Головні сенсації Ліги чемпіонів

Світовий футбол 12 Квітня, 11:32 457
Головні сенсації Ліги чемпіонів | 19-27
UEFA.com згадує головні сенсації, серед авторів яких київське «Динамо», «Монако», «Порту» та інші.

«Монако» - «Манчестер Юнайтед» 0:0

«Манчестер Юнайтед» - «Монако» 1:1 (заг. 1:1, перемога «Монако» за правилом голу на виїзді)

1997/98, 1/4 фіналу

Після нульової нічиєї в рідних стінах команда Жана Тігана домоглася потрібного результату на виїзді, розбивши надії «МЮ» виграти головний єврокубок через 30 років після свого дебютного тріумфу в 1968-му. Пропустивши гол після удару Давіда Трезеге, ослаблені травмами манкуніанці не зуміли перемогти, хоча Оле-Гуннар Сульшер і подарував їм шанс. «Нам пощастило, що у «Юнайтед» було багато втрат, але це не применшує наших власних заслуг», - зазначив Тігана.

«Реал» - «Динамо» Київ 1:1

«Динамо» Київ - «Реал» 2:0 (заг. 3:1)

1998/99, 1/4 фіналу

Зірка «Динамо» Андрій Шевченко вивів український клуб вперед в Мадриді, але «Реал» врятувався від поразки завдяки голу Предрага Міятовича. Втім, в Києві Шева завершив розпочате. Спочатку він вдало зіграв на добиванні, не забивши перед цим Бодо Ільгнеру з пенальті, а потім вдруге вразив ворота після легендарного пасу Сергія Реброва, який м'яко перекинув м'яч через голови захисників. Цей матч, мабуть, став зоряним часом третьої великої команди Валерія Лобановського, яка в півфіналі поступилася в драматичній боротьбі «Баварії», а влітку втратила Шевченка, який перебрався в «Мілан».

«Порту» - «Манчестер Юнайтед» 2:1

«Манчестер Юнайтед» - «Порту» 1:1 (заг. 2:3)

2003/04, 1/8 фіналу

Видалення Роя Кіна допомогло «Порту» здобути перемогу в першій зустрічі, проте гол Пола Скоулза на «Олд Траффорд» схилив шальки терезів на користь «Юнайтед». І все-таки останнє слово залишилося за «драконами» - Тім Ховард після штрафного Бенні Маккарті відбив м'яч прямо на Коштінья, який відновив паритет у матчі-відповіді. Наступний забіг Жозе Моурінью уздовж бічної лінії поля увійшов до золотого фонду Ліги чемпіонів УЄФА. «Коли Коштінья вразив ворота, я буквально збожеволів, - згадував капітан «Порту» в тому поєдинку Жорж Кошта. - Моурінью теж збожеволів, та що там - збожеволіли всі».

«Мілан» - «Депортіво» 4:1

«Депортіво» - «Мілан» 4:0 (заг. 5:4)

2003/04, 1/4 фіналу

Діючі чемпіони не залишили від оборони «Депортіво» каменя на камені в першій зустрічі, проте вже до перерви матчу в Іспанії загальний рахунок був рівним. Перевага в три м'ячі команді Хав'єра Ірурети забезпечили Вальтер Пандіані, Хуан Карлос Валерон і Альберт Луці, а крапку в другій половині поставив капітан галісійців Фран. Ірурета обіцяв в разі виходу в півфінал відправитися на колінах до Сантьягского собору і в підсумку пройшов цей шлях, нехай і не на колінах, а просто пішки. «Обіцянка є обіцянка», - зауважив тренер.

