Олексій Бєлік: «Думаю, після Євро Шева стане головним тренером»

Збірна України 9 Квітня, 11:41 988
Олексій Бєлік: «Думаю, після Євро Шева стане головним тренером»
Колишній форвард збірної України Олексій Бєлік поділився думкою про шанси збірної України на майбутньому Євро.

- Які шанси збірної України на Євро-2016? Як оцінюєте нинішню збірну після товариських матчів?

- Я не буду оригінальним, скажу, що гра нашої збірної в останніх двох матчах далека від ідеалу. Може, вона якраз і ідеальна в плані досягнення результату. Але в плані того, що хочуть бачити вболівальники - красива гра, комбінації - наша збірна не показує цього. Ми ніколи не відрізнялися грою, як у Неймара, Роналду: розігрувати, обігравати. Ми завжди грали за рахунок бажання вигравати, плюс організація в обороні. Тільки за рахунок цього ми і добилися якихось перемог. Тут збірна показала, що вона може домагатися результатів якраз в таких матчах, які у нас будуть на Євро. Якщо не брати до уваги німців, то у нас ігри з поляками і ірландцями - це команди, схожі на Уельс і Кіпр, де потрібно буде терпіти, де потрібно буде, може, не обіграти, а вигризти м'яч. Єдине, що мене бентежить - те, що тренер не робить заміни. Коли журналісти пишуть, чому люди пропускають збори, або говорять, що Ракицький спеціально поламався перед збірною, або люди їдуть неохоче... В принципі, їх теж можна зрозуміти, якщо людина їде на два тижні на базу, а йому в товариському матчі не дають зіграти.

- Хто з молодих футболістів, які дебютували в матчі з Кіпром, Вам сподобався?

- Якщо забігти в майбутнє, то, звичайно, найголовніший, хто може грати, якщо не в складі, то виходити на заміну і допомагати збірній - це, звичайно, Коваленко. Якщо взяти по позиціях - зрозуміло, що Петряк не гратиме на місці Ярмоленка або Коноплянки. Малишев... Там теж є кістяк: Степаненко, Гармаш, Рибалка. Зараз у нас футбол, який більшою мірою піддається ротації, тому я думаю, що вони всі стануть у нагоді.

- Ви говорили, що Олег Блохін вмів знайти потрібних слів, які заводили. Ви пам'ятаєте установку від Олега Володимировича, коли ви вийшли накручені? Була така?

- Я не пам'ятаю такого, щоб він прямо накручував. У Блохіна самого такий авторитет, що до нього прислухалися не тільки футболісти, а й керівники, в особі того ж Григорія Михайловича Суркіса. Завдяки своєму авторитету Блохін вже мав частку посилу футболістам перед матчем, що тільки спробуйте сьогодні вийти розхлябаними.

- Це зараз така функція повинна бути у Андрія Шевченка в збірній?

- Мені важко судити, які функції у Андрія Шевченка. Я думаю, що у нього інша функція. Мені здається, що він готується змінити Михайла Івановича.

- Це у Вас інсайдерська інформація або просто відчуття?

- Ні, це не інформація. Мені здається, тут все правильно: поставили тренера допомагати, щоб він подивився зсередини, які є проблеми, і сам придбав досвід. Мені здається, що після Євро Шевченко буде головним тренером, - цитує Бєліка sport.ua.