. Також Ігор Петрович запевнив, що клуб і надалі фінансуватимуть.

«Почнемо грати з чистого листка: аматорська ліга, Друга ліга. Сподіваємось, далі Перша і Прем’єр-ліга. Ставитимемо ставки на вітчизняних футболістів, а не на іноземних. Бо йдуть мільйони доларів, а віддачі від них – ніякої. Паралельно вкласти гроші і душу в дитячий футбол», - пояснив Ігор Палиця та додав, що, на його думку, оновлена команда за два роки, а можливо, і раніше, знову буде в Прем’єр-лізі.

Наразі ФК «Луцьк» не має офіційних засновників чи власників, відтак Ігор Палиця запропонував фанам клубу зорганізуватись і отримати по 1 акції клубу без жодних матеріальних зобов’язань. Таким чином, з його слів, вони зможуть брати участь в роботі клубу і бачити витрату коштів «з середини», зробивши процес прозорим.

Представники фан-руху «Волині» поцікавились, чи можна буде з часом повернути ФК «Луцьк» назву ФК «Волинь» без ризику знову отримати штраф. На що отримали відповідь, що можна було б витратити 3 мільйони доларів на виплати «незрозумілим агентам» і продовжити гру в Прем’єр-лізі. Проте набагато логічніше буде почати спочатку, витратити ці кошти на розвиток дитячого футболу, зокрема. Відтак, лише за деякий час можна буде повернути стару назву.

Ігор Палиця заявив, що фанатам клубу слід брати активну участь в житті їх команди на новому етапі. Зокрема, під час розробки нової символіки ФК «Луцьк» та роботи команди загалом:

«Ви всі будете брати в цьому участь. Приймати рішення треба колективно – щоб ви разом з тренером відповідали за того, кого підібрали. Щоб відчували, що це не олігархи чи бізнесмени, а ваш клуб».

На запитання фанів про Федерацію футболу Волині головний тренер Віталій Кварцяний запевнив, що структура не припинила свою роботу і працюватиме і надалі.

Позиція вболівальників

Опісля зустрічі представник фан-руху «Волині» Тарас Третяк у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини зазначив, що враження від зустрічі та почутого «більше позитивні».

«По всіх питаннях знайшли компроміс. В нас було три пункти: залишити назву «Волинь», емблему, яку хоче більшість, та рідні червоно-білі прапори. По назві за декілька років можна буде вирішити питання. По формі та емблемі будемо вирішувати ми. Тому ми більше задоволені, ніж ні», - пояснив Тарас.

Також зазначив, що схема з виділенням акцій клубу фанатам є хорошою ідеєю. Зокрема, на батьківщині футболу, в Англії, більшість клубів є «народними». Відтак, фанати були приємно вражені цією ідеєю. Це ж стосується і питання дитячого футболу:

«Хотілось би це давно контролювати. Адже дуже багато дітей талановитих пропадає по вулицях, хоча могли б грати за ту ж саму «Волинь», тому ми задоволені цим».

Тарас Третяк каже, що фани організують власну громадську організацію – всі документи для цього вже підготували. Носитиме назву вона ГО «Червоно-білі». Відтак обіцяють, що активно долучатимуться до життя та розвитку улюбленої команди на новому етапі її життя.