Юрій Вернидуб: «На півшляху не зупиняються»

Футбол України 10 Квітня, 18:12 788
Юрій Вернидуб: «На півшляху не зупиняються»
Головний тренер луганської «Зорі» Юрій Вернидуб поділився очікуваннями перед одним із вирішальних матчів його команди цього сезону проти дніпропетровського «Дніпра».

– Юрію Миколайовичу, вже звикли до думки, що «Зоря» потрапляє до центральних матчів туру не тому, що грає з кимось, а тому, що грає саме «Зоря»?

– Цей факт приємний і мені, і всій команді. Якщо не будемо зупинятись, то буде завжди так. Дай Боже, щоб хлопці це розуміли і рухались вперед.

– Так чи інакше, а «Зоря» у Кубку України вже встановила власний рекорд, близька до цього і у Лізі Парі-Матч. Чи не привід це для задоволення і заспокоєння?
– Будь-який спортсмен-професіонал прагне нових вершин, ніколи не зупиняється на досягнутому. На півшляху не слід робити зупинку. Спочатку потрібно довести до кінця одну справу, а потім дивитись далі. Дуже хочеться саме цього – відкривати нові обрії.

– Багатьох уболівальників саме це приваблює: команда не обмежується одним-двома м’ячами, коли є можливість забивати ще…
– Просто я кажу хлопцям, що кожен окремий поєдинок – це новий виклик. Логічне завершення потрібне, а якщо гра дається, штучно заважати цьому не бачу причин. І більш переконливий результат, і більше схвальних відгуків від глядачів дістаєш саме тоді, коли не економиш сили, не бережеш себе. А відновити сили та енергію ми знайдемо час і можливість.

– У чемпіонаті навесні у «Зорі» було дві очкові втрати. Вже проаналізували причину невдач?
– Однозначно, цю дистанцію мали б проходити з меншими втратами. Навіть зважаючи на непоганий вигляд «Олімпіка» на даний момент, можна і варто було доводити справу до перемоги, адже ми вели у рахунку. Десь щось ми з хлопцями недопрацювали. З «Динамо» усі розуміли, з ким граємо. І очки супернику дуже необхідні. Тому прагнули зіграти обережно, від оборони… Прикро, неприємно, але так сталось…

– Чи погоджуєтесь, що багато у долі «бронзи» буде залежати від недільного матчу з «Дніпром»?
– Ну думаю, адже у нас цей поєдинок, а потім ще 5 турів. Тому потрібно виходити кожного разу з максимальними вимогами до самих себе. Якщо будемо втілювати все те, до чого готові, на що ми знаємо, що здатні, все у нас вийде.

– «Дніпро» зараз не дуже стабільний. Чи знаєте, чого очікувати від цієї команди? Чи вона для вас також загадка?
– Та я би не сказав і не можу погодитись з тим, що дніпропетровці виглядають погано. Так, у них не вийшло проти «Динамо». Але потім команда впевнено та переконливо зіграла проти «Шахтаря», без шансів для суперника виграла в гостях у «Карпат». Та й у Кубку України ефектно двічі з «великим» рахунком був подоланий не найслабкіший опонент – «Сталь». З цього можна робити висновки, що «Дніпро» на ходу, має хороший потенціал в атаці. Але ми будемо готові до цього суперника.

– У попередньому топ-матчі, коли грали проти «Динамо», ви довірились тим, з ким давно працюєте. А що скажете про новачків зими?
– Визначення зі складом проходило кілька днів тому, однак в останні 2 дні ми ще раз маємо переконатись у правильності вибору. Що стосується наших новобранців, то всі вони якісні виконавці, але ще трохи часу їм знадобиться, щоб остаточно вписатись до нашого ансамблю. Сподіваюсь, що ми ні з ким не помилились.

– Зрозуміло, що ви прагнули півфіналу кубкового турніру, але чи витримає команда ущільнений графік у наступний місяць?
– У нас достатній вибір футболістів, щоб не боятись календаря. Вірю у кожного виконавця. Сил має вистачити – для цього ми закладали відповідний фундамент взимку на зборах.

– Ми говорили про «Дніпро» у світлі 21-го туру, але жереб визначив вам цього ж суперника у півфіналі Кубка України…
– Було зрозуміло, що нам не потрапить «Шахтар». Не покривлю душею, що до будь-якого з двох варіантів ми були готові. Підготуємось з урахуванням того, що спершу 20 квітня зіграємо на виїзді, а потім, знаючи результат, визначимо стратегію на зустріч 11 травня у Запоріжжі. Але це буде пізніше, а поки що всі думки пов’язані з чемпіонатом, - цитує Вернидуба офіційний сайт Прем'єр-ліги.