«Реал» - «Монако» 4:2

«Монако» - «Реал» 3:1 (заг. 5:5, перемога «Монако» за правилом голу на виїзді)

2003/04, 1/4 фіналу

«Монако» програв в першому матчі, а потім після голу Рауля Гонсалеса виявився в ролі наздоганяючого і на своєму полі. Рівновагу ще до перерви ударом зльоту відновив Людовик Жюлі, а в другому таймі монегасків ударом головою вивів вперед взятий в оренду у «Реала» Фернандо Морьєнтес. Остаточний рахунок на 66-й хвилині встановив Жюлі. «Не бачив жодної статті, яка передбачала б, що у нас є шанс, - сказав Жюлі після фінального свистка. - Якщо дати «Реалу» володіти м'ячем, то він вас просто розмаже. Але ми продемонстрували, що шанс можна отримати, якщо вибити суперника з ритму».

«Інтернаціонале» - «Вільяреал» 2:1

«Вільяреал» - «Інтернаціонале» 1:0 (заг. 2:2, перемога «Вільяреала» за правилом голу на виїзді)

2005/06, 1/4 фіналу

Поразка в Мілані перервала 11-матчеву безпрограшну серію команди Мануеля Пеллегріні зі старту турніру, хоча на «Сан-Сіро» рахунок зусиллями Дієго Форлана відкрили гості. У матчі-відповіді все вирішив гол Родольфо Арруабаррена ударом головою, і в результаті дебютант Ліги чемпіонів залишив не при справах чергового грізного суперника. Після закінчення зустрічі наставник «Інтера» Роберто Манчіні поскаржився на слабку гру в обороні, а півзахисник «Вільяреала» Алессіо Таккінарді заявив, що перемога абсолютно заслужена: «Ми грали серцем і з величезним бажанням».

«Інтернаціонале» - «Шальке» 2:5

«Шальке» - «Інтернаціонале» 2:1 (заг. 7: 3)

2010/11, 1/8 фіналу

Зазнаючи серйозних проблем в Бундеслізі, гельзенкіренци здобули сенсаційну перемогу в першій зустрічі з діючими чемпіонами, незважаючи на пропущений вже на першій хвилині неймовірний гол від Деяна Станковича. «Якби хтось сказав до матчу, що ми виграємо з перевагою в три м'ячі, то я б назвав його божевільним», - сказав головний тренер Ральф Рагнік. Його команда надійно діяла в обороні і ефективно контратакувала, що дозволило їй здобути перемогу і в матчі-відповіді.

«Ліон» - АПОЕЛ 1:0

АПОЕЛ - «Ліон» 1:0 (заг. 1:1, пен. 4: 3)

2011/12, 1/8 фіналу

Кіпріоти творили чудеса на груповому етапі, зуміли зробити ще один крок вперед. Густаво Мандука зрівняв рахунок за сумою двох матчів з «Ліоном», а в серії пенальті героєм став Діонісіос Хіотіс, який відбив удари Олександра Ляказетта і Мішела Бастоса. «Ми вписали нову главу в історію», - сказав після матчу Мандука. «Ми знали, що у нас тільки один шанс. Розуміли, що наступної можливості пробитися в чвертьфінал може і не бути», - додав його партнер Нуну Мораїш.

«Барселона» - «Атлетіко» 1:1

«Атлетіко» - «Барселона» 1:0 (заг. 2:1)

2013/14, 1/4 финалу

«Атлетіко» в тому сезоні виступав потужно. Команда в результаті стала чемпіоном Іспанії і дійшла до фіналу Ліги чемпіонів, поступившись лише в додатковий час «Реалу». Однак мало хто очікував, що підопічні Дієго Сімеоне зможуть пройти «Барселону» - кращий клуб епохи. Після нічиєї на «Камп Ноу» (1:1) мадридці в рідних стінах виграли з мінімальним рахунком. Долю поєдинку на п'ятій хвилині вирішив влучний удар Коке з літа. «Барселона» - незрівнянна команда. Вона розкатує м'яч по полю, виснажуючи тебе повністю, - сказав автор переможного гола. - Однак сьогодні «Атлетіко» працював дуже старанно і заслужено переміг».