Як «Динамо» і «Шахтар» можуть залишитися при своїх інтересах

Динамо Київ 13 Квітня, 09:50 1124
Як «Динамо» і «Шахтар» можуть залишитися при своїх інтересах | 19-27
Чи повториться сценарій 2009-го року?

Взимку в це складно було повірити, але зараз ми можемо з великою часткою ймовірності говорити про те, що «Динамо» має всі шанси задовго до фінішу оформити черговий чемпіонський титул. За великим рахунком, киянам можна навіть програти «Шахтарю», здобувши перемоги в інших матчах. Найскладніший суперник - «Ворскла», хоча останнім часом полтавчани не можуть похвалитися вдалою статистикою проти команди Сергія Реброва (чотири програші в чотирьох поєдинках із загальним рахунком 1:10). Не виграти у «Говерли» буде складно, а «Металіст» по грі зараз ще більш розкладний.

Допускаю, що вимогливі вболівальники «Динамо» хотіли б закінчити сезон на мажорній ноті і зняти скальп з «Шахтаря». Все-таки після того як нинішній наставник «біло-синіх» взяв гірників нахрапом в фіналі Кубка України 2014 року, будучи виконуючим обов'язки головного тренера, кияни провели проти «оранжево-чорних» шість матчів і здобули в них тільки одну перемогу. При одному забитому м'ячі...

Результативність «Динамо» в 2016 році заслуговує солідної порції критики, хоча у зустрічі з «Волинню» «біло-сині» вперше у весняній частині сезону забили більше двох м'ячів. Всього в дев'яти матчах було 12 голів - в середньому 1,33 за гру, а влітку і восени результативність становила 2,23 гола. Виходить, що за півтора місяці «Динамо» не дотягнуло до норми 2015-го на цілих 10 м'ячів! У восьми з 12-ти результативних атаках в цьому році брав участь Андрій Ярмоленко, а це значить, що він забезпечує результативність команди на 75%. Зате явно не допрацьовують інші виконавці. Наприклад, форварди, які навесні порадували всього двома влучними пострілами. Можливо, це головний недолік в атаці нинішнього «Динамо».

У «Шахтаря» з голами все набагато краще. Після зимових зборів донеччани, втративши свого головного бомбардира Алекса Тейшейру, забивають в середньому 2,46 м'яча за гру, а восени було 2,56. Однак гірники нестабільні. У Лізі Європи вони, наприклад, пропустили всього два рази в п'яти поєдинках, а на внутрішній арені - 11 в семи! Двічі відігравши на нуль з «Шальке», «помаранчево-чорні» пропустили чотири голи від «Дніпра», три - від «Сталі» та два - від «Ворскли»... У гірників календар теж нескладний, хоча поряд з матчами з «Олімпіком» та «Зорею» їм потрібно буде з'їздити в гості до «Чорноморця» і «Карпат». Важливим фактором може стати зайнятість «Шахтаря» ще в двох турнірах - Лізі Європи і Кубку України. У той час як динамівцям залишилося зіграти в цьому сезоні всього чотири поєдинки (якщо не буде золотої чемпіонської гри), донеччанам доведеться провести, як мінімум, в два рази більше матчів. А теоретично - в три рази більше! З лавкою у гірників зараз теж не все гладко, і в цьому ми не раз переконувалися після ротації від Мірчі Луческу.

Загалом, шанси «Динамо», звичайно, високі, а тому варто зайвий раз нагадати вболівальникам розклад 2009 року, коли кияни достроково завоювали золоті медалі чемпіонату України, а «Шахтар» виграв Кубок УЄФА. Другий за значимістю внутрішній трофей дістався тоді «Ворсклі», і в цьому році на її місці не проти опинитися «Зоря» або «Дніпро». А може, і «Олександрія»...

Євген Гресь, газета «Команда»