Олексій Бєлік: «Говорив Ахмєтову: «Може, відпустите в «Динамо?»

Динамо Київ 10 Квітня, 12:55 566
Олексій Бєлік: «Говорив Ахмєтову: «Може, відпустите в «Динамо?»
Екс-нападник збірної України розповів про те, як свого часу донецький «Шахтар» не відпустив його до київського «Динамо».

- Ви говорили, що Вам запропонували прийти в «Динамо». Ви були готові йти, незважаючи на помаранчево-чорне серце, на те, що суперник принциповий. Невже була безвихідна ситуація?

- Будь-яка людина амбітна. Як я вже говорив, якби у мене на той момент був вибір між «Шахтарем», «Динамо» і якоюсь європейською командою (я не беру «Реал» і т.п.)... У мене був варіант з «Бохумом» - я пішов. Мене відпустили в безкоштовну оренду, я там провів півроку. Провів, а не відіграв. Мене, до речі, запрошували продовжити кар'єру в Німеччині, але на таких умовах, на які «Шахтар» не міг піти.

- Що за умови?

- «Шахтар» вимагав за мене певну суму, а команда була готова брати мене в безкоштовну оренду. А тут, виходить, була пропозиція від «Динамо» і від донецького «Металурга», в фінансовому плані більш вигідна для «Шахтаря». Я хотів чогось більшого - у вигляді «Динамо», яке бере участь в Лізі чемпіонів. А «Шахтар» не хотів відпускати мене в стан суперника, плюс від «Металурга» була більш вигідна фінансова пропозиція - і вийшло так, що я залишився. І потім перейшов до «Дніпра».

- Яку суму за Вас вимагав «Шахтар»?

- П'ять мільйонів. Якщо не помиляюся, «Дніпро» стільки й заплатив.

- Ви хотіли залишитися в Німеччині? Могли якось вплинути на керівництво? Це була адекватна сума за вас?

- У «Бохумі» у мене ігрової практики практично не було, тому важко просити, це була б негарна ситуація. Я розмовляв з Рінатом Леонідовичем, говорив: «Може, відпустите в «Динамо?». У мене є контракт, «Шахтар» всі вимоги (і по зарплаті, і по побутових проблемах) виконував, тому я не міг сказати: «Ви не зробили те, тому тепер зробіть це». Тому зі свого боку я ніяк не міг тиснути на «Шахтар», - цитує Бєліка Sport.ua.