Герой футбольного дня. Віктор Скрипник

Світовий футбол 10 Квітня, 10:59 802
Герой футбольного дня. Віктор Скрипник
Головний тренер «Вердера» українець Віктор Скрипник найближчим часом ризикує бути звільнений.

»Скрипника буде звільнено?» – з таким заголовком вчора пізно ввечері вийшли матеріали про матч «Вердера» на одному з провідних німецьких спортивних видань. Український спеціаліст опинився в дуже скрутному становищі: вболівальники, які вчора зібралися на матчі проти «Аусбурга» в кількості 41-ї тисячі, освистали команду, керівництво «Вердера» неоднозначно висловилося про майбутнє українського тренера, а журналісти хором почали підраховувати бали і висвітлювати всі промахи Віктора Скрипника.

«Вердер» уже досить давно в кризі. Звільнення Роберта Дутта восени 2014-го було необхідною мірою: на той час «музиканти» безпорадно «сипалися» і перебували під загрозою вильоту з елітного дивізіону. Керівництво команди на місце звільненого від обов'язків Дутта не стало запрошувати тренера «зі сторони», а довірилося своїй людині – Віктору Скрипнику. Українець свого часу грав за «Вердер», а потім працював з юнацькою командою та дублем. Ефект був миттєвим – «музиканти» почали різко набирати очки і вже навесні 2015-го року з бійця за виживання перетворилися на претендента на Лігу Європи. В підсумку «Вердер» фінішував на 10-й позиції, що лише укріпило й так немалий авторитет українського фахівця.

Втім, колишні заслуги у цивілізованому футбольному господарстві відіграють малу роль. Точніше, не можуть вберегти від провалів та критики. Минув рік – і про Скрипника говорять вже в зовсім інших тонах. Від спеціаліста вимагають рішучих кроків по виведенню «музикантів» з кризи. А якщо Віктор не здатен здійснити цих кроків, то завжди дієвий спосіб – заява про відставку.

Після вчорашнього програного «Аусбургу» матчу українець був змушений відбиватися від гострих і неприємних запитань. Толерантний і доволі м'який у спілкуванні з пресою Скрипник цього разу зайняв тверду позицію: »Білого рушника кидати не збираюся. Завтра в звичному режимі прийду і проведу тренування. Я не хвилююся». Але в даному випадку прояв почуття самозбереження лише роздмухав полум'я обурення всіх небайдужих до долі «Вердера». Менеджер Томас Ейхін заявив: »Всі шоковані. Я ніколи раніше не був таким пригніченим». Коли емоції трохи вщухли, функціонер додав: »Ми завжди обговорюємо роботу тренера. В ситуації, що склалася, ми знову сядемо за стіл і вирішимо, що нам робити далі. Вирішимо з урахуванням тієї ситуації, яка є на сьогодні. Подивимося, що відбудеться протягом наступних 24-х годин».

А ситуація така, що «Вердер» – за крок від прірви. «Музиканти» в 29-ти матчах набрали 28-м очок. На два бали відстають від «Аусбурга», який на 15-й позиції, і лише на одне очко випереджають 17-й наразі «Айнтрахт». А попереду – дуже складний графік. «Вердеру» доведеться зіграти проти «Вольсбурга» і «Штутгарта», а в останньому турі буде зустріч з прямим конкурентом «Айнтрахтом».

Образ Віктора Скрипника різко змінився й в очах журналістів. Після вчорашнього матчу провідні видання (Bild, Kicker) опублікували звіти та статті про матч, в яких знайшлося місце дуже різким словам на кшталт «ганебно» і «жалюгідно». Такими «епітетами» німецькі акули пера наділяють сьогоденну картину виступу «Вердера»: дві перемоги в чотирнадцяти домашніх поєдинках, а також анти-рекордні 59 пропущених м'ячів в 29-ти матчах. »Неймовірно: в кожному з 32-х матчів цього сезону (це з врахуванням Кубка Німеччини), »Вердер» пропускав в свої ворота як мінімум один м'яч».

Сьогодні в футболі ти месія, а завтра – вигнанець. Для Віктора Скрипника наступило саме «завтра».