Футбол України 11 Квітня, 12:12 715
За що вболівальники «Севільї» люблять Коноплянку | 19-27
«Коноплянка - гравець рівня «Барселони» і «Реала». Євген Марков зі стадіону «Месталья» - про нашого головного легіонера.

Вболівальники «Севільї» настільки люблять Євгена Коноплянку, що придумали в честь нього віршик: «Tinto con blanca / Se llama Konoplyanka». У цьому невеликому поетичному тексті український вінгер порівнюється з ігристим алкогольним напоєм, який так люблять вболівальники андалусійців. Про рядового гравця подібні куплети не складають - до Коноплянки у «афісьонадос» з Севільї особливе ставлення.

Однак віршик про «тінто» всім сектором вболівальники «Севільї» не співають. На відміну від іспанського вина, він тягнеться не дуже легко, та й в подібних випадках іспанці використовують традиційні «кантікос», де в закладений багато десятиліть тому ритм просто підставляється прізвище гравця. Це мені і продемонстрували вболівальники гостей, які приїхали на виїзний матч у Валенсію. Що цікаво, сам Коноплянка про цю пісню не чув, але після матчу пообіцяв мені, що обов'язково знайде її в інтернеті.

«Коноплянка - це найкращий гравець «Севільї» нарівні з Банегою. Це рівень «Барселони» і «Реала», і тому ми дуже раді, що він грає саме за нас», - каже один із уболівальників «Севільї», які кілька секунд тому кричали прізвище українця та збирали погляди здивованих «валенсіаніста». Усміхнений іспанець в майці Антоніо Рейєса оцінює гру Євгена більш реалістично: «Коноплянка - дуже хороший футболіст, але він не головна зірка нашої команди. Зараз для «Севільї» куди важливіші Банега, Гамейро і Крихов'як».

В оцінці гри українця вболівальники «Севільї» можуть різнитися, але кожен із них впевнений, що Женя - дуже важливий елемент команди Унаї Емері. На нього покладаються великі надії напередодні вирішальних матчів Ліги Європи, адже «червоно-білі» збираються виграти трофей втретє поспіль. «У тих, хто прийшов у команду в цьому сезоні, мотивація зашкалює», - точно знає Коноплянка.

На матч проти «Валенсії» мотивований Євген залишився в запасі. «Женя поступово набирає обертів. Ми знали, що гра буде дуже важкою, тому не хотіли його відразу кидати під танк. Наступний матч Коноплянка повинен почати вже з перших хвилин», - пояснив рішення головного тренера Дмитро Черишев. У двох останніх зустрічах український півзахисник провів на полі лише 30 хвилин, і тому «кращих голів місяця» від нього чекати поки було рано.

На 65-й хвилині матчу на «Местальї» Коноплянка замінив Фернандо Льоренте. Український тигр, що вийшов замість баскського Короля Лева, відправився на лівий фланг нападу, де йому протистояв один із найбільш неповоротких і незграбних захисників Прімери - Антоніо Барраган. Коноплянка не вирізнявся гарними проходами і ефектними фінтами, але при цьому, поки він був на полі, «Севілья» змогла забити. Женя відразу ж помчав на правий фланг, звідки Гамейро секундою раніше пробив Дієго Алвеса. Однак гості не дотерпіли і на другій доданій хвилині пропустили гол від Негредо. «Валенсія» здобула довгоочікувану перемогу з рахунком 2:1 і трохи зіпсувала настрій «Севільї» перед матчем-відповіддю Ліги Європи проти «Атлетіка».

«Ми не просіли, а навпаки, пішли в атаку і пропустили смішний гол з незрозумілим порушенням. Нам не потрібно було заробляти цей штрафний. А в підсумку весь цей сумбур призвів до голу. У другому таймі ми виглядали краще, ніж «Валенсія», і нам просто не вистачило концентрації і спокою», - вважає Черишев.

Його син в цьому матчі участі не брав - зустріч головних легіонерів Росії і України так і не відбулася. До речі, Коноплянка каже, що спілкується з Денисом і стежить за його виступами. У мікст-зоні усміхнений українець весело спілкувався з журналістами і фотографувався зі своїми земляками. У спілкуванні Євген виявився таким же легким і веселим, як іспанське вино з віршика про Коноплянку.